Nasterea prematura si decizia pt al doilea copil

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Histamina imi pare rau ... important este Sebi sa creasca mare si sanatos si sa va aduca numai bucurii.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emma31 spune:

trebuie sa avem curajul pentru al 2 lea bb .eu pe primul l-am nascut la 30 de sap ,iar dupa 8 saptamani am plecat acasa cu bb mic.mihai avea 8 luni cand am aflat ca sunt iar insarcinata si am spus ca istoria nu trebuie sa se repete l-am sacut pe bb 2 la 36 de sap 2500 kg si 49 cm am stat in spital 3 zile acum are ionut bb 2 9luni si 9kg si mihai bb1 are 2 ani si 12kg am 2 ingerasi de baieti cuminti si pot scpune ca ii iubesc mai jmult decat viata measunt esenta vietii mele si a sotului meu ,DOAMNE ITI MULTUMESC PT CA MI-AI DAT 2 COPII FRUMOSI SI DESTEPTI ISTETI CE NU TE OMOARA TE INTARESTI AVETI CURAJ SI MAI FACETI ESTE ASA FRUMOS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

De teama ca finalul s-ar putea repeta supa o nastere prematura la 28s+3z a unei fetite, care a trait doar 12 zile, nu mi-am mai dorit copiii proprii, dar totusi a venit ... acum are 10 saptamani si s-a nascut cu 8zile inainte de termen si nu pt ca nu ar mai fi stat ci pt ca tensiunea nu scadea nici cu tratament ... deci se poate ajunge la termen

Mergi la inceput