Gravidutze si mamici din CLUJ - 26

Gravidutze si mamici din CLUJ - 26 | Autor: Morgano

Link direct la acest mesaj



Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina in asteptare de Maria (DPN - 27.10.2007)

CristinaGoji (DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa

Alexandra (Alex29) si TIADRIS ANDREEA

Ramona (Ramonella) in asteptare de Beatrice Alessia (DPN 4.11.2007)

Co(bex) in asteptare de Carina (DPN 5.11.2007)

Paula (Victo) in asteptare de Stefan (DPn 6.11.2007)

Flory (pufulet74) in asteptare de Joshua Raphael (DPN 12.11.2007)

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria

Nicoleta (Nrl) in asteptare de Andrei (DPN 25.11.2007)

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) in asteptare de Eric (DPN 9.01.2008)

Anca (Soanso) si Sorana Miruna

Lavinia si Miruna Antonia

Raluca si Ilinca si Mihai

Gabriela77 si Sara

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia in asteptare de (DPN 24.12.1007) si Ana

dpop in asteptare de (DPN 11.11.2007)

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad

Kitzy in asteptare de (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)

Ildiko(iko) in asteptare deSzende-Irisz (DPN-11.11.2007)Ianuarie:
Ilinca (fetita de Raluca) - 5.01.2002
Codruta - 12.01.1975
Monica (arghirmonica) - 15.01.1977
CristinaGoji - 18.01.1980
Alexandra (Alex29) - 22.01.1978
Anca (Soanso) - 27.01.1974
Februarie:
Lore (redai) - 3.02.1985
Ana Maria (fetita de Natalia) - 4.02.2005
Martie:
Delia (Ripley) - 5.03.1975
dpop - 5.03.1980
Natalia - 13.03.1976
Daniel (baietel de Monica) - 14.03.2002
Raluca - 14.03.1975
Adriana (adab) - 15.03.1978
Aprilie:
Asiza - 28.04.1979
Melinda (antoni) - 29.04.1979
Mai:
Carina Sofia (bb de Cristiana) - 10.05.2007
Theodora Alexia (fetita de Cristiana)- 30 mai 2003

Iunie:

Iulie:
Doru-Andrei (bb de Mioara) - 1.07.2007
Cristian (bb de Monica) - 7.07.2006
Timea-Larisa (bb de Meli) 8.07.2007
Nicoleta (Nrl) - 18.07.1979
David Vlad (bb de redai) - 18.07.2007
August:
Petra Alexandra (bb de Codruta) - 9.08.2005
Ramona (Ramonella) - 12.08.1981
Flory (Pufulet74) - 14.08.1974
Cristiana (Carrie) - 22.08.1973
Co (bex) - 28.08.1977
Sara (bb de Gabriela) - 29.08.2007
Paula (Victo) - 30.08.1978
Septembrie:
Miruna Antonia (bb de Lavinia) - 5.09.2007
Kitzy - 30.09.1979
Octombrie:
Tiadris (bb de Alex) - 3.10.2007
OanaAlina- 6.10.1977
Mihai (bb de Raluca) - 8.10.2007
Iris Maria (bb de Delia) - 10.10.2007
Vlad (bb de CristinaGoji) - 17.10.2006
Noiembrie:
Ana Ecaterina (bb de Delia) - 10.11.2005
Decembrie:
Lavinia - 10.12.1974
Andreea (Eladea2005) - 12.12.1977
Denis Cristian (bb de Asiza) - 19.12.2006
Sorana Miruna (bb de Anca) - 20.12.2005
Felicia - 20.12.1977




Ripley 38+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ripley multumim de noul capitol!
Sper sa ajung si eu sa discut cum imi fac tampoanele de tifon...mai este cale lunga pana acolo, cateva hopuri de trecut...

12+ cu posibil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Fetele, am facut subiect nou, spor la scris!

Noi suntem bine, doar ca floricica ar micoza din aia de spital in gurita si azi-noapte n-a prea supt si dormit, n-a plans sau facut figuri, insa nu dormea... se uita cu ochii ca maslinele in jurul ei si la mine, asa ca am stat cu ea mufata de san jumate noaptea si restul am pazit-o. Am apucat la pranz azi 2 ore de somn. Sa vedem la noapte cum va fi, dat fiind ca acum doarme de la 3 si e deja 7 si un sfert.

Am ceva mai mult laptic, tot insuficient, dar am sperante de mai mult.

E greu cu 2 copii mici, Ana tot la asta mica vrea si ea ar face daga-daga insa are gesturi care nu le constientizeaza si sunt periculoase: azi voia s-o faca pe Iris cu ruj... va dati seama ce greu am convins-o ca nu e voie. Nu prea am timp si stare de nimic, inca nu-mi gasesc locul, sunt si tare obosita, insa ma descurc si sper sa fie mai bine dupa perioada de adaptare.

Va citesc asa fugitiv, insa sa ma scuzati, chiar nu am timp sa raspund. Si la Raluca e acelasi balamuc cu 2 copii mici, am reusit azi sa vorbim 5 minute si apoi a inceput la mine chitzaiala si fornaiala :)

Tampoanele pt spital nu le vad o necesitate asa mare, dc nu va pricepeti, oricum se fac in 2 min, eu am avut vata simpla pt ca nu stiam ca la cezariana nu ajung tampoanele, adica de fapt dr. vrea sa vada cum arata sangele in sine pe vata, nu pe always :)

Pt. cine va naste la Stanca: eu am fost in general multumita, mai sunt si cateva scarbe de asistente la neonatologie si la terapie intensiva, nu am dat decat celor care s-au purtat frumos. Terapie intensiva = balamuc mai ales naoptea, era un continuu dute-vino, nu liniste si pace cum ar trebui sa fie la reanimare. Noi muream de foame si sete, asistentele si stagiarii mancau pizza in fata noastra... Salonul tip hotel a fost norocul meu, si-a meritat cele 3 mil pt 3 zile ca am avut si eu putin liniste (desi era fix vizavia de sala de nasteri) si curatenie in baie, conditii decente. Mancarea relativ buna, nu ma pot plange, fata de data trecuta la clinica privata a fost lux din toate punctele de vedere.

