Cadourile casniciei - ghid

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns splendorica spune:

Buna fetelor sunteti super, am ras cu hohote. De ce sa asteptam trecerea anilor pentru a primi tot ce ne dorim ? Daca ne iubesc vor sti sa ne aduca fericirea sufleteasca , trupeasca si materiala. La vara voi sarbatori nunta de matase, asta inseamna ca in loc sa-l astept cu masa calda , il astept in matase sau pe matase, oooooooo voi tine cont de acest aspect. PUPICI PENTRU PITICI SI MAMICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coltofeanu spune:

Am observat ca pana la 15 ani de casnicie exista un fiecare an cate o nunta... dupa care numaratoarea nuntilor se face din 5 in 5 ani.....dupa o anumita varsta ( dupa 15 ani ???) este suficient si o data .Depinde cum mai stam cu memoria atunci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Si al meu sot e de nota 10.
Inelul de logodna......diamant.
La un an de la nunta.......iar diamante, de data asa montate in cercei.
a doua aniversare......300 de trandafiri rosii si unul alb,plus o bratara superba cu safire.
a treia aniversare.....flori multe, un catelush si contractul unei case, asa cum mi-am dorit-o eu mereu.
Anul asta,la a opta aniversare, ....cheile unei masini BMW M6 convertible, pentru ca i-am spus acum vreo sase luni ca imi place,chiar daca mai am inca trei masini.
Acum, in gluma, i-am spus ca as vrea un iaht, dar nu acum, ci mai incolo, pe la 60 de ani macar.
A zambit in cel mai frumos fel posibil,si mi-a spus ca dac a sunt cuminte, s-ar putea sa se intample si asta.


Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Pt mine cel mai frumos cadou ar fi iubire neconditionata si mult respect,pt ca atunci restul de cadouri materiale vor fi nesemnificative!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iula78 spune:

quote:
Originally posted by cristina1974

Si al meu sot e de nota 10.
Inelul de logodna......diamant.
La un an de la nunta.......iar diamante, de data asa montate in cercei.
a doua aniversare......300 de trandafiri rosii si unul alb,plus o bratara superba cu safire.
a treia aniversare.....flori multe, un catelush si contractul unei case, asa cum mi-am dorit-o eu mereu.
Anul asta,la a opta aniversare, ....cheile unei masini BMW M6 convertible, pentru ca i-am spus acum vreo sase luni ca imi place,chiar daca mai am inca trei masini.
Acum, in gluma, i-am spus ca as vrea un iaht, dar nu acum, ci mai incolo, pe la 60 de ani macar.
A zambit in cel mai frumos fel posibil,si mi-a spus ca dac a sunt cuminte, s-ar putea sa se intample si asta.


Ajutati-o pe Sonia

Cristina ,Iasmina Timeea si Georgia Helia

glumesti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina1974 spune:

Nu.
Sotul meu este un om de afaceri foarte prosper.
Si eu am propria mea companie in Londra,asa ca nu e nici un fel de gluma, chiar daca asa pare.

Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iahim spune:

quote:
Originally posted by Tisina

10 ani - nunta de tinichea
Cadoul traditional: tinichea sau aluminiu
Idei grozave de cadouri:
• Placuta personalizata cu numarul locuintei
Camera digitala
• Conserva de caviar
• Avion sau masina de jucarie din tinichea
• Placuta inscriptionata pentru biroul lui
• Ceas de aluminiu

cea mai tare sugestie pentru "nunta de TINICHEA" mi se pare aia cu camera digitala! Pai asta e tinichea?
Oricum, dragut articolul


Tisina




Poate camera are"invelis" de aluminiu!!???Noi facem anul acesta 10 ani de casnicie si chiar ma intrebam ce surprize sa ne oferim!O camera de filmat "Invelita"chiar si in aluminiu nu m-ar deranja...


Interesant articolul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Nici macar nu sunt maritata,dar diamantul as vrea sa-l primesc dupa prima zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

"• Un gard nou sau lambriuri noi de lemn"
asta ar fi cel mai tare.... sa ma pregatesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madyna spune:

Eu cred ca ordinea ar trebui inversata.
Adica in primul an diamant (ca sa te motiveze sa ramai langa el inca 60) iar apoi un album cu amintiri (ca doar intr-un singur an ce mari amintiri si poze ai putea gasi, pe cand in 60 ai de unde alege) sau un ziar din ziua casatoriei sau in loc de felicitare i-ai putea scrie chiar un roman!

Mergi la inceput