Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (2)

Rugaciune colectiva pentru a avea un copil (2) | Autor: cleopatra70

Link direct la acest mesaj

Continuare de la :
1

Va rog,cine doreste sa se treaca pe lista!
Lista aspirantelor la un copilas prin rugaciune catre Dumnezeu si toate puterile ceresti:
1.Cleopatra70(Claudia)
2.Etra(Cristina)
3.Danangie(Daniela-Angela)
4.Cristianca(Anca-Felicia)
5.Leny(...
6.Magduta10(Magda)
7.Andriushca(Andreea)
8.Alinushca(Alina-Laura)
9.Hera25(Adriana)
10.Ysa26(Elena)
11.Cris_2081(Cristina-Iuliana)
12.Alexela(Alexandra)
13.Ali(Alina)
14.Anaoi(Ioana-Eugenia)
15.Aldolina(Eugenia-Viorica)
16.Aditi(Adriana-Olimpia)
17.Koko_1(Corina)
18.mmc_nd(Malina-Mihaela)
19.Irinach(Irina)
20.Nichi(Oana)
21.Kerstin(Cristina)
22.Iulita(Simona-Manuela)
23.Adela Achim(Maria-Adela)
24.dory_iancu74(Dorina)
25.Mihaela
26.Suflet(Elvira)
27.Gaviotita(Angela)
28.IreneCAM(Andra-Maria)
29.Gabrieluta(Mihaela-Gabriela)
30.crisis81(Cristina-Camelia)
31.Marryan(Mariana)
32.Ainigriv(Virginia-Adriana)
33.Pisik06(Ioana)
34.Gabrielarusu(Nicoleta-Gabriela)
35.Marinela
36.Rony74(Veronica)
37.georgia_c(Georgiana)
38.mihaela amalia(Maria-Mihaela)
39.Maria68(Delia-Marta)
40.valeria72(Valeria)
41.Dariela(Denisa-Mihaela)
42.Livsy(Ana-Livia)
43.Andreea81(Andreea-Elena)
44.Ryta(Aurica-Rita)
45.Dara(Andreea-Claudia)
46.Sandaa(Sava)
47.Carmencar(Carmen-Ionica)
48.Manumanu(Bianca)
49.Kineta(Florentina)
50.Simonasima(Simona)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns criss_2081 spune:

cleo mi-au dat lacrimile cand am citit ce vis frumos ai avut.
ma bucur mult ca esti bine sa stii ca intram zilnic de 2-3 ori pe DC sa vad daca ne-ai scris ceva, ne-am gandit toate fetele la voi.
virginia frumos lucuru ai spus si chiar asa ar trebui sa le pomenim pe gravidutele noastre. vroiam sa te rog daca poti sa-ti activezi PM am o mare rugaminte la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Cleoma bucur mult pt bucuriile pe care le-ai trait. sa dea Dumnezeu sa fie bine si de acum incolo si sa ai un copilas cu sufletul cel putin la fel de mare ca si al tau. se pare ca suntem cam in aceeasi perioada. Tu cand ai avut ultima menstr. la mine a fost pe 18.07. eu sunt nedumerita putin deoarece m-a cam repezit dr. ginec la 5 sapt cand am fost la eco ca se grabea la spital si eram si eu cam stresata de ceea ce-mi va spune. A zis ca am 5 sapt in evolutie(in 27.08)dar n-am inteles daca erau implinite si incepea a 6a sau atunci intram in a5a.Poate ma lamuresti cu data ta. multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Slava Domnului, ce veste mare ne-ai dat!!!cleo, cel mai important este ca ai vazut puiutul la locul lui, se dezvolta si este cumintel, iar Maica Domnului ti-a linistit orice temere, prin ceea ce ai primit in vis.Am un citat primit pe mail de pe www.crestinortodox.ro, ca sa te convingi ca ai primit un mesaj ieri si nu a fost un simplu vis!!!
Asa ca de acum, nici o grija, trebuie sa stai si tu cumintica, sa te odihnesti ca sa fie bebe bine:
"Sfantul Diadoh al Foticeii considera visele firesti a fi "chipuri ale gandurilor", cele bune - "marturiile neinselatoare ale unui suflet sanatos"
Potrivit lui, visele bune sunt trimise sufletului de catre Dumnezeu, din iubire, iar trasaturile lor esentiale sunt: "nu trec de la o infatisare la alta, nici nu ingrozesc simtirea, nici nu aduc rasul sau plansul deodata". Dumnezeu se apropie de suflet, prin ele, cu "toata blandetea", umplandu-l de bucurie duhovniceasca. Efectul lor este ca sufletul cauta sa prelungeasca bucuria si linistea adusa de un astfel de vis, chiar si dupa ce s-a trezit."
Criss acum incerc, sper sa si reusesc!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aditi spune:

