secretie vaginala suspecta inainte de nastere

secretie vaginala suspecta inainte de nastere | Autor: ralu192000

Link direct la acest mesaj

buna,am o nelamurire si ...cred ca e urgent sa aflu raspunsul: verisoara mea a trecut de termen ,trebuia sa nasca la sfarsitul lui octombrie. medicul ei a controlat-o,i-a zis ca bebele e gata,mai are f putin,dar sa astepte pana miercuri,pe 7 noiembrie,ca sa provoace nasterea. problema noastra acum este,insa,ca de la consult(de miercuri,31 oct) a aparut o secretie vaginala de culoare maro,care nu a incetat pana acum.sa se impacienteze? sau e normal?
multumesc mult!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

In mod normal, o gravida trebuie sa faca analiza secretiei cu 2-3 saptamani inainte de nastere. Eu zic sa mearga la control repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

eu zic ca incepe sa elimine dopul gelatinos, si de acolo e culoarea maro.
imi aduc aminte ca inainte de nastere, aproapte de termen, dupa un control am avut o zi astfel de scurgeri. dr. m-a avertizat de la control ca voi avea asa ceva imediat dupa control pt. ca mi-a umblat ceva mai mult.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

quote:
Originally posted by m_monique

eu zic ca incepe sa elimine dopul gelatinos, si de acolo e culoarea maro.
imi aduc aminte ca inainte de nastere, aproapte de termen, dupa un control am avut o zi astfel de scurgeri. dr. m-a avertizat de la control ca voi avea asa ceva imediat dupa control pt. ca mi-a umblat ceva mai mult.

Andrei (16.12.2006)
poze
botezul lui Andrei




Si eu cred la fel, ca de fapt elimina dopul...
in cazul meu, am avut scurgeri maronii zilnice cu 10 zile inainte sa mi se rupa apa...la fel, am trecut de termen, si se pune problema inducerii nasterii, insa in final s-a hotarat bebe sa vina singurel pe lume, fara nici un ajutor din afara...



Nikole,mami lui albastrel

Mergi la inceput