Teste de ovulatie si de sarcina

Teste de ovulatie si de sarcina | Autor: Alina Maria

Link direct la acest mesaj

Dragele mele , ca si multe dintre voi imi doresc un bb. astfel incat sansa de a ramane insarcinata e mai mare daca stiu ziua si ora precisa de ovulatie . Am ajuns la magazine sa cumpar teste de ovulatie , am gasit doar un pachetel a cate 3 teste de ovulatie cu 20 euro . Mi s-a parut enorm astfel incat am cautat pe internet si am gasit 10 teste de ovulatie + 5 teste de sarcina cu 17.50 euro cu tot cu trimis acasa . Se pot trimite in orice tara si se plateste on line .Aici este site-ul
http://www.ova-test.com/

Sper sa fie de folos la multe mamicute , viitoare mamicute si sa stiti ca este f. simplu si usor de uramt ce trebuie sa faceti , nu e un site greu sa te enerveze ca nu stii unde si ce sa mai citesti , instructinuniile sunt de asemena usoare . Succes !

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Fetelor , pe voi chiar nu va intereseaza ? cat costa in ro. ?
Mie or sa imi fie sigur de folos .

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luci.eilm spune:

Alina Maria, se pare ca noi suntem mai ‘evoluate’ , am trecut de partea cu testele de ovulatie- facem deja IAS-uri, FIV-uri (cu tot ce implica- monitorizari ecografice, dozari hormonale, stimulari hormonale si alte asemenea ). Aici am gasit un test de la 3RON (chinezesti) la 10 RON. Bafta!
L.

Binecuvantati animalul fara stapan si copilul fara parinti!
www.flickr.com/photos/13222161@N07/" target="_blank">catelusi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns c.myry spune:

Eu am dat in Romania vreo 10 ron, adica aproape 3 euro pe o cutie cu 3 teste. Insa nu prea am inteles nimic cu ele. Sau poate nu am stiut eu sa le folosesc. Nu mi-au aratat niciodata 2 liniute la fel de rosii. Si am facut 6. Poate tu esti mai norocoasa sau poate alea sunt mai bune. Bafta multa!

myry




Mami si tati te asteapta http://tt.lilypie.com/n3Iep3.png

_

Cuvintele bune pretuiesc mult si costa putin. - George Herbert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara76 spune:

Alina Maria,vreau sa-ti spun ca si eu foloseam intr-o perioada testele de ovulatie de unica folosinta.Asta pana cand am aflat ca exista un test de ovulatie care il poti folosi(dupa cum scrie in prospect)de 10.0000 de ori.Arata ca si ambalajul unui ruj si la acest test se foloseste saliva.Mie mi se pare mult mai convenabil acesta si iesi mult mai ieftin,mai ales ca il poti folosi zilnic.Eu il am de vreo 2 ani si atunci a costat in jur de 100 RON.Daca crezi ca ti-ar fi si tie util intreaba la o farmacie ca imposibil sa nu gasesti.Si inca ceva,iti arata(are un fel de microscop)chiar si cand incep zilele fertile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Eu am cumparat asa ceva de pe net, am dat 23€ pe 21 teste de ovulatie si 3 de sarcina. Toate au fost bune, sunt din acelea scurte si inguste.

maybe baby? -august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina Maria spune:

Buna seara , fain ca mai sunt fete care folosesc , multumesc de raspunsuri .
Eu deja le-am comandat si le astept , da ca nu raman insarcinata in curand ma voi gandi sa-l cumpar pe cel spus de Sara .
Blanche nu stiu cum arata testele astea insa va voi spune cand le voi primi .
C.myry imi pare rau ca nu ti-au mers testele tocmai bine , din cate imi amintesc sa poate sa iasa si dungi mai vagi asta nu inseamna ca nu sunt bune .
Luci imi inchipui ca sunteti mai avansate dar asta nu inseamna ca noi incepatoarele sa facem direct ca voi , poate noi nu o sa ajungem acolo , cel putin asa sper . Oricum merci de raspuns .

Alina ,Wichard si Mandy Stephanie

Mergi la inceput