Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Rahova sau apropiere (32)

Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 21

aissa
aissa

7840 Mesaje

Link direct la acest mesaj  Arata profilul Adauga semn de carte la mesaj Trimite aissa un Mesaj Privat

Rahova sau apropiere (32)

Mic indrumar despre cum se deschide un capitol nou:
1.Mergeti pe primul mesaj al unui capitol, cum ar fi asta de fata, apasati butonul "reply with quote" (are o sagetuta verde pe el) de deasupra mesajului, selectati tooot mai putin semnatura celei ce a deschis capitolul respectiv, dati copy si inchideti fereastra respectiva.
2.Apasati butonul "Subiect nou" (partea dreapta sus a pagnii DC) si vi se deschide o fereastra similara postarii de raspuns. Puneti titlul capitolului iar in corpul mesajului dati Paste la ce ati copiat anterior.
Asta e tot!!!

PS: pentru avansati dupa ce deschideti capitolul nou, intrati pe el, copiati link-ul din bara de sus, intrati pe vechiul capitol si dati un mesaj cu acel link ca sa stie lumea unde e capitolul nou.

Capitolul trecut

Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)

(0 aproba) (0 dezaproba) |

Editat de - aissa on 26/09/2007 19:55:41
Dory232002
Dory232002

3143 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dory232002 un Mesaj Privat
Cristina, , multumim si pt. explicatii si pt. deschiderea noului capitol, voi ce mai faceti?, Ale cum mai e?

Dory & Alexa
Mergi la inceput
Dory232002
Dory232002

3143 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite Dory232002 un Mesaj Privat
Fetelor ia bagati un ochi si cititi un subiect peste care am dat acum la generale:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=108032

Dory & Alexa
Mergi la inceput
aissa
aissa

7840 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aissa un Mesaj Privat
Noi suntem ok...eu cam trag de nas azi dar deja e toata lumea la serv bolnava plus ca pregatim niste dosare pt arhivat si sunt toata ziua in hartii, probabil am facut si un pic de alergie.
Cat despre mesaje despre Mc am citit atatea incat pe asta nici nu m-am obosit sa-l studiez...(am primit si eu mailul asta ca toata lumea cred). Parca mai mancam ceva sanatos.

Mergi la inceput
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat
cris , multumim de capitol nou si de explicatii...am sa tin minte
dar cine inchide cap vechi?
Dory, ca-s pline de E-uri si carne slab calitativa...cred...dar ca mai sunt si imputite sau mai stiu eu ce scrie pe-acolo...cred ca mai sunt si rautati...
vio, si eu am facut teme...
au astia un sistem de m-au zapacit...fiecare litera este invatata sub 4 forme...spre ex(a mic de mana, A mare de mana,A mare de tipar A mic de tipar) au altfel de denumiri...am avut din nou placuta surpriza sa vad ca alex stie multe lucruri noi...
mai rau este ca deja a inceput sa pronunte unele litere altfel o este u, R este h doar in unele cazuri...C este S in unele cazuri si tot asa...cred ca o sa fie debusolat

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Mergi la inceput
aissa
aissa

7840 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite aissa un Mesaj Privat
Noi nu putem inchide capitolele, numai moderatorii asa ca nu e treaba noastra.

Mergi la inceput
monica-elizabet
membru veteran monica-elizabet

18590 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui monica-elizabet Adauga semn de carte la raspuns Trimite monica-elizabet un Mesaj Privat
ahaaaa

monica
mami de alex(7 iunie 2001) si ruxi(16 dec 2004)
http://picasaweb.google.co.uk/MonicaElizabet/Prajituri
Mergi la inceput

violeta69

5665 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite violeta69 un Mesaj Privat
'neata fetelor!!!

Dory,am citit ce scrie.....mi se pare putin cam antireclama,nu stiu de ce.....dar asa cum spune si Monica,parca nu-mi vine sa cred ca pun atatea nenorociri in carne....
ori fi E-uri,uleiluri si alte chimicale,dar de aici pana la carne stricata si .....blehhh,nu mai zic....
oricum noi nu mancam acolo,mai mergem asa o data pe luna sau mai des cand era Monica aici,insa nu facem un obicei din asta...
in plus copii nu se omoara cu mancarea cat se omoara dupa jucariile lor....
eu nu cred ca se poate asa ceva,sunt totusi conrolati,se fac analize de laborator....nu cred ca-s de capul lor,ca doar nu suntem in jungla....
parerea mea....
se exagereaza si se cauta sa se faca din tantar armasar!!!!

Monica,ei, aici o sa fie o rpoblema cu pronuntia...dar copii au o capacitatea extraordinara de a se adapta,asa ca nu-ti face probleme....
se va obisnui repede,ca-i baiat destept!

aseara i-am dat lui Mihnea stiloul meu,pe care-l aveam din liceu si i-am spus mai demult ca asta e un stilou destept ca a facut si liceul si facultatea!
si a fost tare incantat de el,zicea ca are un stilou norocos si nu m-a lasat pana nu i-am mai dat de scris ....
zicea "uite cum scrie de frumos,e super......asta da stilou norocos!!!"
asa ca avem stilou,vrem sa scriem acum.....
si sa stiti ca a scris chiar f bine,artist il fac....ca stie sa faca liniutze frumoase
ce efect puternic are asupra psihicului chestia asta.....imi amintes ca si eu am fost f incantata cand mi-a data taica-meu stiloul lui...credeam ca e destept(stiloul) si eram tare mandra de mine(numai ca mi la- furat ceva mai tarziu )....

deci,daca vreti ca copii sa scrie si sa fie copii destepti dati-le stiloul vostru norocos!!!! nu aveti stilou norocos,inventati unul

Vio,mamica de viitor "avionar"
*GRUPUL FETELOR FANTASTICE*
MIRCLAU

1015 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MIRCLAU un Mesaj Privat
buna dimineata
ce faceti?
noi aseara am ajuns pe la budimex dupa ce fimiu se plangea ca il doare urechea si initial am crezut ca zice doar asa dar s-a adeverit a fi adevarat si are un inceput de otita asa ca am trecut pe antibiotic.....offf
despre mc ce sa zic nici eu nu cred asa ceva,dar oricum noi mancam rar acolo si cred ca nu o sa murim din asta
va pupic si intru mai tarziu
O ZI BUNA!!!!!

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN
Mergi la inceput

anangel_lexi

9614 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui anangel_lexi Adauga semn de carte la raspuns Trimite anangel_lexi un Mesaj Privat
Buna tuturor.
Am citit si eu despre Mc, dar ajungem asa de rar pe-acolo incat nu-mi fac griji.
Mirclau, insanatosire grabnica baietelului. Bine ca ati luat-o din pripa.
Aissa, insanatosire grabnica si tie.

de Maria Cornelia (20.09.2006)
Mergi la inceput
MIRCLAU
MIRCLAU

1015 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite MIRCLAU un Mesaj Privat
multumim LEXI ai promis niste poze de la ziua mariei,dar de fapt eu vorbesc care nu am fost in stare sa le pun pe ale mele dar sunt asa de aglomerata,offf sper sa le pun si eu cat de curand cand oi fi mai libera

MIRE MAMA DE BAIAT NAZDRAVAN
Mergi la inceput
Pag. din 21 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com