Intrebam, cautam - ordinea sa o pastram 2

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Fetele, vreau si eu un "secret". Cum sa fac galustele (pt supa) ca sa-mi iasa pufoase . Am dat numai rateuri pana acum, orice as face in mijloc tot bocna imi ies.
Imi desconspira si mie careva secretu'?? Eu oricum am si taiteii pregatiti....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pianna spune:

Ok, nu mai e nevoie, am gasit un subiect intreg despre supa de galuste. Doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kover spune:

nu stiti cumva este pe undeva tort forma veveritza?multumescmamica de Robert(23.11.2004) si Kristian(01.09.2006)http://stirileprotv.ro/exclusiv/avem_viata_in_sange/avem-viata-in-sange-click-aici-daca-vrei-sa-devii-donator-de-celule-stem.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inlove spune:

Acuma vin si eu cu o intrebare bomba. Stiti careva reteta de cornulete cu nuca (in mijloc) pe care o pregatesc "maghiarele"?? Foaia e foarte subtire si parca e din aluat foietaj ( dar nu e).Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elag spune:

stiti cumva daca este vreun subiect in care sa se discute despre unelte de bucatarie, forme, tavi, etc?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnnaBaby spune:

Unde gasesc o reteta de gulas?

Anna si Ioana 11.07.2008

povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sasha.p spune:

Buna dimineata, as vrea si eu o reteta de biscuiti pentru copii sub 1 an (7 luni, de fapt). Toate retetele pe care le-am gasit pana acum contin bicarbonat sau praf de copt, stiti vreuna fara? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Michelle76 spune:

va rog sa-mi spuneti cum se numesc acele prajiturele (cred eu turcesti) care arata ca niste biscuiti in forma de steluta, dar lungi si sunt insiropati.
sunt noua pe forum
Va multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Michelle76

va rog sa-mi spuneti cum se numesc acele prajiturele (cred eu turcesti) care arata ca niste biscuiti in forma de steluta, dar lungi si sunt insiropati.
sunt noua pe forum
Va multumesc

Este vorba de BACLAVA?
Este din mai multe foi suprapuse, cu muuulta miere..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns TOMALAVINIA spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sasha.p

Buna dimineata, as vrea si eu o reteta de biscuiti pentru copii sub 1 an (7 luni, de fapt). Toate retetele pe care le-am gasit pana acum contin bicarbonat sau praf de copt, stiti vreuna fara? Multumesc.

Anca, mami de Sasha (Horia Alexandru) si Pupicel (Laura Iris);

Nazdravani de august - septembrie 2003

Am gasit eu o retzeta de biscuiti, pe care o faceam mereu:
150 gr unt, 100 gr zahar,2 oua,4 linguri lapte, 1 linguritza iaurt(smantana),150 gr nuci macinate, 150 gr faina, un plic vanilie
Toate se amesteca bine si se formeaza gramajoare in tava uapetata cu hartie de copt.
Consistenta e moale, sa nu te sperie acest fapt.
Pofta buna!

Mergi la inceput