Prima intalnire dupa divort - 10 reguli

Prima intalnire dupa divort - 10 reguli | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

http://www.supereva.ro/info.asp?id=1237





Desprecopii.com - Asa se naste o mare iubire.
iubesc:www.supereva.ro Blog: http://mirelablog.supereva.ro/dblog/

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eellyia spune:

Foarte interesant si bine de stiut. Totusi, cam greu de pus in practica. Cand incerci sa fi tu insati, te gandesti totusi ca divortul prin care ai trecut a intervenit poate si din cauza ta? Ca parte a comportamentului tau gresit? Incerci sa nu mai repeti aceleasi greseli, incerci sa te schimbi. Depinde de cauza divortului. Trebuie sa fi foarte optimista si sa ai incredere in tine. Daca eziti prea mult si te temi de o viitoare relatie, te temi sa nu treci iar prin ce ai trecut, trebuie sa ai in vedere impresia pe care o lasi, pentru ca nimeni nu isi doreste un partener care nu pare a fi sigur pe el. Trebuie sa ai incredere in tine, sa traiesti fiecare clipa, sa te respecti, rasfeti si sa te gandesti ca meriti sa fi fericita! Nu am trecut inca printr-un divort, ci prin lungi neintelegeri de cativa ani incoace. Este inevitabil, pana la urma, divortul, in cazul meu. Si deja ma gandesc la viitor si, de ce nu, la viitoarele mele intalniri? Deci, articol bun pt. mine! .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cmirela35 spune:

Un articol foarte bun si pentru mine,desi nu ma gandesc inca la viitoare intalniri...Inca savurez viata de una singura cu puiutii mei.Dar stiu ca asta nu va dura mult,ca imi voi dori si un matur langa noi,Superbe sfaturi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eellyia spune:

Eu nu am puiutzi si probabil de aceea ma gandesc deja la viitoarele intalniri. Ma gandesc ca ar fi pierdere de timp sa stau sa mai astept. Viata trece repede si vreau sa fac ceva odata sa fiu fericita! Dar asta depinde si de noroc. Oricum, acum am simtul critic mult mai dezvoltat si sunt mai exigenta in alegeri. De obicei ma adaptam eu la omul de langa mine, insa acum va fi invers sau, hai, 50-50, ca sa nu exagerez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chanell spune:

sa zicem ca am respectat mai mult de 50%si totusi,,e greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelinajoli spune:

Eu totusi cred ca pt toata lumea,regulile sunt putin altfel.Pt ca depinde mult,in ce conditi s-a terminat casatoria,si divortul,si mai ales ce relatie au pastrat cei doi,dupa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

La mine,prima intalnire de dupa divort,a fost tot cu ex-ul,caci incerca sa ma impace ca sa nu mai facem partaj si sa-i ramana lui totul,dar nu i-a mers...regulile alea nu prea au fost valabile,in cazul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ram0nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eellyia

Eu nu am puiutzi si probabil de aceea ma gandesc deja la viitoarele intalniri. Ma gandesc ca ar fi pierdere de timp sa stau sa mai astept. Viata trece repede si vreau sa fac ceva odata sa fiu fericita! Dar asta depinde si de noroc. Oricum, acum am simtul critic mult mai dezvoltat si sunt mai exigenta in alegeri. De obicei ma adaptam eu la omul de langa mine, insa acum va fi invers sau, hai, 50-50, ca sa nu exagerez.


Clar va fi o pierdere de timp sa astepti schimbarea ce nu va veni vreodat'

Ramona si Vlad-Gabriel (13 dec 07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DinuAnaMaria spune:

Sunt divortata de o luna dar despartita de 1 an si un pic as fii interesata de aceste discutii mai ales ca puiutul meu are aproape trei ani dar in acesti ani nu stiu daca tatal lui l-a vazut de 5 ori si ma intreaba sau la orice discutie imi spune de tati nici nu ma gandsc la alta relatie dat fiind faptul ca ex-ul incearca o impacare si chiar nu stiu ce sa fac ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns StMihaela spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuta36

La mine,prima intalnire de dupa divort,a fost tot cu ex-ul,caci incerca sa ma impace ca sa nu mai facem partaj si sa-i ramana lui totul,dar nu i-a mers...regulile alea nu prea au fost valabile,in cazul meu.

Dana,mami de Miruna Andreea(01.10.2007)
poze


trist dar adevarat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa_bebe spune:

eu sunt divortata de 9 luni si am o fetita dulce! nu ma pot gandi la o noua relatie,nu as putea sa las un alt barbat sa intre in viata mea.
M-as simti vinovata pentru ca asta ar insemna sa imi impart iubirea.ma cuprinde un sentiment de culpa numai cand ma gandesc ca as putea sa am pe cineva!
PLUS ca nu mai sunt aceeasi persoana de acum cativa ani,parca nici nu mai stiu sa vad un barbat ca pe un potential partener,nu mai stiu sa-l privesc in modul la care o faceam acum cva timp.
A disparut enuziasmul de altadata,nici sa ma duc la distractie nu-mi mai arde(m-am distantat de prieteni de cand m-am casatorit pentru l-am iubit prea mult si i-am permis sa-mi cuprinda tot universul)!


astfel ca mi s-a cam acrit sa o iau de la capat

mama de prichindik poznasha

Mergi la inceput