Azoospermie - cap 8 -

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

Am uitat: punctia facuta de sotul lui heleny se numeste TESA si se face intr-adevar si la nivelul testicolului

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns heleny spune:

Draga pisix, n-am raspuns mai repede pentru ca nu prea eram nici eu in tema. Am fost aseara la dna Matei pentru lamuriri si :
pe 14 oct incep stimulare cu Menopur, pe 19 oct prima eco, apoi in 20 oct Cetrodine. Apoi cu 36 ore inainte de punctie ( 26 oct)voi face un Ovitrel. Pe 28 oct daca totul este ok va fi implantarea.
Am uitat sa spun ca de doua luni sunt pe anticonceptionale si se considera asta faza de inhibare.

Pupici,
heleny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vrembebe spune:

heleny - bravos, felictari!!! ce mai, esti vedeta noastra si ne dai sperante tuturor!!!!
petit - sper ca ai dat de dr soare, daca nu insista la nr. date de avalon si pana la urma vei reusi!!!!
pe toate azoogirls....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

buna

In eterna mea cautare pe net am dat peste catva povesti in care sotii/ prietenii au luat acest medicament ptr inbunatatirea si inmultirea cu rezultate fantastice.
Sper sa va ajute la ceva

http://www.proxeed.com/

succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Heleny, super vestile. Felicitari!
Hera01 multumim pt informatie. Pb e cum am putea sa-l procuram si cat costa.
Fetelor m-am uitat la ce contine ac Proxeed :
L-carnitine (fumarate) 1 g
Acetyl-L-carnitine 0.5 g
Fructose 1 g
Citric acid 50 mg
Selenium 50 mcg
Coenzyme Q10 20 mg
Vitamin C 90 mg
Zinc 10 mg
Folic acid 200 mcg
Vitamin B12 1.5 mcg
Seamana cu tratamentele dr Soare numai ca mai are in plus fructoza si vit B 12. Pe mine m-ar interesa pt ca al meu prefera sa ia o pastila care sa le contina pe toate decat sa ia un pumn de pastile.
Andra ma bucur ca ati scapat de dinozauri
Pisi mai ai putin si incepi MAREA INCERCARE Succes!

Pupici pt toate fetele



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Miki

Din pacate nu stiu de und poti cumpara acest medicament,poti cauta pe Google sigur ai sa gasesti vreo firma care livreaza si in Europa.
Imi pare rau ca nu te pot ajuta cu mai multe informatii , asa cum spuneam am dat din ''greseala'' peste cateva povesti de succes dupa folosirea acestui medicament.

Dupa cum am inteles nu sunt sub forma de pastile , doar sub forma de pudra care amestecata cu un pahar de apa formeaza o limonada care tbe bauta de 2 ori pe zi timp de 6 luni, inbunatatirile se pot ''vedea'' dupa 3 luni.

Preturile sunt enorm de mari

ProXeed® Supplementation Cycle
Proxeed requires three months to see initial improvements in sperm quality with optimum results after 6 months.



Quantity # of Boxes Your Savings Your Price
1 Month Supply 2 $0.00 $125.00

3 Month Supply 6 $18.75 $356.25

6 Month Supply 12 $75.00 $675.00

succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisix spune:

heleny merci pt explicatii, mi se pare foarte complex cum faci tu, de fapt ...totul mi se pare f complex legat de fiv ca nu prea inteleg eu toate etapele ...Si acum esti pe ciclu natural ? sau cum ?...
Aoleu pai tu chiar esti in linie dreapta !!! heleny ...poate vom intra impeuna la Mamici de iulie-august ...
miki - da ...sa stii ca in fiecare zi ma trezesc cu acest gand ...parca nu-mi vine sa cred :-)
Sper sa fie bine !
hera01- super interesant ce ne-ai trimis ! Multumim ! Eu as lua daca as gasi ca sa tina macar o luna, nu are ce sa strice
Mie dr Dracea mi-a spus sa-i dau si sotului acid folic pt ca ajuta la diviziunea celulara si deci la inmultirea spermatozoizilor ...deci se pupa informatiile
Caut acum sa vad daca pot comanda urgent

PS: scuze ca nu am mai intrat, se pare ca din cauza problemelor cu serverul nu am avut acces

PisiX,
Viitoare Mami (odata si-odata)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Buna seara tuturor!
Da v-ati miscat nu gluma, pe aici!
Ne treceti si pe noi pe prima paginutza?

--Diagnostic: azoospermie, anul asta , dupa ce am banuit ca problema e de la mine.
--Tratament la Dr. Soare., cu diverse homeopate si miopeptid.
--Descoperire varicocel(gr 2) la vre-o 2 luni dupa diagnosticul de azoo.
--Tratamente urmate la Soare pentru cresterea tonicitatii vaselor, dar fara mari rezultate-diagnostic de azoo pus de Matei in iunie la Sabic.(la Soare am vazut cativa spermatozoizi- cam 2-3 de fiecare data).
--Decizie de a face operatie in iunie, cu dr.Damian la Sp.Th Burghele.
--Operatie incheiata cu succes
--Spermograma repetat la Sanador in septembrie cu rezultat 10 mii spermatozoizi.
--Vizita la Dracea si stabilirea intocmirii dosarului pentru FIV
+ICSI in decembrie, cu obligatia sa monitorizam lunar spermograma.
--programare ICSI prin ianuarie.
Cam atat...bafta multa, si sa dea Dumnezeu sa aducem numai vesti bune!

M-am probat in oglinda cu perna....nu am facut-o niciodata, dar imi sta asa bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Marush te-am trecut pe listutza. Felicitari pt inaintasi
Hera01


Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iyoana spune:

Si eu ma bucur sa va vad scriind mai des. Chiar! am trecut si noi pe prima pagina....din fericire sau din pacate...?

Marush, felicitari pentru evolutie! Tot e bine ca ati gasit ceva, macar nu mai trebuie sa faceti biopsia!

Va pup si va doresc o zi frumoasa!



"Taina existentei umane nu este sa traiesti, ci sa stii pentru ce traiesti" (F. Dostoievski, Fratii Karamazov )

iyoana


Mergi la inceput