Regulament! | Concursuri active | Intrebari frecvente | Ajutor    

Album concurs!

Clasament final

Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Parintii intreaba, parintii raspund!

URGENT!!! Cunoasteti un medic O.R.L.-ist bun???

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou  Subiect inchis  Versiune imprimanta
Pagina precedenta

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator Pagina: din 2
ele77
ele77
nou venit

Romania, bucurestiBUCURESTI
43 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/11/2007 :  09:26:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ele77 un Mesaj Privat
Dr Iorgulescu Spitalul Gr Alexandrescu. Este un medic de exceptie

ELE
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
LILIMAR
LILIMAR
nou venit

Romania, CONSTANTA
68 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/11/2007 :  14:44:50 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite LILIMAR un Mesaj Privat
La clinica Medlife,eu am fost la dr.Agache Armand. Este putin mai scump 40 - 50 ron consultatia dar are toata aparatura necesara unui control ORL amanuntit. NU mai am programul consultatiilor dar Medlife are un site cu toate informatiile necesare. Mi se pare ca se pot face si programari pe net. Multa sanatate !
      De acord (0 aproba) Dezaprob (0 dezaproba) | Raspunde la subiect | Raporteaza la Moderator Mergi la inceput
mirela.d
mirela.d
membru junior

Romania
917 Mesaje
3 Prieten(i)
Trimis la: - 20/11/2007 :  15:14:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mirela.d un Mesaj Privat
Tot la Medlife e si dna. dr. Miorita Toader. Am fost si la dnul. dr. Agache Armand dar eu personal am fost mai multumita de dna. dr. Miorita Toader. Cu toate ca are program la Medlife, noi am fost la ea la Spitalul Grigore Alexandrescu unde am inteles ca se dedica mai mult si esta mai atenta. Are program lunea si joia incepand cu ora 8:00 pana la 13:00.
Sanatate multa!
pity77
pity77
membru incepator

Romania, BUCURESTI
157 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 20/11/2007 :  21:35:40 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luipity77 Adauga semn de carte la raspuns
Dr Boaca Larisa - CDT V. Babes. Mergeti pe mana mea/ei! :)
Tweety7
Tweety7
zapacita notorie

Romania, Calarasi
859 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 21/11/2007 :  11:08:34 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiTweety7 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tweety7 un Mesaj Privat
Multumesc mult, fetele! Pupici voinici la toata lumea!
Tot pe-aici sunt daca mai are cineva ceva de spus.
Aaaaa, si sa nu uit... Clara e mult mai bine. De ieri, nu prea i-au mai curs mucisori. Se pare ca inflamatia polipilor involueaza. Asa, singura. Nici macar n-am mai folosit batista bebelusului.
Hai, sanatate multa tuturor!!!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!
DRAGM
DRAGM
nou venit

Romania, BUCURESTI
21 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 28/11/2007 :  11:56:48 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns
Cred ca e tarziu sa-ti raspund dar daca am vazut mesajul m-am gandit pentru mai tirziu poate mai ai nevoie.DR. Blalanescu Mircea de la Spitalul Grigore Alexandrescu din Bucuresti.El mi-a operat fetita de polipi la trei ani si am si numarul lui de telefon daca te intereseaza.Sanatate multa .

ingridnen
membru senior

Romania, bucuresti
3207 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 28/11/2007 :  12:56:28 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ingridnen un Mesaj Privat
la dl.dr. Balanescu am fost si noi, consulta in fiecare miercuri la Centru medical Unirea de la Enescu (in spate la Eva).
nu stiu cat costa, eu ma card de la firma si l-am trecut si pe Cristi pe card

Ingrid si Cristi 4 ani si 8 luni
Tweety7
Tweety7
zapacita notorie

Romania, Calarasi
859 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/12/2007 :  12:27:49 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiTweety7 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Tweety7 un Mesaj Privat
Multumesc, dragutele!
Nu ar fi rau daca in continuare ne-am spune parerile despre medicii ORL-isti la acest subiect. In felul asta ajutam mamicile aflate in dilema la acest capitol. la toate forumistele!

Don't cry, for if you cry your tears might prevent you from seeing some beautiful things ahead of you!
luciana12
luciana12
membru incepator

Romania, bucurestiBUCURESTI
341 Mesaje
0 Prieten(i)
Trimis la: - 12/12/2007 :  13:59:54 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite luciana12 un Mesaj Privat
Si Cadar e f. bun, dar si foarte solicitat (pe langa bun orl-ist e si homeopat)...gasesti pe internet informatii despre el si clinicile unde lucreaza.

luciana

ronin
membru incepator

Romania
173 Mesaje
1 Prieten(i)
Trimis la: - 14/12/2007 :  09:43:32 Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ronin un Mesaj Privat
Parerea mea: Fug de Iorgulescu Adelina de la Gr. Alex. cat ma tin picioarele.

Consultatia a tinut max. 30 sec. , ca mai mult a durat sa scrie reteta. In ce a constat consultatia: se uita in gura fetei, 3 ani si 6 luni, si zice "are sinuzita", se uita in urechi, da nu mai mult de o secunda in fiecare si constata ca are otita in una din ele , si, peste toate, mai avem si amigdalita acuta. Iar dupa ce terminam cu tratamentul, scoatem polipii si amigdalele.

Eu, incerc sa zic ca "nu sforaie noaptea, nu respira pe gura", la care ea zice, citez: "da ce, vreti sa dea pe-afara?"

Asa ca mi-a dat un tratam cu un antibiotic, Unisan, pt otita, antib. si in urechi... Am luat acest Unisan timp de o sapt si nici o ameliorare. In toata sapt asta am umblat prin fel si fel de ORL-isti, mai mult sau mai putin recomandati, si, nici unul dintre ei nu mi-a mai zis aceste diagnosticuri, ba , din contra, au zis ca daca nu i-au trecut mucii cu acest antibiotic, inseamna ca nu e bun tratamentul.

Am ajuns in cele din urma la Dr. Gavrila Ileana de la Budimex, si mi-a zis ca nu are nimic din toate astea. (Sinuzita, nici nu poate fi vorba la copil de 3 ani si ceva, otita, nici vorba, iar amigdalele a spus ca sunt ceva inflamate, da nu asa grav..)( Am mai fost si la alti medici de cartier care au avut aceeasi parere)
Iar in ceea ce priveste scosul amigdalelor si a polipilor, dr. Gavrila a spus ca toate au rostul lor, si nu scoatem nimic, decat numa daca e cazul. Asa ca...

De asemenea, am mai auzit de acel dr. Balanescu ca ar fi bun.
Pagina: din 2 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta

Subiect nou  Sondaj nou Sondaj nou
 Subiect inchis
 Versiune pentru imprimanta
Mergi la:
Forumul desprecopii.com © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

Da un Like!

horoscopcopii
Horoscopul copiilor

... Alte horoscoape ...

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com