viza pentru vacanta in Republica Dominicana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilidana spune:

Am fost in Dominicana anul trecut si nu sunt cetatean canadian asa ca am completat in avion un formular pentru asa-zisa viza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Luni plecam si merge si mama mea (cetatean roman cu viza de vizitator multipla in canada). Nu am facut nici un demers altul decat sa citesc pe site-urile oficiale, mi s-a parut foarte clar. Nu mai am linkurile dar pot sa gasesti.

Ce am retinut...

Pentru excursiile organizate la resorturi se dau asa numitele "turist card" care intra in pretul excursiei si se distribuie in avion sau la sosire.

Cei care merg ca si turisti independenti sau in vizite private au nevoie de un alt fel de viza, de unde si informatiile contradictorii ca trebuie sau nu.

Pentru revenit, o singura agentie nu include cei $20 in pret. Noi, cu noulitours nu avem de platit nimic la plecare, la fel nici anul trecut n-am platit, acum 4 ani insa da. Atentie.

Distractie frumoasa. Unde mergeti si cand?


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Multumesc mult pt raspunsuri, Valentinag, Lilidana, Mqqm.

Noi mergem pe 8 aprilie la Puerto Plata, Riu Merengue cu Sunquest. Din cate am inteles tourist cardul repectiv e inclus in pret, insa nu voiam sa ma risc cu maica-mea si sa am surprize neplacute la sosire sau chiar la check in. De taxa aceea de iesire stiu, n-am idee daca e inclusa si ea in pret sau nu, dar nu e an issue. Cu viza de intrare a maica-mii aveam eu nelamuriri.
Mqqm, voi unde mergeti? Sa-mi zici neaparat cum a fost si daca aveti any special advise il primesc cu placere. Vacanta placuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Adela, in La Romana. Acele "tourist card" sunt de fapt viza, eu asa stiu. Dar iti spun exact peste vreo saptamana cum a decurs.


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui mQQm

Adela, in La Romana. Acele "tourist card" sunt de fapt viza, eu asa stiu. Dar iti spun exact peste vreo saptamana cum a decurs.


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]




O saptamana plina de soare si fun va doresc! Astept impresiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Nu a fost nici o problema cu pasaportul romanesc si viza de vizitator in Canada. I-a cerut la un moment dat biletul de intoarcere spre romania, dar i-am zis ca e acasa in dulap, si au schimbat vorba. Poate vrei sa-l luati cu voi. Distractie placuta!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela P spune:

Citat:
citat din mesajul lui mQQm

Nu a fost nici o problema cu pasaportul romanesc si viza de vizitator in Canada. I-a cerut la un moment dat biletul de intoarcere spre romania, dar i-am zis ca e acasa in dulap, si au schimbat vorba. Poate vrei sa-l luati cu voi. Distractie placuta!


pepit
Common sense is not so common...[Voltaire]




Merci mult de ponturi.

Mergi la inceput