URGENT!!! Cunoasteti un medic O.R.L.-ist bun???

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ele77 spune:

Dr Iorgulescu Spitalul Gr Alexandrescu. Este un medic de exceptie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LILIMAR spune:

La clinica Medlife,eu am fost la dr.Agache Armand. Este putin mai scump 40 - 50 ron consultatia dar are toata aparatura necesara unui control ORL amanuntit. NU mai am programul consultatiilor dar Medlife are un site cu toate informatiile necesare. Mi se pare ca se pot face si programari pe net. Multa sanatate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela.d spune:

Tot la Medlife e si dna. dr. Miorita Toader. Am fost si la dnul. dr. Agache Armand dar eu personal am fost mai multumita de dna. dr. Miorita Toader. Cu toate ca are program la Medlife, noi am fost la ea la Spitalul Grigore Alexandrescu unde am inteles ca se dedica mai mult si esta mai atenta. Are program lunea si joia incepand cu ora 8:00 pana la 13:00.
Sanatate multa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pity77 spune:

Dr Boaca Larisa - CDT V. Babes. Mergeti pe mana mea/ei! :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Multumesc mult, fetele! Pupici voinici la toata lumea!
Tot pe-aici sunt daca mai are cineva ceva de spus.
Aaaaa, si sa nu uit... Clara e mult mai bine. De ieri, nu prea i-au mai curs mucisori. Se pare ca inflamatia polipilor involueaza. Asa, singura. Nici macar n-am mai folosit batista bebelusului.
Hai, sanatate multa tuturor!!!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DRAGM spune:

Cred ca e tarziu sa-ti raspund dar daca am vazut mesajul m-am gandit pentru mai tirziu poate mai ai nevoie.DR. Blalanescu Mircea de la Spitalul Grigore Alexandrescu din Bucuresti.El mi-a operat fetita de polipi la trei ani si am si numarul lui de telefon daca te intereseaza.Sanatate multa .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

la dl.dr. Balanescu am fost si noi, consulta in fiecare miercuri la Centru medical Unirea de la Enescu (in spate la Eva).
nu stiu cat costa, eu ma card de la firma si l-am trecut si pe Cristi pe card

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tweety7 spune:

Multumesc, dragutele!
Nu ar fi rau daca in continuare ne-am spune parerile despre medicii ORL-isti la acest subiect. In felul asta ajutam mamicile aflate in dilema la acest capitol. la toate forumistele!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luciana12 spune:

Si Cadar e f. bun, dar si foarte solicitat (pe langa bun orl-ist e si homeopat)...gasesti pe internet informatii despre el si clinicile unde lucreaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ronin spune:

Parerea mea: Fug de Iorgulescu Adelina de la Gr. Alex. cat ma tin picioarele.

Consultatia a tinut max. 30 sec. , ca mai mult a durat sa scrie reteta. In ce a constat consultatia: se uita in gura fetei, 3 ani si 6 luni, si zice "are sinuzita", se uita in urechi, da nu mai mult de o secunda in fiecare si constata ca are otita in una din ele , si, peste toate, mai avem si amigdalita acuta. Iar dupa ce terminam cu tratamentul, scoatem polipii si amigdalele.

Eu, incerc sa zic ca "nu sforaie noaptea, nu respira pe gura", la care ea zice, citez: "da ce, vreti sa dea pe-afara?"

Asa ca mi-a dat un tratam cu un antibiotic, Unisan, pt otita, antib. si in urechi... Am luat acest Unisan timp de o sapt si nici o ameliorare. In toata sapt asta am umblat prin fel si fel de ORL-isti, mai mult sau mai putin recomandati, si, nici unul dintre ei nu mi-a mai zis aceste diagnosticuri, ba , din contra, au zis ca daca nu i-au trecut mucii cu acest antibiotic, inseamna ca nu e bun tratamentul.

Am ajuns in cele din urma la Dr. Gavrila Ileana de la Budimex, si mi-a zis ca nu are nimic din toate astea. (Sinuzita, nici nu poate fi vorba la copil de 3 ani si ceva, otita, nici vorba, iar amigdalele a spus ca sunt ceva inflamate, da nu asa grav..)( Am mai fost si la alti medici de cartier care au avut aceeasi parere)
Iar in ceea ce priveste scosul amigdalelor si a polipilor, dr. Gavrila a spus ca toate au rostul lor, si nu scoatem nimic, decat numa daca e cazul. Asa ca...

De asemenea, am mai auzit de acel dr. Balanescu ca ar fi bun.

Mergi la inceput