Gravidute si mamici de Constanta (6)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

ISIDORA, ma bucur ca ai dat un semn! Nu te-am mai vz pe Dc de mult timp! Bine, nici eu n-am fost prea activa! Sa stii ca am reusit sa ajung la Anais si sunt f multumita de tratatie! Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maia37 spune:

Dragele mele,tin sa va anunt ca aseara am primit rezultatul la amniocenteza si bb-ul meu e sanatos.Am rasuflat usurata dupa 3sapt de asteptare si aseara am dormit linistita cum n-am mai dormit demult!Va doresc sanatate voua si bb vostri si un sfarsit de sapt placut si linistit

Mihaela, mamica Andreei 13+ si 21+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Eu sunt mai "norocoasa" din fire si se lipesc f repede virusii de mine. O sa incerc cu lamaie si miere.

Voi ati avut probleme cu listeria in timpul sarcinii? Mie mi-a iesit titrul de 1/80 si sunt ingrijorata. Dr meu a zis ca deocamdata nu e cazul sa-mi fac griji si ca trebuie sa repet analiza peste 2 luni. Totusi, mi-e frica sa nu-l afecteze pe bebe. Am citit ca influenteaza grav sarcina in caz ca nu e tratata la timp. Ce stiti de asta?
Andicu, am vazut ca si tu ai avut aceeasi valoare la un moment dat, in timpul sarcinii. Ai facut vreun tratament?

Maia37, trebuie sa te felicit ca ai avut curajul sa faci amniocenteza. Acum esti sigura ca e totul bine. Sarcina usoara in continuare, bebe sanatos si norocos!

12+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

Yannia, mie mi s-a spus ca rez asta e negativ, de la 1/160 se repeta analizele. Eu le-am facut la Synevo, dar stiu ca le-au trimis la Bucuresti.

37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Hello si de la noi!

Kriss, bine ca nu s-a intamplat nimic, ca e tar epericulos cu toti nebunii la volan! nici eu n-am mai condus prin oras de la 7 luni, mi-era sa nu ma sperii mai tare vreodata si Doamne-fereste cu sarcina!...
Mada, felicitari pt stelute!
Creem, nastere usoara si bebe sanatos! sa va intoarceti acasa amandoua cu bine si tie refacere rapida dupa nastere! te urez acum ca poate n-apuc s-o fac la timp!

Eu n-o sa pot sa ma misc prin oras (ref la intalniri) inca vreo 2 sapt. pt ca fac un trat. care nu ma lasa sa conduc si nici pe bebe nu prea am cu cine sa-l las pana in ora 6.

Mokika, bebe Theodor e un scump si un grasanel! si ai o fetita tare frumoasa, seamana bine cu tine! cred ca te ajuta mult, nu-i asa?

Noi suntem mandri ca azi am implinit 4 luni! si Filip e f incantat de salteluta de joaca pe care a primit-o! a stat si s-a jucat aproape o ora acum seara, la un moment la care, de obicei, e marait si ma chinui sa-l mai tin 1/2 de ora pana la baita!
Acum respir si eu , ca a adormit si sper sa vad si eu un film !



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Andicu, Mokika, am vazut pozle si aveti niste bebei mortaaaali!

A mai aparut o mamica la subiectul de la Info utile Constanta, abibrinza - Arabela, si am invitat-o aici, va redau mai jos un copy dupa mesajul ei:

Buna fetelor!

Eu nu sunt chiar din Constanta dar totusi in mare ma simt si eu constanteanca.

Pentru ca va citesc de ceva vreme, vreau sa le urez celor care vor sa ramana gravidute, un bebe sanatos si cat mai repede.

Puteti sa stergeti informatia de pe prima pagina cu tariful doctorului Chazli? E medicul meu de 3 ani si pot sa va spun ca nu are un tarif.Poti sa mergi fara sa dai nici o atentie si are aceeasi grija de tine.Din pacate este foarte aglomerat, pacientele dansului sunt din toata tara si nu glumesc.

Eu am un baietel Victor de un an si jumatate si inca un bebe ar trebui sa apara in mai la anul.

