Dr.TUTUNARU (21)

Dr.TUTUNARU (21) | Autor: madau

Link direct la acest mesaj

Un nou capitol

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=29850" target="_blank">cap 1 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=38499" target="_blank">cap.2 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41969" target="_blank">cap.3 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43608" target="_blank">cap.4 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=46008" target="_blank">cap.5 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=49700" target="_blank">cap.6 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53967&whichpage=1" target="_blank">cap.7 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58338" target="_blank">cap.8 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62564" target="_blank">cap.9 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=64919" target="_blank">cap.10 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68335" target="_blank">cap.11 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72713" target="_blank">cap.12 www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75035" target="_blank">cap.13 cap.14 cap.15 cap.16 cap.17 cap.18 cap.19 cap.20



Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariami123 spune:

Vad ca de cand discutiile despre dr. nostru nu mai zice nimeni nimic.

va intreb eu ceva. voua v-a zis T sa cumparati trusa epidurala? mie asa mi-a zis dar nu pricep de ce ca eu stiam ca au in spital. eu oricum ma duc sa o cumpar dar dc nu au timp sa mi-o mai faca...ce fac cu ea? exista mai multe tipuri de epidurale?adica dc iau de la o alta farmacie decat aia de unde mi-a zis el e posibil sa fie mai proasta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magghyc spune:

Kay,
M-ai facut sa plang. Iar la faza cu Iosup..m-ai lasat masca. Chiar nu stiu cum a putut sa zica asa ceva. Mi se pare dincolo de orice logica.
Off topic: imi poti trimite pls pe magghyc@yahoo.com o poza si cateva detalii despre fetita ta? Plus contul in care se depun banii. vreau sa fac un forward prin firma...

Mama lui Nic cel Mic
"Omnia mea mecum porto"

Nic cel Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

quote:
Originally posted by mariami123

Vad ca de cand discutiile despre dr. nostru nu mai zice nimeni nimic.

va intreb eu ceva. voua v-a zis T sa cumparati trusa epidurala? mie asa mi-a zis dar nu pricep de ce ca eu stiam ca au in spital. eu oricum ma duc sa o cumpar dar dc nu au timp sa mi-o mai faca...ce fac cu ea? exista mai multe tipuri de epidurale?adica dc iau de la o alta farmacie decat aia de unde mi-a zis el e posibil sa fie mai proasta?



Mariami123,trusa epidurala pe care o recomanda T e Braun,mi-a spus si mie vineri sa o cumpar.Se gaseste ori la Municipal la farmacia de la et.1,ori la farmacia 2NA,in spate la Unirea!
La fel am intrebat si eu daca nu au in spital,mi-a spus ca au,doar ca daca sunt mai multe anestezii de facut si tocmai tu(eu) avem ghinionul sa raminem fara,ce facem?
Asta Braun,desi e mai scumpa cu 20 RON,e cea mai buna,are cateterul flexibil,nu se indoaie si e f usor de manevrat!
Tu cind tre sa nasti?

Teodora 38 + Mihnea Andrei
http://bd.lilypie.com/cr1Qp3.png
http://community.webshots.com/user/teodora_mihailescu

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Mariami noi suntem tot pe aici...dar ce vrei sa zicem? Nu e din cauza ca s-au incins spiritele, dar daca nimeni nu mai intreaba nimic....eu una n-am ce sa spun, ca nici gravi nu sunt, nici alt probleme nu am. Daca intrebati ceva si stiu, zic..daca nu..nu

Trusa de epidurala eu am luat-o de la Universitar, Braun, fara anestezic, ala il iei separat. Am preferat s-o am ptr mai multa siguranta, si bine am facut ptr ca atunci cand am nascut eu, n-aveau nici macar manusi (s-a dus sotul sa ia de la farmacie) d-apai epidurale

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor stiti cumva daca dr. T se intoarce in tara pe 14 octombrie?Pe 15 oct. poate fi gasit la cabinet?Multumesc!
Bafta multa la nastere ( Teo ) si gravidutelor sarcina cat mai usoara!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Pentru cine doreste sa depuna bani pt Sonia gasiti conturile pe site-ul ei, www.helpsonia.com
Imi pare asa de rau cand aud atatea chestii negative despre Tutunaru, pentru ca si eu, ca si Madau, si multe altele, am avut o experienta mai mult decat pozitiva cu el. Datorita lui am bebe, a fost super si ca om si ca doctor, nu am ce sa-i reprosez. Imi pare rau si de dr Iosup, nu ii inteleg atitudinea, pe mine m-a incurajat f mult pe perioada sarcinii si de-abia asteptam a 2-a morfologie fetala, imi placea ca statea mult la analizat bebelul si glumea mai tot timpul. Am avut si eu pe fina mea la Tutunaru si a renuntat pe ultima suta de metrii, a nascut cu vladareanu, pt ca s-a speriat la ultima vizita. A sunat-o o gravida pe Ramona si ii zicea ca sangereaza, asta i-a vorbit f urat si a zis sa-l sune pe T. Tipa a sunat imediat si T nu a vrut sa raspunda. Nu stiu ce sa cred sau ce sa mai zic...Eu cand ii mai spuneam ca m-a durut burta sau m-am simtit mai rau ma certa mereu ca de ce nu l-am sunat ca d-aia am mobilul lui etc. Fiecare experienta difera, eu am avut norocul sa decurga totul bine si sa nu prind perioada de stat la cozi ore in sir. Ultimele 2 controale le-am prins la noul cabinet si am asteptat cel mult o ora.

www.helpsonia.com/" target="_blank">Redati-i Soniei bucuria de a creste langa parintii ei
Povestea nasterii
www.smi.ro/fulguleti" target="_blank">fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andini spune:

Eu am luat trusa Braun de la 2NA-Unirea dar nu are anestezic. Am inteles ca solutia o dau ei, in spital?! stie cineva daca asa este?
Teo,spune-mi, te rog, pe tine cand te-a chemat dr T pt provocarea nasterii? La mine bebe inca nu are de gand... si mai incercam vineri...

40+ Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariami123 spune:

teodora eu am DPN pe 16 octombrie dar tare sper sa se intample mai repede ca nu mai am rabdare...acum m-am apucat de baut ceai de frunze de zmeur (cica ar dura travaliul mai putin si ar fi mai putin dureros). doar 20 RON e trusa???? eu ma gandeam undeva pe la 1 mil jumate..

madau deci imi iau si trusa si anestezicul de la farmacie??? sau numai trusa? eu am inteles de la T ca sa-mi iau trusa de la Municipal dar nu stiu dc s-a referit si la anestezic si la trusa...eu ma gandeam ca sunt 2 in 1 nu chestii separate ... acum sunt tare in ceata!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Ia doar trusa, anestezic iti dau ei in spital. Cel putin mie asa mi-a spus. Si eu am ramas neanesteziata dar am avut bafta si am vandut-o chiar in spital altei mamici care avea o cumnata care in momentul ala isi cauta sa-si cumpere trusa.
De costat m-a costat in mai 70 de ron, de la farmacia 2NA de la unirii. Mi-a luat-o sotul in drum spre casa chiar in ziua in care am nascut.

Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariami123 spune:

Ahaaaaaaaaaaa acum am priceput! sarna! am mai iesit un pic din ceata. acuma ramane de cautat o persoana pe care sa o mituiesc sa mearga sa-mi ia trusa ca al meu vine f tarziu acasa

Mergi la inceput