Baia Mare gazda Sarbatorii Castanelor !!! (7)

Baia Mare gazda Sarbatorii Castanelor !!! (7) | Autor: danast

Link direct la acest mesaj




Capitolul (1), (2), (3), (4), (5),(6),


de ingerasi:

danette (23 Feb '74) & Iris (23 Noi 2004)
cristinabarz (16 Apr '78) & Anna (29 Apr 2006)
szaboali (27 Apr '81) & Iarina (16 Feb 2006) si Ianis (04 Apr '08)
rodicamares (02 Iun '83) & Darius Filip (19 Sep 2007)
Olim (17 Iun '78) & Alexandru Marius (29 Nov 2007)
danast & www.dropshots.com/danast1" target="_blank"> Andrew (7 Feb 2006)

Allisi (23 Aug'73) & Alexandra (06 Mar '99)www.dropshots.com/Allisi" target="_blank">

Camelia.t (02 Oct '75) & Andrei (24 Mai 2006) si Fineas (28 Oct 2001)
April & Andrada (21 Dec '99)
ancaurn (?'75) & Cezara (Iulie 2003) si Dragos (11 Iun '08)

dflavia & Stefania (11 Mai '08)

Irlandeza (21 Sep '74)

cmirela35

camelia cris
daniela6

aspirante:

blue_rain (a.k.a. tzontzo manager)
Malinka (14 Ian '81)
Adya (30 Iul ')

Agerica (06 Dec '69)
Aldaesme
noemi marian
EcaterinaNic


(Ne)mamici ???:


Apsara
Cris_Riana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia.t spune:

Dana multumim de capitolul nou. Mai zi 2 vorbe si despre voi.Cum sunteti?

Ali ai dezertat cu totul? Sper ca sunteti bine si burtica la fel!

La fel sper ca si celelalte burtici se maresc fara probleme.Sa va mearga bine pana la capat.

Rodica cum e cu bb mic?Te-ai adaptat?Papa? Doarme? Cand ai 5 minute povesteste-ne un pic.

Noi suntem bine, Fini a inceput gradi de ieri ( a stat acasa o sapt. pt ca i-am facut tratament pt streptococ...).Asa ca...la 7.10 iesim din casa, duc sotul la munca, pe Fini la gradi si eu cu Ardeiul ne intoarcem acasa.E cam obositor pt piti sa se trezeasca asa devreme...dar asta e programul ! Avem muci, tusim putin...in rest e bine.Stam pe-afara cat e soare, dupa ce se va raci vremea, precis scriem mai des.

Asteptam sa ne urmati examplul...cu scrisul.
Paaaa.

**********************************************************
Adela si piticii Fineas (28 oct 2001) si Andrei (24 mai 2006)

www.flickr.com/photos/13841405@N00/sets/72157601437566417/" target="_blank">ARDEIUL !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

uraaa...sunt pe listuta...sper sa trec curand de la aspirante la gravidutze...

ieri am fost la euromedica...o consultatie la sasaran pe care il credeam (ieri l-am cunoscut)...mai batran... in rest, mi s-a parut destul de distant,foarte la subiect dar profesionist...asta e prima impresie...
mi-a dat si el "unde verde" la facut bebe, mi-a urat succes dar mi-a spus si sa nu imi fac prea multe iluzii pentru ca doar la un cuplu din patru se "prinde" din prima...de ce sa nu fim noi cuplul acela?
mi-a mai spus ca menstruatia, pe care eu o astep maine, poimaine, va mai intarzia putin, deci se va decala si data conceptiei...totusi sper sa nu fie asa...:)

rodica...te asteptam...:)
fetelor...va doresc sa aveti o zi minunata !!!


Viitoare
"Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danast spune:

Scuze de lipsa (prea) indelungata, dar am fost fff ocupata in ultimele luni (job nou, cursuri, examene, etc, etc), si vad ca suntem pline de evenimente.