Va las ca s-a trezit floricica si trebe s-o mufez la san ca-mi puska de ce plin este. Pupici tuturor.

Ripley 38+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antoni spune:

vai fetelor, dar tare harnicute ati fost.
am fost la neogym, la intalnirea de proaspete mamicute si tare mi-a placut. n-am stiut ca se merge cu puiutii si eu am lasat-o pe piti acasa. vai ce bebei dulci erau...hihi.
Alex- nu ca sa te linistesc, ca oricum nu conteaza dar si acolo am auzit de rau de Sbarciu.bine ca ai scapat.
va pupic si mai revin
Meli

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

update la semnatura :)

Ripley, Ana Ecaterina(10.11.2005)si Iris Maria (10.10.2007)

Din pacate Sbarciu le-a facut figuri si colegelor mele de la reanimare, iar la colega mea de salon nu i-a venit la nastere. Tipa era pacienta lui de 4 ani (avusese cancer de col), gravida in 35 de sapt si a lasat-o balta la 12 noaptea plecand acasa si n-a mai raspuns la telefon, desi era programata pt cezariana. Saracuta a nascut natural cu rezidenta si moasa... ce sa mai zic.

Despre Diculescu: un OM absolut deosebit, nici nu stiu cum sa-i multumesc pt. cat de frumos si competent s-a purtat cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

delia, asteptam pozici pe cand poti, ma bucur ca sunteti bine si nu aveti complicatii. noroc ca ai prins loc la salonul-hotel.

oana, cei de unica folosinta 18 lei 4 buc, cei spalabili 40 lei 5 sau 6 bucati. oricum, sunt sigura ca daca gasiti la alte farmacii gasiti cu 20% mai ieftin, tinand cont ce preturi au aia acolo. pompa pe care am dat 530 lei acolo e 650.

http://sheknows.com/pregnancy/ticker/pregnancy/pregtickers13-27-1194940800-0.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

mai..apropo de mall..oi fi eu zgarcita sau nu..da nu ma vad cumparand de acolo chestii pe care le gasesc in alte parti mai ieftin, la reprezentante..spre ex nu cred ca voi cumpara ceva de jolidon...ori vreun produs farmaceutic..
din cate am vazut multa lume se cam plimba prin mall..evantual mai cumparau de prin carrefour...
pe mine ma dispera preturile f mari de la noi.
spre ex i-am cumparat la piticul meu un body de la Z si credeti-ma ca pretul in euro era mai mic decat am dat eu, in lei..

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

seara buna ,

eu sunt cu nervii in pioneza!dupa o saptamana de tratament cu amoxicilina pt gat rosu ,acum Sorana e racita cobza .

am reusit azi sa merg la epilat si sa fac ceva cumparaturi rapid si iar acas la suflat de muci.

am o intrebare la mamicile cu copilasi mai marisori!
CE LAPTE LE DATI LA COPII?

Vorbeati de tampoane ,in primele zile lohiile sunt abundente ,din doua pachete de vata ar trebui.

Riplay ,ce draguta tb sa fie Ana in preajma surioarei ei ,cred ca ii este tare draga dupa cum scrii,refacere rapida iti urez si sa te bucuri din plin de fetele tale dragi.

meli ,e tare dulcica printesa ta ,are ochi albastri superbi .

va pup ,sa-mi raspundeti care stiti la intrebarea cu lapticu,please!

SOSO (20 dec 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Victo, sa sti ca sunt si preturi muult mai mici decat cele d ela reprezentante, de ex. la magazinul ala mare, de sport, imi scapa acum numele, cu H ceva....nike sunt la super pret 120 RON, schiuri atomic de 500 RON sau ghete de munte de la Columbia la 100 RON. Astea sunt preturi la care le gasesti doar la Pandorf, nu si in Romania si ma tem ca in curand o sa ridice preturile mult.
Eu i-am luat la Petra manusi de ski cu 20 RON, doar ca ii sunt putin mari...mai mici nu sunt.
Dar la Mini Blue e dezatru: caruciorul Hauk la ei 4 milioane si ceva, in Cora 2 mil si ceva, scaun d emasina PrioriXP cu 8 milioane, eu lk-am luat cu 4 de la Expo.....si papuci la 290 ron
astept Coccodrillo sa se deschida, sa vad au aceleasi preturi ca la Hansel und Gretel?! Victo, de und eai luat tu in euro de la Z? asta e magazinul lui Esca, n u cumva ai vrut sa zici Zara?

Anca, eu ii dau Dorna rosu

Codruta & Petra Alexandra

asa crestem noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

nu, nu, de Z zic...trecusem la alt subiect...respectiv preturi..
z din centru.avea si pretul in euro pe eticheta.

37+ piticul Stefanut
AMR 3 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

delia - ma bucur ca sunteti bine! cred ca e greu cu 2 copii insa satisfatia e maxima!

diana - e o idee cu cei de unica folosinta, cel putin in primele zile... nici nu m-am gandit la asta... o sa merg sa ma interesez si eu...

o seara frumoasa la toata lumea!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput