Ingineri fosti, viitori....(13)

Ingineri fosti, viitori....(13) | Autor: nma

Link direct la acest mesaj

BUN VENIT LA UN CAPITOL NOU!
(12) , (11) , (10) , (9) , (8) , (7) , (6) , (5) , (4) , (3) , (2) , (1)

Listuta noastra:

- monagan - Facultatea de Constructii Civile si Industriale, Cluj, 1989
- ioana- Facultatea de Constructii Civile, Industriale si Agricole, Bucuresti, 2004; Master- Tehnologii Speciale in Constructii, Bucuresti, 2005
- KUKI - Facultatea de Metalurgie si Stiinta Materialelor, Galati, 1993
- Linusa - Facultatea de Calculatoare (Engleza), UTCN (Cluj), 1999
- katik - Politehnica Timisoara, Facultatea de Chimie Industriala, sectia Tehnologia compusilor anorganici, 1992.
- lunna27 -Politehnica Iasi, Facultatea de Chimie Industriala, 2001
- Otiliav - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Engleza, UTCB, 2002; Master - Inginerie Geotehnica, UTCB, 2003
- miha - Univ. Politehnica Bucuresti, Fac. Transporturi, Sectia Auto Rutiere, 1995 (inginer mecanic)
- iepumic - Departamentul de Inginerie Civila, Limba Franceza, Specializarea Instalatii pt. Constructii, UTCB -2004; Master in "Confort si eficienta energetica"- Facultatea de Instalatii, UTCB-2005
- ionela-roxana - Universitatea Politehnica din Timisoara - Facultatea de Management in Productie si Transporturi- "Inginerie-Economica".
- aime, Politehnica Iasi (Univ Tehica Ghe Asachi), Tehnologia Compusilor Organici, 1995
- raresionut(Alina), Facultatea de Chimie Industriala, sectia Ingieria Mediului, Iasi, 2001.
-gabri_andrei (Gabriela) - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, 1993
- michaela_AR - Facultatea de Chimie, Timisoara, 2001
- geo10 (Georgiana) - Facultatea de Constructii-CFDP- Timisoara, 2002; Master-Studi Geotehnic - 2003
- diciu (Anda) - Facultatea de Instalatii, UTCB- 1995
- gabi k (Gabi) - Facultatea de Chimie, Universitatea babes-Bolyai, Cluj, 1991
- Marinutza - Facultatea de Chimie Industriala, Sectia Petrochimie si Carbochimie, Universitatea Politehnica Bucuresti -2004
- aurora56 - Facultatea de Chimie Industriala, Insitutul Politehnic Gh. Asachi, Iasi -1995
- Hcclara - Politehnica Timisoara, Faculatatea de Electronica, sectia TAVM - 2000
- nma - Facultatea de Electrotehnica, Cluj-Napoca, UTC-N - 2000, Master "Proiectare asistata pe calculator", UTC-N - 2001, Master "Management financiar bancar" - inca studiez.
- anaanamaria - Ingineria produselor alimentare - an IV - Bacau - viitor inginer.
- misha-germ - Ingineria produselor alimentare - Bacau - 2003

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Salutare!
Am scapat si eu de examene. La cel de ieri nu stiu ce nota am. Restul le-am luat cu note mari.
Vad ca a-ti vorbit de case. Desi eu sunt pro apartament vara vreau la casa pt copiii. Anul acesta am reusit sa luam un teren in oras asa ca poate candva vom reusi sa ne facem si casa.

Anca eu nu am de lucru si mai fac un master, “management financiar bancar”. Speram eu sa lucrez la o banca, dar intre timp m-am razgandit. Cred ca e mai bine inginer.

Aurora spor la renovari.
Kati si eu vreu sa pun conopida dar e mai greu cu mersul la piata. Si eu o sa incerc sa conving o prietena sa mi-o faca caci eu incep pregatirile pt botez. Nu am decat o saptamana la dispozitie.

Plange pitica asa ca fug.
Va pup

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

neatza si de la noi!
nico, spor la pregatiri! cind va fi botezul? mai doare burtika tare-tare?felicitari pt. examene! si al meu sot se pregateste ca mai are o boaba la masterat si se mai pregateste cu lectiile pt. ca va preda citeva cursuri la ei la facultate, acuma isi face temele.
anca, cum se simte iepumare?cind merge acasa?
va pup, fug ca e circ pe aici, sunt singura cu amindoi si sunt fresh de la ora 8 (dupa trei pauze azi-noapte).


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabri_andrei spune:

Anca,bine ca a scapat de operatie,sper ca totul e Ok,mai tine-ne la curent.
Nico,felicitari pt.examene!Cred ca te simti tare usurata.
EU ma bucur ca s-a imbunatatit vremea,parca am si alta dispozitie.
Luni la ora 10 avem festivitatea de deschidere la scoala si deja am emotii.Nu stiu ce sa fac,de o vreme incoace am stari de agitatie,puls marit,migrene,imi cade parul ingrozitor si nu ma pot linisti.Sa fie oare de la tiroida?
Va doresc un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, fetelor.
Tocmai am venit de la spital, m-am infiintat acolo la ora 7.30. I-a scos doctorita mesele din nas, i s-a facut rau baiatului si a trebuit sa il intinda pe pat, cica a fost groaznic de dureros...dupa care l-a mai chinuit un pic cu toaleta nasului si l-a pus sa stea cuminte in salon sa i se opreasca sangerarea. Consemnul era sa plecam abia pe la ora 12.00 dar cine a mai avut stare??? Unde mai pui ca eu era iar sa ma intind pe jos pe-acolo, nu stiu de unde de 3 zile am starea asta permanenta de lesin care vine din stomac si sunt asa impresionabila, ca n-am fost niciodata asa!!!!!!!! Ori o fi o criza de bila....ca nu suport nici mirosurile...si am si frisoane...fara sa am temperatura. Bineinteles ca baiatul meu n-a avut stare si si-a scos singur branula din mana fara sa stie cum se face si i-a tasnit sangele la 2 metri suvoi, eu vorbeam la telefon in timpul asta, nici nu stiam ce sa fac mai intai......OF!!!! Copiii astia!!!
Ma duc si eu in pat, ca sunt terminata!
Multumesc de incurajari.
Nico, felicitari pentru examene si spor la pregatirile de botez!
gabri_andrei, ar cam putea fi de la tiroida simptomele tale!.

Un weekend placut va doresc!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

anca, off-off, copiii aia mari e bine sa mai primeasca o bataitza la funduletz daca nu asculta.
vezi, nu e vb de bb cumva?
gabri-andrei, se poate sa fie si de la tiroida ta. si al meu sotz are pb cu tiroida, ia l-thiroxin deja de citiva ani, si el are tot soiul de simptome, chiar va trebui sa-l trimit la control zilele astea.greu tare!
noi am stat afara vreo doua ore in care am fugit unii dupa altii, ne-am jucat ascunsa, am mers cu bici, am desenat cu creta pe jos etc. au si mincat amindoi prinzul ca spartii, acuma dorm dusi

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Multumesc pt felicitari.
Kati botezul va fi duminica, in 23. Eu inca nu mi-am cumparat haine, plus ca mai am 4 sarbatoriti saptamana aceasta si trebuie sa mai umblu si dupa cadouri. O parte le-am cumparat azi. Am probat si eu un costum si am plecat cam suparata de la magazin: imi venea marimea 44, iar eu pana acum am purtat 38-40. mai am doar 4 kg in plus, dar cred ca sunt mai lata in bazin caci nu mai am nici o pereche de pantaloni buna.
Bafta multa sotului la bobita si la predat. E prima data cand preda?

