MAMICI DE ITALIA (11)

MAMICI DE ITALIA (11) | Autor: mamiciitalia

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9,10,

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard
cristina85ss - Giulia

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania -Ospedale S.Giovanni Evangelista di Tivoli- Roma
Ginger00 - - IRCCS San Matteo di Pavia
raluk31 -

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it

CUM SE SCHIMBA UN CAPITOL - indicatii pretioase
Te loghezi cu userul comun ... e de preferat sa ai 2 pag. deschise la odisee in acelasi timp. Una la odisee in general, iar cealalta la prima pag. din cap. care urmeaza sa fie schimbat. Pe cea de la odisee te duci la subiect nou ... ii dai titlul (nr. succesiv), iar pe cea de la cap. precedent te duci la "editeaza raspuns", copiezi primul mesaj (ala cu capitolele) cu copy/paste pe pag. noului capitol... iar ca sa adaugi la insiruirea aia de capitole (1, 2, 3 ...) scrii [ url="" ]nr. capitolului vechi[ /url ] fara pauze intre [] am scris asa ca sa se vada formula, iar intre "" se pune link-ul primei pagini de la cap. pe care il schimbam. Si gata !!! Capitolul nou este facut ... Aaaa si te duci pe ultima pag. a cap. vechi sa anunti ca s-a deschis capitol nou ... aceeasi formula de mai sus, numai ca intre "" pui link-ul cu prima pag. a noului capitol si intre ][ scrii ... capitol nou nr..... sau ce vrei tu, important e sa se inteleaga ca faci trimitere spre noul capitol.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamiciitalia spune:

bine ati venit ! sa auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluk31 spune:

Buna,fetele!

Cristina,trebuie sa vorbesti deschis cu sotul tau,fara a-l acuza totusi..ceva de genul "ma simt cam singura" nu "ma neglijezi"..Apeleaza la prietenul din el.Succes!

Mamii,ce sa mai zic,Alex creste precum Fat-Frumos



Raluca

in asteptarea lui bb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Ciao fetele!
A parasit in sfarsit calculatorul si sotul meu , ca a tebuit sa merga la serviciu. Intre timp ni s-a stricat centrala, am dat drumul la caldura si nu mai facea apa calda, m-am cam chinuit ieri sa spal colpilu, noroc ca a venit omu de la gaz si a reparat-o astazi.
Eduard a devenit tare iubaret, cand are chef vine la mine isi pune mainile pe obrajii mei si ma pupa, il apuca si pe strada, daca il am in brate si vorbesc cu cineva la fel face, cred ca sa-mi atraga atentia.
Ginger, ma bucur ca sunteti bine, sa stea cat mai mult puiutii in burtica va doresc!
Roxali , nici un semn ca vrea sa iasa bebelina?
MAmii, simpatic Alex, ce dor imi e de bb mic!
Stefania , cum mai esti cu raceala?
Raluca, bine ca a functionat unul din tratamente si ai scapat de alergie!
Cristina, nu stiu ce sfat sa-ti dau, poate doar sa aveti rabdare, ca e dificila acomodarea cu bb. Si eu am trecut cam prin aceleasi probleme, el mereu la sev, eu cu copilu: papa, kk, baitza, cand prindea putin timp liber (doar duminica era liber, in rest de dimineatza pana seara la lucru) dormea , sau facea diverse alte lucruri! Ii era frica sa iasa doar cu bb afara, ca daca incepe sa planga nu stie ca sa-i faca. Si uite asa pana cand a mai crescut copilu sa poata comunica putin cu el, intre timp a schimbat si serviciul si are mai mult timp liber. Tu cunosti cel ma bine situatia ta si stii ce metoda sa aplici. Multa bafta!


Oana si Eduard (19.01.2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buna fetelor!!!
cam tirziu pt.cafea??? ce ziceti?
Cristina-ai sa vezi ca toate se rezolva.acum e perioada de acomodare di neo genitori tu nu mai ai timp sa stai cu el, el se simte exclus din treburi si isi cauta activitate,fa cum ti-au spus si fetele implica-l cind ii faci baita Giuliei sau cind o schimbi
prin asta am cam trecut toate incearca sa-l cocolesti si pe el ca se simte lasat deoparte si te vede prinsa cu copilul si e normal sa se simta respins
barbatii sint uneori mai rau ca si copiii si si normal ar fi sa te inteleaga el pe tine ca eu te inteleg prin ce ai trecut visto che ci sono passata si fetele care au nascut si stiu cum te simti problema e ca ei nu inteleg prin ce trecem ca pt. barbati e ceva normal sa nasti daca ar fi sa fie in locul nostru ei nu ar mai apuca sa nasca....
sper ca m-ai inteles ce am vrut sa-ti spun
si eu imi vad sotul numai seara dar asta e trebuie sa facem, sacrificii
gaseste timp si pt el chiar daca trebuie sa fi tu prima care face primul pas ca acum se simte exclus si te vede prinsa cu bb si e gelos
te pup

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_g spune:

buna,fetelor!
cum o mai duceti?vad ca ati deschis un nou capitol,sa fie unul plin de bucurii si vesti bune.ma duc sa citesc din urma
pupici la toate mamicile,burticile si copilasii lor

diana_g 21+
http://community.webshots.com/user/diana_gardus
http://bd.lilypie.com/PRwap3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

diana vrei sa te punem pe listuza..?
te poti pune si singura daca vrei parola trim. PM
numai bine...

eu iar am greturi...ce raceala sau ce virusi or fi..ca nu mai pot...

Stefania X 2 31+
www.flickr.com/photos/13068460@N06/sets/" target="_blank">foto
"Unii se plang fiindca trandafirii au spini, eu multumesc cerului ca gasesc trandafiri pe spini" ...Shakespeare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

buna gagici!!!
Mamii-ce faci cu prichindelul de creste asa mult?
p.s.-ma pun si eu in listuta de ginerica non si sa mai
Diana-ai aflat sexul? sau vrei surpriza?
Liliana-cum te mai simti?
Ginger-cum mai esti tu si bb-i?
Petcost-lipsesti de la apel
Unde sinteti fetelor????

asa cresc eu

GIULIA-20/06/07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Eu intru mai rar ca inca ma simt rincoglionita dupa repaosul din spital,sa nu va suparati pe mine
Ieri am avut ceva contractii dar mi-am tras o injectie si dupa a fost tot Ok.Azi am avut doar 2 asa ca sunt bucuroasa.Bebeii mei ma framanta de numa'numa
Mamii- ce fain bebelas ai,pe zi ce trece e tot mai frumusel.Sa-ti traiasca
Cristina-nu te necaji, o sa treaca si perioada asta
Va pupacesc pe toate

+26 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Katiapam ...prezent,sint pe aici,citesc tot dar in perioada asta nu stiu de ce dar nu imi vine sa scriu nimic,poate am depresii de stat la pat,azi am avut ceva dureri care nu au trecut doar la no-spa,a trebuit sa combin cu buscopan sa imi treaca,in rest sa zic bine,fara secretii,am incercat sa iti vad pozele,printesuca ta dar imi cere o parola....multumsc de intrebare,draguta ca intotdeauna
Ginger ce injectie ti-ai facut pt contractii?
cristina poate starea sufleteasca e datorata inca transformarilor din organism si ti se pare totul mai amplificat....de exemplu ...sotul meu care mai nou si gateste,face curat si altele si tot ma mai inerveaza citeodata,deci...numai bine
roxali slimatei raluk micio mikuta dana7mi petcost....toate fetele fara exceptie ,numai bine tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina85ss spune:

Multumim pentru noul capitol
Am intrat sa va urez noapte buna fetelor,eu i-am facut baita Giuliei,a papat si acum doarme linistita cu mine in pat..o mut eu la ea in patut mai tarziu cand va dormi mai profund de frica sa nu o trezesc
Sotul meu a iesit si se intoarce pe la 22 daca am noroc,s-a dus sa se intalneasca cu un coleg ce nu stiu ce anume are sa-i dea..booo
Oricum am degand sa-l astept treaza de data asta,avem de vorbit serios.In rest nimic...Ne citim maine.Ciao

Cristina + GIULIA 21.09.2007
http://s195.photobucket.com/albums/z98/scristina85ss

Mergi la inceput