Informatii utile Constanta 12

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kerstin spune:

Buna seara!

HSG se face la Euromedic, se afla in spatele spitalului judetean... conditiile sunt f. bune programarea se face cu 2 zile inainte ... si eu voi merge prin aprilie - mai sa fac HSG ... la Dantes nu va recomand ... am auzit ca unor paciente le-a spart trompele., a introdus cu presiune mare subst de contrast.... stiu cazuri povestite de asistente ... asa ca...

Cele care au facut HSG la Euromedic sa ne impartaseasca din experienta lor....

Numai bine la toata lumea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Ioana, am vrut sa spun Euromedic, scuze de mii de ori, am corectat...



Angelique, mami de Pupi (bb Viktor, 28.12.2007)

Povestea nuntii, Povestea nasterii lui Pupi

noi 2, poze, luni de miere...,
Mare, Munte, Flori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Buna fetelor!
Am facut niste modificari pe prima pagina, am adaugat informatiile furnizate de Kerstin , AngeliquedeS, Jojo_miha si Ralina
La cativa din doctorii de pe prima pagina le-am trecut cate o bila neagra, in functie de ceea ce mi-ati spus voi, pentru ca e bine ca viitoare paciente sa aiba grija si sa stie la ce se pot astepta.
Chiar daca despre orice medic se pot spune si bune si rele, e normal ca fiecare sa aiba dreptul de a stii prin ce au trecut alte paciente si sa decida daca il alege pe respectivul medic.
Cand e vorba de viata si sanatatea unei persoane un medic nu are voie sa greseasca, asta e parerea mea. Eventual, daca il depaseste problema, sa trimita pacientul la un coleg medic mai competent.
Am vazut un caz cand eram la medicul meu stomotolog cand colegul lui, tot stomatolog, dar probabil cu mai putina experienta, l-a chemat pe medicul meu sa-i vada un pacient cu o problema mai deosebita, deci e un lucru mare sa recunosti, ca medic, ca te depaseste o problema si , in interesul pacientului, sa renunti la mandrie si sa apelezi la ajutor.

Fetelor care mai stiti detalii despre Euromedic, va rog sa scrieti un nr de tel pt programari , ce medici sunt acolo, etc. Poate stiti daca se face cumva si laparoscopie acolo.
toate fetele.

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralina spune:

Ioana_p76.
Adresa Euromedic este:Bd Tomis nr141A,tel0241-613000,fax 552552.

Eu am facut o eco sarcina anul trecut in vara la dr.Elena Chiriac(mi-a facut o impresie foarte buna).Am ajuns la euromedic pentru ca am vrut o a doua parere dupa ce am aflat de la medicul meu ca sarcina e oprita in evolutie.Am mers fara programare,eco a costat 1 milion.Dr a fost foarte draguta si m-a chemat la o reexaminare pentru care nu am mai platit.





Nici o stea nu ar putea straluci cu inima zdrobita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Ralina multumim pt informatie
Imi pare rau ca ai avut o sarcina oprita in evolutie..n-am stiut..iti doresc din suflet ca sa-ti ajute Dumnezeu sa ramai din nou insarcinata si sa nu mai fie nici o problema.

Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Ioana: din cate stiam eu in C-ta nicaieri nu se face laparoscopie..dar poate intre timp s-a mai schimbat ceva...doamne ajuta!

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisis81 spune:

Ioana super faza cu bilele negre.
Si super toate informatiile
pentru Constanta


"Oamenii nu pot fi judecati dupa ceea ce spun altii despre ei, dar iti poti face o parere destul de corecta despre ei daca ii asculti ce spun ei despre altii."www.flickr.com/photos/11706357@N04/collections/72157602666536902" target="_blank">
Poze, amintiri, etc...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Neatza, fete frumoase!!!

Ioana, multumim pentru informatii!
Crisis

toate fetele!

aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dear_bambie spune:

Buna.

Ioana, cand ai timp, te rog sa modifici preturile la urmatoarele analize, de la Synevo:

-TSH=29Ron
-FSH=29Ron
-LH =29Ron
-Progesteron=29Ron
-Prolactina =30Ron
-Estradiol =30Ron

toate fetele!



aniversare nunta; asteptand o minune

"Nu rupe firul unei prietenii, caci chiar daca il legi din nou, nodul ramane..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana_p76 spune:

Gata, am modificat, multumim DearBambi!
Fetelor, ma bucur ca sunteti de acord cu bilele negre la unii medici, e bine sa stim de ce ne putem feri.
Mada ar fi bine daca s-ar face si la noi laparo, (bineinteles de catre un dr de incredere) sunt alte orase precum Timisoara, Cluj, unde se face si la noi nu..
burtika

Mai am o intrebare, cred ca ar fi util de stiut pt toata lumea :
Unde se poate face histeroscopie in Constanta (cu exceptia spitalului judetean)
Rog fetele care au facut daca pot da si cateva detalii!

toate fetele


Ioana
animalutele mele iubite

Mergi la inceput