Ce vitamine pentru par?

Ce vitamine pentru par? | Autor: Angelinne

Link direct la acest mesaj

Imi cade f tare parul si mi-am luat ceva vitamine de par....nu stiu cit de bune sunt ....astea sunt...
http://www.pcfarm.ro/produs/582/Vitamins-for-the-hair

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


par foarte bune,urmeaza sa le incerci si ne spui si noua daca a dat rezultate.
Eu am folosit cu succes tablete revalid pe o perioada de 3 luni

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

N-am auzit de ele, dar sper sa dea rezultate. Oricum, mai devreme de o luna nu cred sa simti vreo schimbare.

La mine Revalidul n-a avut nici un efect. Ba nu, m-a chelit de bani!

Am auzit de la coafeza mea ca a vazut rezultate la o clienta de-a ei care folosea vitaminele pentru par de la Walmark... dar inca n-am ajuns sa-mi iau. A folosit cineva?

Tot cautand pe google, am vazut ca Walmark si Natur's Bounty sunt din acelasi grup. Oricum, cei de la walmark au Viaderm, care e pentru piele, par, unghii, iar cei de la Nature's Bounty au Vitaminele pentru par. Sincer, parca prefer sa iau ceva ce actioneaza asupra unei singure probleme, nu un panaceu ce-mi promite un par fantastic, unghii de pisica si piele de bebelus!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Eu am luat Eurovita pentru par si unghii. E drept ca unghiile nu mi se mai exfoliaza si le am mai lungi acum, pot sa-mi fac si eu french ca asta ma durea cel mai tare.
Parul nu mai cade ca inainte insa nici nu observ ca s-ar regenera in vreun fel. As vrea sa fie mai des, si cu firul putin mai gros, dar cred ca pentru asa ceva inca nu s-a descoperit solutia miraculoasa.

Criss si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

Si eu am luat vreo 2 luni Viaderm si pastile de urzica, dar n-am vazut mare imbunatatire. Acum iau de 2 saptamani Eurovita par si unghii si parca sunt mai bune, nu imi mai cade asa tare. Intre timp m-am mai si tuns destul de scurt. Parca e mai ok asa.

La astea de la Eurovita mi s-a parut buna compozitia: acid folic, acid pantotenic, fier, cupru, drojdie de bere, extract de germeni de grau, etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Tierry, nu ma demoraliza cu Viadermul, ca eu asa sperante mari trag sa aiba efect la mine. Vroiam sa iau Nature's Bounty, dar n-am gasit asa ca am ajuns la Viaderm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tierry spune:

quote:
Originally posted by Mara76

Tierry, nu ma demoraliza cu Viadermul, ca eu asa sperante mari trag sa aiba efect la mine. Vroiam sa iau Nature's Bounty, dar n-am gasit asa ca am ajuns la Viaderm.



Mara, ce sa zic bune au fost asa..insa la Eurovita eu zic ca e mai ok efectul, plus ca nici raportul calitate/pret nu e de neglijat...

Stiu ca la Viaderm luam 2-3 pe zi parca si imi trebuiau aprox. 2 cutii/luna, la Eurovita iau doar 1/zi si mi ajung pentru o luna. Dar nu renunta, ia-le si eventual dupa ce le termini treci pe altceva sau daca iti fac bine mergi cu ele in continuare.

Sa ne auzim cu rezultate satisfacatoare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mara76 spune:

Asa e, trebuie 2/zi luate, deci 2 cutii/saptamana, cam 50 lei/luna. Am zis ca merita, numai sa nu-mi mai cada parul atat de tare. Bine, in paralel ma dau si cu Chelstop la 2 zile... sper sa am rezultate. Oricum, va tin la curent!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Angelline, eu iau pastilele astea de prin septembrie, acum e pe terminate flaconul (60 pastile) si nu vad rezultatele asteptate, poate la tine sau la altcineva vor da rezultate!

Catalina & Robert-Andrei (27.07.2002)
varsta lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cerasela67 spune:

Am luat vitamine de la Wallmark 3 luni fara nici cel mai mic efect, am trecut de la plete la tunsoare masculina, acum incerc sa imi las parul sa creasca insa cade la fel de mult. Am facut un tratament cu o solutie pe baza de petrol cumparata de la magazinele naturiste, probabil ca trebuia sa continui luni in sir, am folosit-o de 4 ori pana am terminat flaconul si apoi am renuntat.Nu stiu ce efect a avut ca in perioada aceea eram tunsa foarte scurt si atunci cand am parul scurt NU IMI CADE, sau cel putin nu vad eu sa cada.
Acum iau vitamine si minerale de la Centrum, sa vad daca se schimba ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Mie mi-a cazut tare rau parul iar in perioada de primavara si toamna e si mai rau.Asa ca din septembrie pana in aprilie am inceput sa iau ulei de peste iar de 2 ori pe an folosesc o masca de 2 ori pe saptamana timp de 1 luna.Parul a inceput sa se regenereze, se vad la radacina fire noi si pufulet care creste si nu mi s-a mai deteriorat atat de tare la vopsit.
Masca e facuta dintr-un galbenus de ou,o fiola de vitamina A, o fiola de vitamina B2, putin alcool coniac sau votca, solutie pe baza de petrol Dada si ulei de ricin.Se amesteca tot pana se obtine o maioneza care se pune pe parul murdar si umezit.Se tine 15-30 minute sub o punga si un prosop si apoi se spala normal.Eu in acesta perioada foloseam in sampon 2-3 pastile de nizoral ca sa nu fac matreata.
Tratamentul are efect sigur si verificat de 3-4 ani.



Mami de Razvan(07 martie 2004)
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput