Singuratatea in doi nu-i de noi

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

maine vin si la mine cei de la autoritate tutelara
stie cineva cum se comporta cand ajung acasa, pe unde se uita sau ce trebuie sa faca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

quote:
Originally posted by val77

maine vin si la mine cei de la autoritate tutelara
stie cineva cum se comporta cand ajung acasa, pe unde se uita sau ce trebuie sa faca...

Cati & Timeea (20 martie 2006 )
A sti, a putea sã te opresti exact unde trebuie, iata marea putere in viata




La mine a venit o tipa, tinerica. Prima intrebare pe care mi-a pus-o cand a intrat in casa a fost daca am locuit cu sotul impreuna inainte de casatorie. Nu m-am prins care a fost ideea... poate faceau un sondaj, nu stiu.
A completat un formular, m-a intrebat daca tatal se ocupa de copil, daca il ia la el, daca-mi da bani, s-a uitat prin casa, m-a intrebat cu cine sta copilul cand sunt eu la serviciu, l-a vazut si pe Sebi, m-a intrebat unde doarme si cam atat. N-a durat mai mult de 15 min. Vor doar sa vada daca ai conditii sa cresti copilul. Nu-ti face griji, e doar o procedura.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

la noi n-au venit, am mers eu la ei, mi-au pus intrebari... unde am stat inainte cu sotul, unde stam acum, daca tati se ocupa, etc, etc
M-au intrebat si de salar, cate ore lucrez, unde-s copiii cand lucrez, n-a durat mai mult de vreo 10 minute. E doar o formalitate.
Aceeasi procedura il face si cu tatal.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

am fost joi la ei..acolo am fost intrebata de toate cele, dar vor sa vada casa si mai vrea sa mearga si la gradi sa o vada pe Timeea.era o tanti cam pe la 50 ani
oricum multam de raspunsuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns val77 spune:

si la dan acasa nu cred ca se duc pentru ca nu a cerut custodia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Nici al meu ex nu a cerut custodia si tot s-au dus si la el acasa.


Elle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

se duc oricum in ambele parti.
la mine a venit o tipa ,eu la momentul ala dormeam cu fetele pe saltele,el separat in sufragerie(inca nu se mutase)si o camera o tineam incuiata.prestam si atunci croitorie acasa si el s-a bazat pe asta,a scris ca tin copiii in conditii naspa si de stres ca e du-te vino cu cliente la mine...eram f stresata .dar tipa a venit.a vazut saltelele noastre,i-am aratat si camera incuiata ,era tinerica...a zis ca i-ar place si ei asa o camera ....cu saltele ...ca era totul liber ,doar sifonier si jucarii,era vesel acolo ...si a luat-o pe antonia la intrebari.(la momentul ala anastasia era la tac-su,iar antonia mergea la psiholog pt ca a suferit mult fara sora ei).tipa mi-a explicat ca nu ma poate ajuta sa aduc copilul acasa dar ca mersul la psiholog ma va ajuta sa termin procesul si va grabi si ea ancheta ca sa nu sufere copiii.a fost draguta!
faza tare....i-a pus antoniei intrebari...(avea 4 ani aproape)
cine are grija de tine ?mami,cine te plimba?cine te spala?cine te ingrijeste?mami,mami,mami la toate intrebarile.dar tati? si tati....dar in concediu te duce tati?daaaaaa.....unde??? in parc!!!!!!!!!
dar la munte,la mare ....cine te duce??? mami ,tanta si costica (tanta si costica fiind parintii mei).
i-am spus ca aici e apartamentul parintilor mei,care au facut schimb cu mine pt ca aici sunt 3 camere ,iar la mine 2...si m-a intebat...aveti apartament impreuna cu sotul?? nuuuu.... dinaintea casatoriei////ea scria tot acolo...si i-am spus ...dar eu sunt singura la parinti si oricum asta e al meu....eu stresata de alte tipe care imi spuneau....ca daca nu ai casa...nu ai salariu mare iti ia sotul copilul....nu este adevarat...mi-a zis si ea ca nu conteaza...atata timp cat copilul are conditii si locul lui,cat de mic,fara stres.,pot fi si 10 pers in apartament.
asa ca fetele si (baieti)importante sunt alte aspecte,nu cati bani au parintii ...mie imi tipa exul ca o sa imi ia copiii ca are salariu mare....ca eu nu am cu ce sa le cresc....si eram disperata...
dar toate au trecut si acum sunt foarte linistita .
chiar daca eu dorm in continuare pe saltele...am reusit singura sa le iau fetelor mobila, sa renovez 2 camere....mai am dar nu ma plang...
linistea mea e tot ce mi-a lipsit.acum sunt bine
hai ca am scris repede ,sper sa aveti rabdare sa cititi,ma grabesc ca ma duc la gimnastica cu fetele
aaa da...si la gradi au fost si au intrebat educatoarele care au zis acelasi lucru....eu mereu cu ele,el foarte rar...
val 77 te anunt cand e concert ceva si poate ne vedem
va pup pe toate
mama giuliei...daca tu crezi ca merita o sansa,nu o rata,dar nu face concesii si compromisuri.pune-i conditii si vezi daca e in stare sa le respecte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns espiritu spune:

ehe ce bine ar fi sa mearga si la gradinita.si sa intrebe pe gâz#259; cine o spala si o hraneste.ce bine ar fi....

Bubbles show made by espiritu.Enjoy!
www.youtube.com/watch?v=AJetdbiGa8I" target="_blank">bubbles show.click!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335caaaf2519b61b5749c" target="_blank">sau aici!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335ca8912bee4eb57007e" target="_blank">Poze cu minunea mea!
www.mediafire.com/?sharekey=920dacd232d8c5c3ab1eab3e9fa335cab78498ee3f8d3db6" target="_blank">Baloane modelate
Espiritu aka Clown Pepo la Kanal D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tonsis spune:

pai merg si la gradinita,asa e procedura,espiritu.asta e bine si pentru tine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

la noi n-a fost asa de complicat... insa exul a fost intrebat daca vrea si el custodie, si n-a vrut. Oricum, trebuie sa dea si el declaratie nu numai in instanta ci si la Aut.Tut. ca renunta la custodie.

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput