Retete de post - 2

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

darria, de ce nu incerci sa amesteci gemul cu gelatina? e si simplu de facut si cred c-arata si bine, depinde pe ce vrei s-o pui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalina2x2

darria, de ce nu incerci sa amesteci gemul cu gelatina? e si simplu de facut si cred c-arata si bine, depinde pe ce vrei s-o pui.

_
Dalina, mami de minuni gemenute Anita & Miriam (29.06.2006)
Albumele noastre
Suntem maricele
"Nu crede in miracole. Bazeaza-te pe ele!"

abia acum am vazut mesajul tau.
Gelatina nu este de post, este obtinuta din oase.
Incerc sa evit gelatina pe cat este posibil chiar daca salveaza de multe ori si creeaza un aspect placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcm spune:

Cu ce as putea umple ciupercile daca ar fi sa folosesc doar legume? Pana acum le-am facut cu cascaval si sunca sau doar cascaval si ou dar azi as vrea sa le fac numai cu vegetale si nu-mi dau seama ce combinatie ar iesi gustoasa. Aveti ceva idei?

www.articoledepetrecere.ro" target="_blank">Petrecere pentru copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zetacsa spune:

vreau si eu daca stii o reteta cred arabeasca. Se folosesc vinete mici cam de 7-8 cm;se umplu cu o compozitie speciala facuta din nuci(da nuci), usturoi......Se pun in ulei de masline; se fac anual; se fac cam acum. Merci mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Zetacsa uite www.sudairy.com/mer/recipes/makdous.html" target="_blank">Aici reteta in engleza si Aici este pozica mea cu reteta asta pe care am descoperit-o cu ajutorul Ortansei

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

Citat:
citat din mesajul lui mcm

Cu ce as putea umple ciupercile daca ar fi sa folosesc doar legume? Pana acum le-am facut cu cascaval si sunca sau doar cascaval si ou dar azi as vrea sa le fac numai cu vegetale si nu-mi dau seama ce combinatie ar iesi gustoasa. Aveti ceva idei?




cu ciuperci calite cu ceapa,usturoi,condimnete,spanac putin oparit si ceva cascaval -poza

sau cu ceapa calita cu ciuperci proaspete,rosii tocate,un dovlecel mic razuit,usturoi si apoi ceva mozzarella pe deasupra-poza.

in post eu renunt la mozarella sau cascaval sau poti folosi cascaval de post.

mamica fluturasului Matei




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karm3n_72 spune:


Buna mamici,vreau si eu o carticica cu mancaruti de post,noi tinem miercurea si vinerea si mi-e tot mai greu sa gasesc mereu altceva.
Multumesc si astept cu interes.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

MCM,eu le umplu cu coditele lor,usturoi si condimente!
Karm3n,nu am nici o carte cu retete,dar daca iei subiectul de la capat la coada,sigur gasesti retete de facut!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentinag spune:

Nu stiu cine intreba de gelatina,nu e de post,dar daca gasiti puteti folosi agar-agar,care este extras dintr-o alga marina!Eu n-am reusit sa gasesc pana acum,mai am sa caut la vreo 3 magazine cu produse arabesti!

"La vita e bella"
De mancare
Dulciuri
Din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_a spune:

Valentinag, vreau si eu supa/ciorba de praz... te rog! E buna??
Eu am facut pana acum doar praz cu masline!

Mami si Ioana nasturica
Niciodata nu trebuie sa plāngi dupa ceva care nu poate plānge dupa tine.

Mergi la inceput