Va pup,


Arabela si bebe Victor-Catalin (22 aprilie 2006)




Pupici,
Angelique 31+ bb Victor

noi 2, poze, povestea nuntii, luni de miere...,
evolutie burtica , lucrusoare bebe, cum creste
Mare, Munte, Flori

AMR: maxim 9 saptamani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mokika spune:

Andicu - mersi mult. Si Filip este foarte frumos. La multe luni fumoase! Si Theodor face azi 2 luni. Ii place foarte mult la baita si plange cand il scot din cadita. A inceput sa ne stropeasca cu piciorusele. Are o placere deosebita sa faca si cate un pisu mic in cadita. A inceput sa rada cu gura pana la urechiuse. Vrea sa gangureasca si inca nu ii iese foarte bine. Ne cearta seara sa-i facem baita mai repede cu cate un strigat din gat de ne apuca si rasul cateodata. Deasupra patutului are niste ursuleti care sunt indreptati cu privirea catre el. Se bucura cand ii priveste, rade la ei dar la un moment dat se enerveaza ca nu-i vorbesc si lui ursuletii. Ne umple sufletul de bucurie si suntem cu totii topiti dupa el. Duminica viitoare mergem la Doamne Doamne sa ne botezam.

Angi - multumesc si tie. De-abia asteptam sa-ti vedem si tie puisorul. Cum este acasa? Te-ai mai linistit?


Fetelor, are vreuna din voi CD-urile "Cutiuta muzicala" de la revista mami de acum vreo patru ani, cred, care contin cantecele pentru copii? Am observat ca lui Theo ii plac foarte mult si nu am decat un CD cu muzica pentru bebei si copilasi. Plus ca vreau si eu sa mai invat cantecele ca sa i le cant lui.


S-ar putea sa lipsesc o perioada ca ne pregatim de botez. Sunt disperata ca nu-mi gasesc de imbracat. Nu mi se potrivesc marimile pe la niciun magazin. Daca stiti vreun magazin ca toale - marimi de la 42-44 in sus si modele tineresti - indrumati-ma si pe mine, va rog!
toate fetele

Mokika - mama Crinei (11 ani) si a lui Theodor (2 luni)

am mai adaugat cateva poze cu bebe

www.flickr.com/photos/12207142@N08/" target="_blank"> poze cu bebe si cu noi 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:



Mokika, si noi suntem fani baita! deja pun protectie in jur ca stropeste bine in apa cu piciorusele; a invatat momentul baitei si nu mai poate de fericire cand vede ca ne pregatim! Filip tine deja jucarelele in manute cate-un pic si se intinde sa le apuce si se mai si enerveaza cand nu reuseste si mai nou, vrea sa stea in fundulet; sta f bine ridicat, cand il pun semi-ridicat isi ridica si capul si pieptul mai sus, si se impinge in picioare, parca vrea sa plece! nu-mi vine sa cred ca deja face asta! ce repede trece timpul!
Maine incepem cu suc de morcov si apoi de mere, suntem baieti mari!
Kris, merci mult!
Arabela, bun venit! sa-ti traiasca bebe Victor si sarcina usoara si bebe 2 sanatos!

Eu am racit de ieri si imi vine sa ! acum ma feresc de bebe ca mi-e teama sa nu raceasca iar, din cauza mea de data asta! noroc ca e tati in zona pt vreo 2 saptamani , nu mai zic de bunici!




Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Yannia, acum am vazut mesajul tau, scuze!
Da, si eu am avut acelasi titru si mi-au zis dr ca e negativ la valoarea asta, sa stau fara grija! tot asa, m-a sfatuit sa o repet din 2 in 2 luni, dar sa stii ca a ramas asa, mai ales ca o facusem si inainte de sarcina, cu 7-8 luni in urma, la primul FIV si avea aceeasi valoare. Trebuie sa ai grija sa nu mananci branzeturi d'alea gen Camembert, Brie.., sa mananci carnea bine gatita si sa speli f bine legumele si fructele- cam astea sunt metodele de protectie impotriva ei.

Maia37, felicitari pt rezultat! de-acum poti sta linistita! sarcina usoara in continuare!



Andicu mami dewww.flickr.com/photos/9457501@N02/sets/72157600689970094/" target="_blank">Bebe Filip(27 iunie 2007)
Cum crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yannia spune:

Creem si Andicu, va multumesc! M-ati linistit, o sa repet constiincioasa analiza si sper sa nu se modifice. Incerc sa ma feresc cat pot de alimentele daunatoare.

12+
http://bd.lilypie.com/32Yup3.png
http://community.webshots.com/album/561174599GagMVk?vhost=community

Mergi la inceput