Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Scoli, gradinite, crese, bone...

link-uri utile pt scolari si prescolari

(10 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 8
baicualina
baicualina

Romania, Bucuresti
469 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj AOL luibaicualina    Trimite mesaj ICQ luibaicualina  Trimite mesaj yahoo luibaicualina Adauga semn de carte la raspuns Trimite baicualina un Mesaj Privat  Reply with Quote
Fetelor suntetzi suuuuper!

multumesc frumos!!!

Alina, mamica de Diana

"Fii atent daca faci femeia sa plinga, pentru ca Dumnezeu ii numara lacrimile. Femeia a fost facuta din coasta. Nu din picior, ca sa fie calcata, nu din cap ca sa fie superioara. Ci dintr-o parte, ca sa fie egala. Sub mina ca sa fie protejata si linga inima ca sa fie iubita"
Mergi la inceput
adineauri
adineauri

Romania, Bucuresti
4 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui adineauri Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Costume pentru serbare, costume pentru carnaval, costume nationale.

http://www.shapeart.ro/CopilulMeu.html
Mergi la inceput
idnedelcu
idnedelcu

Romania, Craiova
2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui idnedelcu  Trimite mesaj yahoo luiidnedelcu Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Nu stiam ca nu merg diacriticele.
Meditatii on-line la limba romana. Vezi demo www.meditatii-la-romana.page.tl" target="_blank">aici.
Mergi la inceput

alba_ca_zapada

Romania, bucuresti
314 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite alba_ca_zapada un Mesaj Privat  Reply with Quote
Gabbriela
ai promis ca reactualizezi listuta.

cineva acolo sus, ne iubeste!
Mergi la inceput
olim
olim

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator AndreiDonator  Mos Nicolae 2011
 France, beaupreau
9629 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiolim Adauga semn de carte la raspuns Trimite olim un Mesaj Privat  Reply with Quote
[http://www.coloriages-enfants.com/index.php]
noi avem succes cu el, poate aveti si voi nevoie
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

USA
3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
noi folosim f mult situl asta pentru teste la math

http://www.math-drills.com/multiplication.shtml

michelle
Mergi la inceput
Gabbriela
Gabbriela

Donator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator desprecopii.comDonator pentru SaraDonator pentru diana
 USA,
5866 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Gabbriela Adauga semn de carte la raspuns Trimite Gabbriela un Mesaj Privat  Reply with Quote
Imi pare rau fetelor, stiu ca am promis dar nu am avut timp deloc. O multime de intamplari in viata mea si nu am reusit sa intru pe DC. Acuma am o luna vacanta si o sa intru sa schimb.

PS: in caz de urgenta Anina_n poate ajuta sa ma contacteze pe e-mail si intru sa ajut.

pup si sanatate

Sanatate si numai bine

Nicole mami lui www.babiesonline.com/babies/j/julianleonardo/" target="_blank">Julian

Never discourage anyone...who continually makes progress, no matter how slow. - Plato
Mergi la inceput
bumbisor
bumbisor

Romania, Bucuresti
2 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns  Reply with Quote
Seara buna
Adaug si eu pe lista pentru prescolari un site pe care l-am descoperit de curand: www.depoulcufantezii.ro (sunt activitati pentru copii si ateliere organizate pentru copii). Eu mi-am propus sa merg la unul dintre evenimentele lor, asa ca data viitoare va povestesc din experienta. Pana acum, mi-a placut faptul ca tot ceea ce e prezentat pe site incearca sa apropie si sa implice parintii in activitatile cu copiii.
Mergi la inceput
grigutza
grigutza

Romania, Bucuresti
194 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite grigutza un Mesaj Privat  Reply with Quote
Unele dintre link-uri le stiam, multe dintre ele nu, deci va multumim ca le-am aflat de la voi .
Adaugam si noi:
jocuri - http://www.nickjr.com/
activitati - http://www.raisingourkids.com/activities/
activitati - http://chezlorry.ca/activites.htm

Editat de - grigutza on 16/03/2012 17:14:20
Mergi la inceput
michelle-usa
michelle-usa

USA
3224 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimichelle-usa Adauga semn de carte la raspuns Trimite michelle-usa un Mesaj Privat  Reply with Quote
http://www.khanacademy.org/#browse

michelle
Mergi la inceput
Pag. din 8 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com