CEAIUL DE FRUNZE DE ZMEUR

CEAIUL DE FRUNZE DE ZMEUR | Autor: Dynana

Link direct la acest mesaj

Cred ca acest subiect a mai fost abordat, am cautat sa gasesc ceva dar...in zadar! Asa ca am deschis subiectul.
Imi poate spune cineva care este importanta acestui ceai in raport cu nasterea? Relaxeaza uterul pentru nastere sau poate grabi nasterea? As vrea sa stiu cantitatile care se pot bea, precum si saptamana din care pot incepe.
Va multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mitsu-bishu spune:

Dynana, nu stiu daca ai nascut intre timp sau daca ti s-a raspuns la intrebare.... Ceaiul de frunze de zmeur ajuta in travaliu, in sensul ca face contractiile "eficiente". Este cunoscut ca "intaritor" al muschilor => contractii mai puternice si mai regulate, deci dilatare mai rapida si travaliu mai scurt... Despre cantitate... In medie cam 3 cani pe zi. Eu beau aproximativ un litru pe zi, pun cam o lingurita - o lingurita jumatate de frunze "tocate" la o cana. Se bea incepand din saptamana 35 - 36, adica in ultima luna... Succes si sper sa iti fie util ce am scris!

38+

www.flickr.com/photos/21448537@N03/sets/" target="_blank">Pozici

AMR 9 ZILE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vela spune:

Mitsu-bishu, am dat fara sa vreau peste subiectul asta si chiar ma interesa.Auzisem despre ceaiul de zmeur ca este bun dar nu stiam cum si in ce masura, asa ca multumesc mult.

vela35+ cu Alexia si mama lui Vlad(23.03.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgo spune:

Fetelor , eu am gasit capsule cu frunze de zmeur si am inceput sa le iau saptamana trecuta . Problema este ca a doua zi dupa administrarea primei pastilute am ajuns la spital cu travaliu fals , deci fara vreo dilatatie a colului . Acum sper sa fi fost doar o coincidenta , desi am citit - dupa aceea - ca produsul poate declansa nasterea . Sfatul meu este sa lasati totusi ceiutul dupa saptamana 37 implinita , macar sa fie bebe la termen .

Mergi la inceput