@ construit CASA! (11)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dia_codat multumesc mult pentru raspuns..Exact asta ne pregatim sa facem acum sa obtinem acest certificat de urbanism (dupa ce aflam de ce primarie apartinem,fiind in afara orasului ).

Ce mai stiti despre preturi?...Eu am trimis proiectul unui structurist..si nu prea mi-a placut raspunsul :
- 250 euro/mp la rosu
- 550 euro/mp finisaje (poate fi mai mult sau mai
putin in functie de materiale, manopera, etc)
Asa ca total aprox. 800 euro/mp.

Ceva nu face sens...Voi ce credeti?
Spor la construit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Edip spune:

Kim, nu e mai ieftin in USA?:) eu asa vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

kim222, nu cumva ai inteles gresit?
Eu cred ca 250E la rosu si 550E "cu finisaje", sau la cheie, de obicei finisajele sunt un pic mai scumpe decat constructia la rosu, dar "un pic" nu triplu!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

La noi asa merge:
200E-250E la rosu;
500E-550E la cheie (adica la rosu+finisaje),
Mai intreaba odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asa sper si eu emailul sa fi fost gresit scris...Daca asa spui si tu,m-am mai linstit atunci!'Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Eu cred ca mailul e corect, doar ca preturile nu se cumuleaza cum ai facu t tu. De obicei ' la cheie ' include deja si pretul pentru 'la rosu' plus finisajele.
Adica sau ti-o faci la rosu si costa - 250 euro/mp sau la cheie si va costa 'la rosu' plus ' finisaje'- 550 euro/mp

Scuzati ca m-am bagat, dar eu citesc din umbra, ptr ca ne intereseaza si pe noi subiectul

Pana cand avem de rezolvat marea problema cu trecerea din extravilan in intravilan;


Lilia si Amelia(26.09.2004)


Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bibyrox spune:

Woow mai fetelor dar de ce sume vorbiti voi aici! Noi am gasit o firma in zona unde am cumparat casa adica Gruiu-Snagov si ne-a calculat la 70 mp casa+12 mp terasa acoperita = 34.000 Euro adica undeva la 415 Euro/mp. la cheie! La rosu era vreo 20.000 euro parca... Oricum am renuntat la constructia unei noi case si vom reamenaja mansarda ca sa stam separati de socri! Ei jos si noi sus! Plus ca la mansarda sunt vreo 120 mp... deci mult mai spatios si avem deja si terasa imensa de vreo 40 mp + balcon de 18 mp. Ni s-a parut mai ieftin asa.





O graviduta in al-!!!

Biby
33+
Bogdan Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu am dat copy si paste din mesaj..deci interpretarea nu-mi apartine :))

Voi vorbiti de 500-550 euro/mp...dar altii vorbesc de 800 euro/mp...de ce asa diferente??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

kim222, depinde f mult de finisaje, daca vrei marmura scumpa sau parchet din lemn scump, sau eu stiu ce centrala... la asta se reduce, parerea mea, diferenta dintre finisaje, mai exista si la constructia la rosu o diferenta in functie de materialele pe care le vrei. Ma mir ca ti-a scris doar "la rosu", si "finisaje" eu am primit "la rosu" si "la cheie" ofertele, ca sa stii clar ce iti alegi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilica74 spune:

bibyrox, daca stii pe cineva multumit de lucrarea domnilor in cauza, vindene si noua pontul!

Mergi la inceput