Mamici de Noiembrie -Decembrie2007(118)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

Ancutza, ce de par avem...si pare grasunica printesa! Sa fiti sanatoase!

Dany, tinem pumnii!

Ellis38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

LALA
DANY26 NASTERE USOARA SI BEBE SANATOS!!!..nu stiu daca te ajuta cu ceva dar si eu cand am facut penicilina atunci bebe la fel in toata perioada a fost superagitat.

ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ

CEA MAI FERICITA SOTIE SI MAMICA!


"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by dany26

Fetelor eu si Andrei VA MULTUMIM MULT pt urari!


gianina....joi acum pe 15????adica ne vedem la spital nu?????am nr tau....

vali stai cumintica in pat si DD te va ajuta sa fie bine!

Eu stiu 2 mil la anest, 1 mil "mana dreapta" a dr, 50 neonat.

38+ ANDREI

AMR doar 1 ZI!!!NU IMI VINE SA CRED!Doamne ajuta!




Dany26, da...joi acum..pe 15.. mi-a spus sa vin la ora 7 dimineata. Voi la ce ora mergeti maine? poate te mai gasesc la blocul operator...eu prima data am fost operata la ora 10 dimineata si m-au mutat in salon dupa 13 ore.. pe la 11 seara! oricum maine asteptama vesti de la tine!

38+

Gianina si Simona Andreea(24.07.2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Salutare!!!!!!!!!!
Ce mai facti????Mi-a fost dor de voi...o sa scriu fara litere mari,ca mi-e greu sa scriu,ca sunt culcata.
ne-am intots ieri acasa,in sfarsit...bebelina e o scumpa si o draguta..nu-mi vine sa cred ce frumoasa e...de fapt e a mea,normal ca e frumoasa...
am avut o nastere usoara zic eu,in 7 nov,pe la 5 seara m-au apucat durerile,mai mult niste crampe,apoi au devenit mai puternice si regulate,dar suportabile...pe la 10 seara m-am internat,durerile erau destul de puternice,dar scurte ca durata...eram deja dilatata 3 cm cand am ajuns...m-a pus la monitorizare...a zis ca am dureri frumoasa,adica mari,dar mie nu mi se pareau foarte mari...apoi mi-a dat epidurala...care a prins doar pe o parte...pe dreapta...pe stanga mai putin...in fine...m-a controlat,eram deja dilatatie 5,6...pe la dilatatie 9 mi-am amintit ca kitul pt celulele stem e la sotul in masina...si eu nu le-am zis sa cheme asistenta care se ocupa de asta...in fine,au dat telefon,asistenta era acasa,dar a venit la timp...apoi la ore 12 se uita si eram dilatata 10...ma urca cu chin cu vai pe masa si ma invata cum sa imping...zicea ca imping foarte bine...tare obositor impinsul asta...mai ales ca simteam surerile pe stanga...dar nu f tare...apoi a luat foarfeca,m-a taiat,dar n-m simtit nimic,apoi mi-a zis ca se pune pe burta mea si ma va durea putin,dar trebuie s-o scoata afara...s-a apasat de 2 ori si a iesit...in data de 8 noiembrie,la ora 0,42,s-a nascut Bea,cu 2700 kg si 53 de cm...a fost foarte frumos momentul cand am vazut-o prima data si mai ales cand mi-a pus-o in brate si ma pupat-o si i-am simtit pielicica ei fina...n-o sa uit niciodata...apoi m-au pu sa dorm,dar n-am putut sa dorm toata noaptea,cu gandul la ea...
la amiaz m-au mutat in salon si mi-au adus-o...am alaptat-o si de atunci a ramas la mine...e o scumpa,o mancacioasa si jumatate...ieri am venit acasa...are putini colici,dar ii dau picaturi...noaptea doarme,se scoala de 2 ori pe noapte,ceea ce e super...
eu sunt bine,dar ma doare taietura de jos...azi nu m-a mai durut asa de tare...sunt foarte obosita,dar mami vine la mine si ma ajuta...incerc sa dorm cand dorme si ea...
cam asta e povestea...
o sa pun si poze mai tarziu...
va pupacesc pe toate...
a,si va rog sa modificati data nasterii,e 8 nu 7.




poze

Bea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

RAMONELLA sa iti traiasca printesa. Multa sanatate si bucurii alaturi de familia intregita .

Dana 35+ Luca-Rares
AMR - 5 Saptamani de stat in burtica la mami.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany2007 spune:

Cuscra imi pare rau ca tb sa stai tintuita la pat.Dar daca e pt printesa ...merita totul!!! Ai grija de voi .

Dany sa inteleg ca maine e ziua cea mare??????

Dana 35+ Luca-Rares
AMR - 5 Saptamani de stat in burtica la mami.

www.flickr.com/photos/11543857@N07/" target="_blank">Poze cu burtica & BabyExpo si de la Marea Neagra






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Am pus poze cu Bea!!!

poze

bebelina Bea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Bine ai revenit, Ramo. Ne bucuram sa auzim ca esti bine si ca ai o pitica cuminte. E tare frumoasa. E dementiala poza in care sta cu limbuta scoasa. Uite un din partea mea pt ea si pt tine.

Roxxy 37+Matei
_
NOI MAI VREM SA STAM IN BURTICA O SAPTAMANA JUMATATE TE ASTEPTAM CU DRAG, PUISOR!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by RAMONELLA

Am pus poze cu Bea!!!

poze

bebelina Bea





Este superba Bea! Sa creasca mare si sanatoasa!

Ellis38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Ramo, felicitari si bine ai venit acasa !!
E superba fetita ta, a dat din minutze Joshua cind m-am uitat la poze ;)
Sper sa iti revii cit de repede :)


------------------------
Flory 40+ Joshua Raphael
We are waiting you from moment to moment !!

Is it really true ... ?

Homepage: www.almarl.tk

Mergi la inceput