Remedii pentru trompe infundate

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xrysya spune:

blanke 25.
da este adevarat ce tia spus medicul.si eu am avut aceasi problema.am facut hsg si sa vazut ca aveam ambele trompe infundate si obturate si mia zis sa fac laparascopie.dr care ma operat mia zis ca nu prea sunt sanse de desfundat ele fiind obturate si cel mai bine ar fi sa mi le sectioneze daca sant decisa pt fiv.mi le taiat si urmatoarea luna ma trimis la fiv.si totul e ok acum.maine am embriotransferul si dr mia zis ca sunt toate sansele sa raman pt ca acum nu mai impiedica nimic .deci succes si sa stii ca laparascopia nu e chiar asa rea si abia se vad semnele dupa aia.eu deja nu le mai vad.multa bafta

http://www.slide.com/r/fwzwcNH24j8yJ8vbKCcVKv8iPRZb41FB?previous_view=mscd_embedded_url&view=original

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Maryb multumesc mult pentru mesaj draga mea. Imi esti tare draga, si imi doresc enorm sa te vad gravi. Sper sa te binecuvanteze Dumnezeu cu un bebe cat mai curand.
Xrysya, deci ti.ai scos trompele? Nu t.au zis ca le pot clipsa? Un fel de legatura a trompelor, ca atunci cand nu vrei sa mai ai copii.
Mie mi.a zis ca ambele solutii sunt valide, sa fac ce vreau. Inca nu stiu ce sa fac, parca mi.e ''mila'' sa le scot.
multa multa bafta pentru Et maine, sa dea Dumnezeu sa se prinda si sa se nasca sanatos/i in 9 luni.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluna spune:

Am o mare nelamurire, ma adresez cunoscatoarelor.stiu ca hidrosalpinxul afecteaza sarcina.vreau sa fac fiv cat mai urgent.trebuie sa scap de trompa cu hidrosalpinx pentru inceput?e obligatoriu? se poate trata? se poate rezolva hidrosalpinxul si dupa fiv sau e musai inainte? toate bune va doresc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maryb spune:

blanche, nu ai idee cat ma rog sa ma binecuvinteze Dumnezeu si pe mine cu un bebelus cat mai curand. Imi pun toata speranta in EL. si stii ca si tu imi esti draga, ai vazut ca unde vad ca postezi intru dupa tine sa vad ce mai faci. Ma rog sa te ajute Bunul Dumnezeu si pe tine si sa-mi dai vestea cea mai frumoasa cat mai curand.

haide bebe vino la mami si tati.....te rugam

luna asta nu mai vreau sa declar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Maryb si eu sper sa ne vedem cat mai curant gravi.
Raluna, trebuie musai inlaturat hidrosalpingxul de acolo, pentru ca acel lichid se scurge din cand in cand in uter si poate ucide embronii. Deci , cum am spus mai devreme, doctorul mi.a spus ca treuie sa rezolv hidro intai, abia apoi FIV. sunt cazuri in care se incerca curatarea lui inainte de FIv, dar foarte repede se umple la loc. Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

raluna dami o adraesa unde sa iti trimit nr de tel a lui Ani,in legatura cu trompele intreabo pe Ani,tiam trimis si costurile in mare la pagina 3,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns borzasimo spune:

ralunao cheama NEMES ANI nr de tel 0036302735889 incearca poate ai noroc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magduta-sv spune:

Fetelor, sinteti niste dragute.
Mi-e mi-a fost frica acum doi ani sa-mi "clipsez" trompele. Dar vad ca acum multa lume vb despre asta si riscul ca hidrosalpinx-ul sa ucida embrionii e real. Stiu de la Fiv-ute reusite de bb cu mamici fara trompite sau operate, dar atunci mi-a fost frica sa-mi asum acest risc. Decit rezultatul un "zero" mare, mai bine fara ele.
Succes tuturor si sa fiti mamici fericite!

http://news.webshots.com/album/561332501UFlQsF

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluna spune:

borzasimo am vb la szeged, trebuie sa revin telefonic maine ptr programare (am sunat la 5 si nu se mai faceau programari).Am vb si cu d-na Ani(imi daduse nr. de tel Crisis81)si am intrebat-o si de hidrosalpinx...mi-a zis ca ei se ocupa numai de reproducere asistata, hidrosalpinxul trebuie sa-l operez inainte de fiv, in romania.Maine i-au atitudine...vreau ca saptamana viitoare sa nu mai existe hidrosalpinx pe trompa mea...fac tot posibilul sa ma misc repede.programari la szeged se fac abia la inceputul lui februarie...au programari pana atunci.oricum maine dimineata sun la szeged ptr programare...am sa rezolv si cu hidrosalpinxul pana in februarie.multumesc mult la toate fetitzele si va doresc multa bafta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluna spune:

am gasit costurile.multumesc borzasimo.
incurcatura: nr d-nei Ani mi l-a dat Adaca.Crisis81 mi-a dat nr unei asistente.Mersic fetele

Mergi la inceput