MAMICI DE ITALIA (5)

MAMICI DE ITALIA (5) | Autor: slimatei

Link direct la acest mesaj

grupul nostru...usor, usor ne adunam...

1, 2, 3,4

MAMICI DE ITALIA
+ i tesorini

dana7mi - Alessandro
Serj - Sergio + Ambra
mamii - Alexandru
piccaflor - Matteo
katiapam - Giulia
micio - Eduard

GRAVIDUTZE DE ITALIA +

Roxali - + Enrico
pet.cost2005 - Silvia - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
MIKUTA4 - Sara-Maria - Azienda Ospedaliera San Giovanni - Addolorata Roma
slimatei - Stefania
Ginger00 - - Clinica Ostetrico Ginecologica L. Mangiagalli Milano
raluk31 -
cristina85ss - Giulia - Azienda Ospedaliera San Camillo - Forlanini Roma

Adresa noastra comuna e-mail este: mamicideitalia@yahoo.it ,

Pentru parola trimiteti PM aici

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

bun gasit la un capitol nou sper fara contractii pentru voi siiiiiii capitolul asta sigur va avea o nashtere ushoara bineinteles!

mami de www.flickr.com/photos/11788157@N02/" target="_blank"> Alex 13.07.07

povestea lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

bine v-am gasit la acest nou capitol...sa auzim numai de bine!





Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:



Eu sint prima,multumim ptr cap si sa dea dumnezeu numai de bine sa auzim si fac si eu galerie pt Cristina haide GIULIA

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slimatei spune:

mirela ne-am schimbat semnatura pt. nu suntem sdiguri de numer orticum era un nume provizoriu....dar n-am nici cea mai mica idee ce nume va avea....oricum un nume tb sa-i punem...


Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Mikuta, eu stiu ca-i obligatoriu sa faci "curba glicemica" pt a depista un eventual diabet gestational, eu am facut dar nu a fost asa rau, am baut o chestie dulce apoi mi-a luat sange doar de doua ori. Fetele care merg sa faca analiza sa tineti minte sa nu mancati absolut nimic, nici macar o guma ca se modifica valorile si trebuie sa repetati analizele.
Piccaflor sa-ti traiasca Matteo si tie refacere rapida!


Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

STEFANIA La urma urmei important sa fie printesa bine ca un nume asa cum zici si tu trebuie sa ii puneti si sint sigura ca il veti pune pe ala just.
am zis ca sint prima,dar nu am fost lasa data viitoare la toate fetele.

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by micio

Mikuta, eu stiu ca-i obligatoriu sa faci "curba glicemica" pt a depista un eventual diabet gestational, eu am facut dar nu a fost asa rau, am baut o chestie dulce apoi mi-a luat sange doar de doua ori. Fetele care merg sa faca analiza sa tineti minte sa nu mancati absolut nimic, nici macar o guma ca se modifica valorile si trebuie sa repetati analizele.
Piccaflor sa-ti traiasca Matteo si tie refacere rapida!


Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )






Pai si mie tot pt a depista un eventual diabet gestational mi-a dat sa fac asta,si mie din pacate mia luat de 6 ori singe din jum in jumatate de ora se vede ca am fost mai nenorocoasa eu.

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ginger00 spune:

Si eu trebuie sa fac curba asta in saptamana 25...deci sa nu beau si sa nu mananc nimic inainte...
Mikuta si eu am mari probleme cu venele,cand vad acul cum mi se ascund...si de cand am stat in spital si mi-au facut perfuzii non stop timp de 16 zile mi le-au distrus si mai tare...mi-a mai ramas una in dosul mainii,doar de acolo las sa-mi ia sange...

+22 sufletelele mele

Atat mai avem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Mikuta, ti-au luat sange de 6 ori, biata de tine. Or fi schimbat procedura fata de acum 2 ani cand am facut eu. Stiu ca se facea asa in cazul in care era ceva in neregula la prima analiza. (sau aici la mine in "satuc" ne trimit mai repede la plimbare .

Oana - mami de Eduard (19 ian 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MIKUTA4 spune:

quote:
Originally posted by Ginger00

Si eu trebuie sa fac curba asta in saptamana 25...deci sa nu beau si sa nu mananc nimic inainte...
Mikuta si eu am mari probleme cu venele,cand vad acul cum mi se ascund...si de cand am stat in spital si mi-au facut perfuzii non stop timp de 16 zile mi le-au distrus si mai tare...mi-a mai ramas una in dosul mainii,doar de acolo las sa-mi ia sange...

+22 sufletelele mele

Atat mai avem






Stai linistita ca atunci cind se vorbeste de luat singe gasesc ei de unde sa iti ia.Si da sa nu maninci si sa nu bei cafea sau suc dar apa poti bea ca nu iti zice nimic am intrebat eu.

MIRELA 28+

SARA-MARIA ingerasul nostru


Mergi la inceput