"incorporare" cuptor cu microunde

"incorporare" cuptor cu microunde | Autor: nemary

Link direct la acest mesaj

poate ma ajutati si pe mine cu un sfat. vrem sa ne facem mobila de bucatarie si nu stiu unde sa amplasez cuptorul cu microunde. as vrea sa-l pun intr-un corp suspendat, dar nu stiu daca este ok pt el, avand in vedere ca emana destul de multa caldura in timpul folosirii. daca il asez in corpul suspendat, cam cat ar trebui sa las spatiu intre el si blaturi?



Mari 29+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ni-na spune:

La http://www.ariston.com.ro/product--PMZ_45.html ai o schita de incorporare cu dimensiuni,daca vrei totusi,si are si usa de mascare
Nu stiu sa ascund link-ul,asa ca mai pasuiti-ma cu avertismentul,vreau doar sa ajut .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Ni na multumesc mult de raspuns, doar ca eu am deja cumparat cuptorul.
poate ma ajuta si altcineva



Mari 29+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_So spune:

In cartea cuptorului meu scrie ca tre' sa las cel putin 5 cm in spate si tot la fel si deasupra lui. Ca cica sa se ventileze. Si eu l-am vrut incorporat, dar ar fi iesit un corp de mobila prea masiv, asa ca pana la urma l-am pus intr-un "corp" de mobila care are doar lateralele si l-am sprijinit pe un picior (nu de-al meu)

Da' si acuma stau si ma intreb: cuptoarele alea care sunt incorporabile, sunt facute din start sa fie mai neventilate si sa nu se strice?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

chiar ieri ma uitam la o bucatarie in Ikea si aveau cuptorul cu microunde incorporat in mobila, fara nici un pic de spatiu intre mobila si cuptor.
care este sistemul de ventilatie la aceste cuptoare chiar nu stiu.



Mari 29+ bebe

odiseea

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput