Gravidutze si mamici din CLUJ - 23

Gravidutze si mamici din CLUJ - 23 | Autor: CristinaGoji

Link direct la acest mesaj


Gravidute si mamici din Cluj :

OanaAlina in asteptare de Maria (DPN - 27.10.2007)

CristinaGoji (DPN 15.04.2008)si Vlad

Melinda (antoni) si Timea-Larisa

Alexandra (Alex29) si TIADRIS ANDREEA

Ramona (Ramonella) in asteptare de Beatrice Alessia (DPN 4.11.2007)

Co(bex) in asteptare de Carina (DPN 5.11.2007)

Paula (Victo) in asteptare de Stefan (DPn 6.11.2007)

Flory (pufulet74) in asteptare de Joshua Raphael (DPN 12.11.2007)

Delia (Ripley) si Ana Ecaterina si Iris Maria

Nicoleta (Nrl) in asteptare de Andrei (DPN 25.11.2007)

Monica (arghirmonica) si Daniel si Cristian

Andreea (Eladea2005) in asteptare de Eric (DPN 9.01.2008)

Anca (Soanso) si Sorana Miruna

Lavinia si Miruna Antonia

Raluca si Ilinca si Mihai

Gabriela77 si Sara

Asiza si Denis Cristian

Cristiana (Carrie) si Theodora Alexia si Carina Sofia

Codruta grg si Petra Alexandra

Felicia in asteptare de (februarie 2008)

Natalia in asteptare de (DPN 24.12.1007) si Ana

dpop in asteptare de (DPN 11.11.2007)

Mioara si Doru-Andrei

Lore (redai) si David Vlad

Kitzy in asteptare de (DPN 29.04.2008)

Adriana (adab) in asteptare de Sara Denisa (DPN 20.02.2008)


Ianuarie:
Ilinca (bb de Raluca) - 5.01.2002
Codruta - 12.01.1975
Monica (arghirmonica) - 15.01.1977
CristinaGoji - 18.01.1980
Alexandra (Alex29) - 22.01.1978
Anca (Soanso) - 27.01.1974
Februarie:
Lore (redai) - 3.02.1985
Ana Maria (fetita de Natalia) - 4.02.2005
Martie:
Delia (Ripley) - 5.03.1975
dpop - 5.03.1980
Natalia - 13.03.1976
Daniel (baietel de Monica) - 14.03.2002
Raluca - 14.03.1975
Adriana (adab) - 15.03.1978
Aprilie:
Asiza - 28.04.1979
Melinda (antoni) - 29.04.1979
Mai:
Carina Sofia (bb de Cristiana) - 10.05.2007
Theodora Alexia (fetita de Cristiana)- 30 mai 2003

Iunie:

Iulie:
Doru-Andrei (bb de Mioara) - 1.07.2007
Cristian (bb de Monica) - 7.07.2006
Timea-Larisa (bb de Meli) 8.07.2007
Nicoleta (Nrl) - 18.07.1979
David Vlad (bb de redai) - 18.07.2007
August:
Petra Alexandra (bb de Codruta) - 9.08.2005
Ramona (Ramonella) - 12.08.1981
Flory (Pufulet74) - 14.08.1974
Cristiana (Carrie) - 22.08.1973
Co (bex) - 28.08.1977
Sara (bb de Gabriela) - 29.08.2007
Paula (Victo) - 30.08.1978
Septembrie:
Miruna Antonia (bb de Lavinia) - 5.09.2007
Kitzy - 30.09.1979
Octombrie:
OanaAlina- 6.10.1977
Mihai (bb de Raluca) - 8.10.2007
Iris Maria (bb de Delia) - 10.10.2007
Vlad (bb de CristinaGoji) - 17.10.2006
Noiembrie:
Ana Ecaterina (bb de Delia) - 10.11.2005
Decembrie:
Lavinia - 10.12.1974
Andreea (Eladea2005) - 12.12.1977
Denis Cristian (bb de Asiza) - 19.12.2006
Sorana Miruna (bb de Anca) - 20.12.2005
Felicia - 20.12.1977





Mami 12+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

o seara frumoasa la toata lumea!

cristina - sper ca domnisoarele tale sunt mai bine!

OanaAlina

bebele nostru scump si drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Seara buna! Am recuperat ce ati mai scris. Culcat bebele si ma pregatesc si eu incet incet de culcare, ca, desi bebele meu de cateva zile nu se mai trezeste sa manance noaptea, eu tot ma trezesc, ba sa-l invelesc, ba sa mai vad ce face, in ce pozitite doarme, daca nu-i prea aproape cu caputul de marginea patului N-am stare Am fost azi la echo si mi-am vazut si eu samburelul, care are 6 cm . Sper ca data viitoare sa aflu si eu ce am in burtica si ce carucior imi cumpar

Eu mi-am facut epidurala la Stanca, desi n-am avut intentia, dar nu stiu numele anestezistilor, ca nu mi-a mai pasat cine-mi face.

Noapte buna!

Mami 12+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

carrie..chiar acum am vb cu cumnata mea.exact asta i-a zis si ei ca are..hashimoto ala..drii ei i-au spus ca datorita insuficientului aport de iod. solutia..tratament medicamentos, care sa suplineasca hormomul respectiv, care nu mai este secretat corespunzator.
nu vreau sa te sperii, ei i-au spus ca este transmisibil la copii-fetita, asa ca sa le faci analize si lor, cd vor fi mai maricele, daca intr-adevar asta se confirma ca ai.
in franta se pare ca e f des intalnita, 3 femei din 10 au chestia asta.

36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Fetelor, multumim mult de tot de aprecieri. Dar tocmai ce m-am desumflat mama soacra care e la noi m-a complimentat de dimineata, zicandu-mi ca m-am mai ingrasat! Si eu ce mandra eram de cele 55 kg ale mele…Hmmm!

Meli, inteleg ca e mai bine piti a ta…Vai ce scumpa e! Si ce ochi albastri! M-am topit! Sinteti o familie tare frumoasa!

Delia, incep sa am emotii pt tine!Inca putin si vine bb Iris!

Loredana, iar nu am apucat sa intru pe mess, desi calculatorul ramasese deschis. Am fost mult afara, profitam de vremea frumoasa!Dar vb cand ne coordonam. Pupici!

Fetele. Sara e constipata de 2 zile si asa se chinuieste. Mi-e tare mila de ea. Pot sa o ajut cu ceva?

Cred ca Raluca se odihneste, draga de ea. Abia astept sa vad poze cu bb Mihai urlatorul.


Gabriela si bebe Sara (29.08.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:



no am aterizat si eu acasa, azi am pendulat bezmetic intre casa si spital, sa stau si cu Theodora si cu mamarutza la ora mesei.
si intrucat ai mei sunt cazuti la pat de o viroza digestiva urata a fost tare greu.
Theiutza e binisor, analizele au relevat o viroza intestinala, manifestarea de baza au fost varsaturile si febra si eu sunt f precauta si ma duc urgent la dr ca sa previn deshidratarea.perfuziile i-au facut f bine, inafara circului la montarea branulei a fost f cooperanta si tare s-a amuzat la recoltarea de pipi si kksi ca s-o tin in pat i-am citit toata ziua de mi s-a uscat gatul.
totusi nu ne-a lasat acasa ca a mancat extrem de putin azi si sa vedem daca nu mai vomeaza.
ce vreau sa va spun e ca in corpul nou de la Pedi 2 conditiile de cazare sunt super decente, mobilier nou, curatenie, asistente super dragute si amabile si...care nu accepta atentii!!!!na asta chiar m-a socat dat fiind cat urasc eu ideea de spaga!
Cristina-doctorita noastra a fost super draguta si tot dupa fundul nostru asa ca nu am mai avut gustul amar ca atunci cand a avut enterocolita la 1 an.din fericire alte comparatii nu mai am...

va pup is rupta dorm umpic hranesc bebelu si back to hospital

Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

am primit si eu azi noapte mesajul Ralucai, tare m-am bucurat de vestea cea buna, sa le dea Doamne Daomne multa sanatate la toti 4

Oana multumesc de grija

Victo, i-am facut Theodorei acum in spital analizele astept sa vad ca la SOfia i le-a facut la nastere.oricum vineri mai consult un medic ca mie tare mi se pare ca am tiroidita post partum.

Bex, asa cum zice Codruta, Daniel Muresan face acele anestezii interne cervicale , mie mi-a facut vreo 4 de am avut travaliu rezonabil, insa si alea se fac in anumite conditii am inteles, el decide ce fel de anestezie merge cel mai bine.
iti recoltezi celule stem?

Gabriela come on, 55 de kile e mult?eu am 57, is la greutatea dinainte de sarcina da ma simt mai umflatica



Cristiana, gagalicea Theodora Alexia ( 30 mai 2003)si galuscutza Carina Sofia(10 mai 2007)

comorile noastre iubite
Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii Theodora


www.helpsonia.com" target="_blank">ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns redai spune:

Vai tu fetelor, cred ca turbez asha imi vine sa le fac la astia cu netu.Toata ziua nu o mers. Am fost in oras sa imi fac ITP la masina si mo respins..... M-am saturat de toate.Abia am terminat de citit si in seara asta ca iar s-a luat netu.mai inainte nu am avut curent.Parca inebuneste toata lumea.

carrie imi pare rau pentru micuta ta.insanatosire grabnica.

ralu felicitari mamico
Ramo eu as mai cumpara tinand cond ca se usuca greu
oana la spital mergi cand ai com=ntractii la 5 sau 6 min

Lore, mamicutza lui David
http://good-times.webshots.com/album/560900464EBTcPL?vhost=good-times&start=108

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Haideti la o !

Gabriela - pentru constipatie - masaj la burtica in sensul acelor de ceasornic (dar masaj, nu mangaieri usoare) si genoflexiuni (iarasi accentuez - sa nu fie din alea de'abia de'abia). Daca nici asa nu face, poti incerca metoda cu termometru, dar cand face kk sa vezi ce consistenta are, si daca nu are o consistenta de kk constipat, sa stii ca nu era constipata, pentru ca la bebelusi se mai intampla sa nu aiba kk cateva zilela rand si sa nu fie constipati.

Carrie - multa sanatate Theiutei! Si eu cu Vladut am fost internata la pedi 2, intradevar toti sunt super draguti. Infirmierele mai fac faze naspa, dar si alea, in privinta copiilor sunt tare dragute.



Mami 13+ si Vladic (17.10.2006)
aproape major
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

neata..mama un cxapitol la doua zile
fetelor io am nascut la Stanca fara clisma...am cerut si nu mi-au facut .
Victo ce ai tu cu istoria romanilor????
haideti ca mai aveti o tzara si gata trupa de gravidute.
Carrie nasol cu fata..io nu m-am internat niciodata nici cu entero,m-am dscurcat singura de fiecare data acasa.la pedi 3 ma cunosc deja,..nici cu pneumonie nu am stat in spital ca i-o facut buna-sa injectie si ziceau si emdicii ca daca e posibilitatea asta e ok si mai bine pt bb.Urasc spitalele..
Meli frumoasa pritesa si Gabi e slabaaaaaaaaaa....super mama
No fetelor haideti ca vienri se deschide carrefour ,200 de magazine..hi,hi nu are rost s amai merg in centru de acumaaa
pt constipatie la bb eu cu sapunel m-am descurcat,sau supozitor cu glicerina cand aveam sau termometyru.Zice ca da dependenta la noi nu au fost pr.paaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victo spune:

neata..
nu ma intrebati de ce nu dorm la ora asta, ca un om normal...
ieri cumparand mai multe d ela farmacie, i-am cerut la aia ser fiziologic. aia m-a intrebat..pt nas? eu da..si mi-a dat ceva, aseara am vazut, pe care insa nu scrie nicidecum ser fiziologic, ci rinophar. faza e ca chestia asta e de fapt o solutie salina.
acu, ma gandesc...pot folosi asa ceva la bebe mic mic?acolo scrie ca se lasa 10 minute solutia in nas...si iarasi ma gandesc ca asta nicidecum nu poate fi fol la curatat ochisorii, precum intentionam eu cu serul fiziologic.
acu...ca sa scurtez...sa incerc sa returnez chestia asta- slabe sanse la noi- sau mai bine cumpar din nou ser fiziologic de-adevaratelea...

36+ piticul Stefanut
AMR 4 SAPT

Mergi la inceput