dureri in sarcina

dureri in sarcina | Autor: nicollemotor

Link direct la acest mesaj

buna mamicutzelor...o intrebare as avea si eu daca se poate....am 26 saptamani si de vreo 2 zile am niste dureri ca cele menstruale jos....nu am crampe doar asa o amorteala....ce ziceti?
e normal sa avem astfel de dureri?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Durerile ca la ciclu indica prezenta unor contractii dureroase, ceea ce nu cred ca e prea ok pt varsta asta a sarcinii. Asta este parerea mea, insa nu sunt nici eu prea mare cunoscatoare (sunt tot la prima sarcina). Cred ca cel mai indicat ar fi sa vb cu dr ginecolog. Intre timp, stai cat mai mult lungita in pat si redu efortul fizic. Ai grija de tine

Roxxy 37+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA JUMATATE TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana8188 spune:

Si eu am mai avut dureri; dar nu stiu daca le pot numi asa; o senzatie difuza de disconfort a fost, cu oarecare senzatie de durere si in nici un caz nu a fost continua. Cel mai bine e sa mergi la medicul tau sa te asiguri ca e totul ok.

Oana 35+ Alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Eu am avut dureri asemnataoare cu cele menstruale(dar mai slabe ca intensitate) pana in ultima luna si luam No-Spa atunci cand erau mai dureroase sau mai dese. Dar, asa cum te-au sfatuit si celelalte fete cred ca cel mai bun sfat ti-l poate da medicul tau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aylin_tarcan spune:

roxxy are dreptate. durerile ca la ciclu inseamna contractii dureroase. antispastice si repaus fizic!

sanantate multa!

Aylin cu mica broscuta Alma (20.08.2007)

broscuta gargarita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

si eu am dureri din astea si am crezut ca e de la cresterea uterului..


http://bd.lilypie.com/aiOCp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilviaPop spune:

hmm, am dat peste postul meu de acum o luna cand nu stiam ce e cu durerile ca de menstra. acum am aflat. intre timp am si cerclaj. fetelor, daca aveti asa ceva nu stati, mergeti la medic.



http://bd.lilypie.com/aiOCp2.png

Mergi la inceput