Sa incep in ordine: in primul si in primul rand pentru rodica
Felicitari, sa va traiasca puiul si sa va bucure mereu!

Irlandeza La Multi Ani! Sa ai sanatate si tot ce iti doresti, si sa ai un bb sanatos si mancacios!

Olim si Ali Felicitari pt sarcina! sper ca totul decurge foarte bine

Blue_rain mai povesteste-ne ceva ca le spui tare frumos Cum se mai distreaza tzontzoneii pe la club?

Adela cum merge cura de slabire? Curaj si multa rabdare!

Piticul meu creste parca vazand cu ochii, e foarte activ si dragutz, doar dintzisorii se lasa cam greu asteptati.

multi la pitici si la buritci si la mamici


Dana si www.dropshots.com/danast1" target="_blank"> Andrew (07.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danast spune:

Ah, uitasem.... vroiam sa va intreb ce ati facut cu pozele pe care le-ati avut pe Yahoo; nu stiu unde sa le transfer pe ale mele si parca nu as vrea sa le pierd. Ce solutii ati gasit voi?

Dana si www.dropshots.com/danast1" target="_blank"> Andrew (07.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

salutare tuturor
scuze pentru lipsa asta asa mare, dar cum nu am net acasa, mie tare greu sa intru, si nici nu ma simt tare bine sa stau mult pe scaun, plus ca nici nu m-am simtit tare bine.
va doresc sa aveti parte de o Sarbatoare a Castanelor faina si va pup pe toate.
Sa aveti multa grija de voi
+31 si Alexandru Marius

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

hai sa ma bag si eu in seama.scumpica mea finuta adica IARINUTA e in spital de vreo saptamana si ceva ,acum e bine cred sau cel putin asa am vazut cand am fost pe la ea.,dar sunt sigura ca ALI o sa va povesteasca mai multe .la gagicii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_cris spune:

Salutare baimarence!
Vreau si eu in gasca voastra! Bantui de mult pe-aici, dar spre rusinea mea, de-abia acum am dat de voi!
Am si eu o Mihaela de doi ani si trei luni, o minunica de fetita vesela si zvapaiata!
Va pup si ma bucur mult ca v-am gasit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Malinka spune:

camelia...bine ai venit si sa iti traiasca papusica zvapaiata...:) nu suntem prea multe, si nici prea active...dar incercam sa nu ne lasam, nu?

maine incepe Sarbatoarea Castanelor...o asteptati? eu nu prea, eventual dupa-amiaza de folk, care-mi place...dar sigur nu mi-e dor de agitatie, de fum, ingesuiala si mizerie...

Oricum, distractie placuta tuturor...

tuturor...


Viitoare
"Cerul instelat deasupra mea si legea morala in mine" (Kant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danast spune:

Camelia bine ai venit la noi! Te mai asteptam cu povesti. Ce nazbatii face Mihaela? Ai pozici sa o vedem si noi pe frumusica?

Allisi, ne-ar placea sa te bagi mai des in seama, noi nu ne suparam De ce e Iarina in spital? Sper sa se refaca repede si sa primim vesti bune despre ea si Ali. Despre Alexandra nu ne povestesti nimic?

Dana si www.dropshots.com/danast1" target="_blank"> Andrew (07.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns allisi spune:

dragutele de voi ce primitoare sunteti,defapt asa suntem noi ardelencele,eu mereu va urmaream dar de undeva din umbra, ma bucur ca ne inmiltim ,poate facem o mare gasca.Danast multumesc de intrebare ALEX e binisor spun asta pt.ca ,cred ca are ceva probleme cu viermisori sau limbrici ceva o avea ca-i cunosc simtomele,am fost pe la un plafar si de maine incepem tratamentul.De ali si IARINUTA nu prea am ce sa va spun ca spre rusinea mea nu am sunat-o sa vad ce mai facesper sa le lase cat mai repede pe fete acasuca.va

Mergi la inceput