Gabi sa scapi de emotii.
Anca la voi a cam fost cu peripetii operatia. Am facut si eu pe la 24 de ani dar stiam ca e o operatie usoara.
"Bineinteles ca baiatul meu n-a avut stare si si-a scos singur branula din mana fara sa stie cum se face si i-a tasnit sangele la 2 metri suvoi, eu vorbeam la telefon in timpul asta, nici nu stiam ce sa fac mai intai......OF!!!! Copiii astia!!!"
Sanatate multa sotului! Sper sa te odihnesti putin caci de luni parca vad ca incepi saptamana in forta.
Si eu m-am gandit la bb. Cine stie poate ,poate ...
Eu acum mi-am trimis sotul cu pustoaica la plimbare si trebuie sa proiectez asa ca .

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

nico, dar mai trebuie sa ai putintika rabdare cu hainutzele. vei intra tu in ele dar mai incolo. de latit m-am latit si eu, inca ma mai lupt cu datul jos, mai am vreo 4 kg si iaca a trecut deja 1 an si o luna
multam mult in numele sotzului. da, e prima data cind preda la facultate materie de specialitate. a mai tinut tot felul de cursuri pe la universitati, licee, scoli generale, gradinite (despre educatia pt. sanatate), a fost pe la multe conferinte/congrese, sindrofii din astea asa ca nu e chiar noutate.


Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Neata, inginerelor!
nico, nu stiu cum ai tu atata energie, eu ma simt epuizata.....si eu am de lucrat la proiecte si nu sunt in stare sa trag o linie.....e adevarat ca nici eu nu ma simt bine, am un fel de raceala combinata cu o stare de epuizare......sper sa scap repede de starea asta. Cat despre silueta....pai esti tare cu numai 4 kg. in plus!!!! Chestia cu latitul in solduri........e mai mult ca sigur adevarata!
katik, tinem pumnii sotului!

Noi ne pregatim sa mergem la spital la pansat, sper sa nu ne chinuie iarasi prea tare.
O duminica frumoasa!


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

salutare. desi e duminica am o tona de hainutre de calcat (pitica regurgiteaza des asa ca spal foarte mult), dar nu m-am abtinut sa nu arunc o privire si pe aici. sotul e cu pitica la plimbare, sper sa-mi termin treaba pana vina acasa caci apoi mergem la ziua cumnatei si dupa la ziua unei fetite de 4 ani.
kati la prima sarcina am ranas tot cu vreo 4 kg si le-am dat jos dupa un an si ceva. nu sunt omul care sa poata tine o cura, dar de plans ma plang . sotul la inceput se enerva ca ma plang de burta si nu iau si masuri. am incercat sa merg la aerobic dar nu m-am tinut de treaba. ca sa merg trebuia sa stea cineva cu copilul asa ca am renuntat.
anca eu dupa prima sarcina nu m-am latit si speram sa raman la fel si acum. aseara cu chiu cu vai am reusit sa intru intr-o pereche de blugi. nu ma deranjaza kg-le in plus ci faptul ca nu am in ce sa ma imbrac (nu imi vine sa mai unblu in haine de gravida). maine trebuie sa merg musai la cumparaturi.
pt a avea cat de cat energie eu mai iau vitamine. si de ieri am inecput sa beau cate putine cola. stiu ca nu e voie dar mor de pofta asa ca mai fentez.
tinem pumnii sa scapati usor la pansat

nico, mami de Andra 09.08.2007 si Alex 21.07.2003
www.flickr.com/photos/9282960@N06/" target="_blank"> poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_K spune:

salutare inginerelor!
In sfarsit am prins un calculator liber, e mare bataie de cand Lili e cu BeetleBomp, mama cu solitaire si Robert cu Sims, degeaba avem 2 computere, ca e mare bataie pe ele.
Multa sanatate barbatilor vostri, si bafta celor care incep maine scoala sau gradinita:)
Nico, al meu baiat regurgita vreo 10-12 luni, spalam si eu tone intregi de haine. Eram disperata la ce cantitati vomita de la o masa la alta la fiecare miscare iesea mancarea din el, dar si asa punea pe el 1 kg lunar, deci n-a fost mare problema...

Gabi(ex- gabibarta)+Robert(20.05.1997)+Lili(17.05.2002)
poze


Totul despre alaptat!


Mergi la inceput