Albumul mamelor si tatilor singuri (2)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

Citat:
citat din mesajul lui madalina84

MUSSICA SA-TI TRAIASCA!!! Ce ma bucur ca ai avut un sufletel alaturi de tine de Craciun,sper ca va adus mosu multa sanatate,fericire si implinire unul langa celalalt.Imi pare rau ca ai suportat travaliul si pana la urma te-au bagat la cezariana,dar sunt sigura ca ai uitat deja durerea sau nu iti mai pasa cad iti vezi puiutu.Sper sa ai putere sa treci peste toate,sa te descurci cu toate si sa ai un copil necolicios.
Sa aveti un an nou plin de zambete si lucruri noi in viata voastra

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit


Multumesc Madalina. Intr-adevar durerile le-am uitat chiar de a doua zi. Ca si cum nu fusesera deloc. Noroc ca a dat Dumnezeu uitarea. Sincera sa fiu nu credeam cand spuneau fetele ca uiti repede. Este foarte adevarat..uiti tot si ramane doar bebe pe care iti vine sa-l mananci.

Hehehe...colici am avut din prima zi de venit acasa. Dar OVOLUL sa traiasca. Pana acum am reusit sa tinem colicii in frau cu picaturile astea.

Pupi pupi!

40 saptamani & still counting :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

Mussica sa-ti traiasca bebitzu, iti doresc refacere rapida si muuult laptic! Contra colici cea mai buna metoda e dormitul pe burta.
Ai laptic? Daca alaptezi, dieta foarte stricta, pt ca orice prajeala sau legume gen varza, fasole dau colici. Daca vrei sfaturi, nu ezita sa ceri!

Adevarul e ca nici eu nu am fost rasfatata de sot dupa nastere, noroc cu mama, ea mi-a fost alaturi cat a putut, ca in rest tot singura m-am descurcat. Stiu cum e sa nu iesi la pisu de dimineata decat pe la amiaza, stiu cum e sa fii proaspata lauza si sa stai in casa fara mancare fiindca nu poti iesi din casa pana nu vine vreun adult sa stea cu copiii (cand am iesit de la maternitate cu cea mica, ala mare mi-a facut oreion, deci eram legata de casa, nu puteam sa las singur acasa un copil de 5 ani bolnav) dar asa e totusi bine, poti sa stai cu bebe toata ziua, e singurul lucru de care are nevoie (si el, si tu)

Pupici si inca odata BRAVO, ai fost o eroina!!!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vanilla_baby spune:

Mussica felicitari pentru voinicel
Imi pare rau ca nu ai avut o nastere usoara dar a trecut! nu mai conteaza decat sa ai un bebe sanatos si mancacios!
La baita si mie mi-a fostteama vreo 2 saptamani timp in care o stergeam cu carpa uda apoi intr-o zi mi-am facut curaj, am frecat bine chiuveta de la bucatarie si acolo i-am facut baita.
Crede-ma, o sa prinzi curaj si o sa-ti descoperi puteri nebanuite

Important e sa alaptezi si sa mearga bine cu sanul. Sa nu-i dai biberon sau suzeta in priemele saptamani cel putin.
Dormi cu bebe? E mult mai usor noaptea
Pentru colici tinutul in brate face minuni. Daca nu ti-e greu de la operatie, tine-l cat pot de mult in brate. Eu imi faceam fort: ma suiam in varful patului cu Lia pe burta, in jurul meu aveam: farfurie cu sandvisuri, caston cu fructe, apa, telacomanda, laptop, telefon si asa petreceam ore si ore, cu pauze de toaleta sau dusuri scurte :)

E minunat sa ai un bebe si nimic nu te mai poate opri acum din cea mai frumoasa calatorie a vietii tale!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

La multi ani! Sa va aduca noul an multa sanatate, bani si iubire!

Gabi+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
www.dropshots.com/kincses3#" target="_blank">poze noi www.dropshots.com/kincses4#" target="_blank">poze si mai noi
www.dropshots.com/kincses5#" target="_blank">poze cele mai noi
Povestea nasterii: Lili si Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mussica spune:

La multi ani!!!!!!!!!

Sa va aduca noul an un pic mai multa liniste in suflet, sanatate cat incape, un dram de noroc! Va imbratisez cu drag!

p.s. Vanilla intr-adevar tintul in brate este o treaba faina pt bebe, dartaiatura mea de pe burta inca ma tine. :( Cu sanul merge bine - chiardaca este el mai lenes, dar eu am san si incet incet o sa se invete si el sa traga cum trebuie. Acum din pacate l-am invata si cu suzeta - din motive tehnice - eu in prezent nu am unde sa stau si stau la nasii mei, si mi-e jena daca plange noaptea cand il schimb si ii bag suzetica.
Dragul de el, nici macar nu stie sa o tina ca lumea in gurita...este asa haios.

Gabi, multumesc de sfaturi. Apropo...2 guri de cafea pe zi il deranjeaza pe bebe?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davidoff spune:

La multi ani!!!esti o eroina!!sunt noua pe aici si am citit povestea ta,pe mine ma dat afara socrii din casa cu puiul meu cand el avea 3 luni(pe mine si pe sotul si bebe)in timpul acela am slabit de stress 25 kg in 2 luni jumate...crede-ma ca o sa fie bine si pt voi 2!roaga-te la dumnezeu sa fiti sanatosi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

LA MULTI ANI!!!SA AVETI PARTE DE TOT CE ESTE MAI BUN IN ACEST AN

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
BOTEZ IRINEL

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Barcelona73 spune:

La multi ani tuturor!
Din pacate am si eu o poveste trista.
Sunt un tatic de 37 de ani singur din 03.09.2009 cand Dumnezeu ne-a rapit-o pe mami la varsta de 33 de ani.Am un baietel Alex de 6 ani ( a implinit 6 ani la 5 zile dupa de a murit mami).Am cautat printre povestile voastre tatici in situatia mea dar nu am gasit .Am o groaza de intrebari si nici un raspuns.Durerea e inca prea mare ca sa pot sa va povestesc prin ce am trecut


Ne mai auzim
Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Imi pare tare rau pt sotia ta... e foarte trist si mult mai nedrept decat un divort sau parasire.

Este bine ca te-ai gandit sa citesti si alte povesti, cumva, asta te va intari sa poti continua, mai ales pt baietelul vostru. Si sigur vei gasi aici rabdare, iti vom asculta orice intrebare, orice parere, orice gand...

Scrie-ne orcicand.

E un emoticon de imbratisare, dar nu-l stiu acum, asa ca scriu textual: suntem, intr-o anumita masura, impreuna. Adica nu esti singur!

Poze cu noi

Veronica-Elena 12 ani, Tudor-Iulian 9 ani, Robert-Adrian 8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoll_mada spune:

LA Multi Ani si de la noi!!!
Mussica sa-ti traiasca baiatul,sper ca ati scapat de colici si ca sunteti bine!
Cosmin nu pot decat sa va doresc putere si tie si lui Alex!Noi suntem aici ori de cat eori vei avea nevoie.Sunt convinsa ca iti vine sa te iei la tranta cu DD,ca nimic nu ti se pare drept(si sincer nici mie nu mi s-ar parea in cazul vostru).Poti sa vi aici si sa ne spui tot ce te framanta,sa-ti strigi durerea si sa cauti un raspuns.

nicoll_mada Codruta Andreea ( 29.07.2005 ) si Alexandra Stefania ( 12.07.2007 }
http://community.webshots.com/user/nicoll_mada
MMN

Mergi la inceput