Dragele mele, sunt cea mai lenesa corespondenta de pe toate forumurile(cred). De doua zile abia daca ma mai trezesc sa mananc, mi-e lene sa ma ridic din pat. Sper sa nu fie si bebe la fel de lenes ca o sa innebunesc. imi vine sa mananc ciocolata dar stiu ca nu e buna...
In sfarsit, sa va spun povestea mea pe scurt , sper sa nu adorm ..De 2 ani incercam sa avem bebe dar nimic. nul trecut am facut analiza prolactinei, din intamplare, si am constatat ca era putin peste normal. Dr. meu homeopat mi-a dat Vitex Fruit(produs natural 100%)3luni(a revenit in limite normale )apoi inca 3 luni. Dar din lipsa de timp, chef, plina de stres de la serviciu nu am mai luat si nici n-am mers la dr. Dupa 2 luni imi refac analiza si surpriza, prolactina crescuse de 4ori peste normal ceea ce insemna infertilitate(lipsa ovulatiei, etc). . M-am dus la dr. ginec care mi-a dat Brocriptina (era prima data cand luam hormoni )1 luna. M-am chinuit groaznic sa le iau ,dar pt bebe am zis ca e musai. analiza era modificata doar nesemnificativ. Asa ca m-am enervat si am revenit la dr. homeopat pt tratam naturist (Flax oil, vitex fruit). Am refuzat sa merg la endocrinolog de teama sa nu mai imi gasesca ceva ca sigur nu mai im scadea prolactina de atat stres. Acesta a fost tratam pt. trup.
In acelasi timp, deoarece aveam timp destul, fiind in vacanta, l-am rugat pe parintele meu duhovnic sa-mi dea sa citesc rugaciiuni pt cererea mea, in medici nu mai voiam sa ma incred. Mi-a spus sa citesc 40 de zile Acat. Sf. Arhangheli Mihail si Gavril(Dimineata)si Acat. Sf. Parinti Ioachim si Ana (seara), Sa postesc Postul Adormirii Maicii Domnului care urma sa vina, sa merg la Sf. Liturghie si sa ma mare nadejde in Puterea lui Dumnezeu si in Maica Domnului, apoi spovedanie si impartasanie in post.

De ce spun ca a fost o minune ce mi s-a intamplat?Pt. ca in data de 26.07 am fost la medic, in27.07 am inceput tratam. si in 28 .07 am ramas insarcinata. Pe deasupra aveam prolactina marita de 4 ori si medicii m-au asigurat ca nimeni nu amai ramas gravida cu astfel de rezultate. Deci afost doar rezultatul rugaciunilor mele si ale celor care s-au mai rugat pt mine.Am dat pomelnic si la biserica de cate ori mergeam. In 16 iulie am inceput sa ma rog mai mult si apoi am adaugat la rug. mele si cea colectiva propusa de cleo si alte rugaciuni. Bineinteles ca am tinut post miercurile si vinerile si posturile din an , doar de 2 ani, cu mici exceptii (doar eu, sotul nu), nu am avut relatii cu sotul in aceste zile sau duminica si in sarbatori(aici sotul a fost de acord, greu).Am participat si la un Maslu chiar cand a inceput Postul(am izbucnit in plans assa de puternic m-a patruns rugaciunea pe care o facea parintele cand eram si eu sub patrafir).
Deci, m-am rugat cat am putut eu fara sa ma epuizez, ma dureau doar genunchii putin, dar a trecut. Mi-am pus toata nadejdea in Dumnezeu si Maica Domnului, mi-am zis ca daca e voia Domnului sa am copii vreodata , voi avea fara medicamente, iar daca nu, luam degeaba si medicamentele. Nu trebuie sa ne impotrivim voii Domnului ci sa ne rugam sa se faca voia Lui. Eu imi incheiam intotdeauna rugaciunile spunand care e cererea, dorinta mea insa sa se indeplineasca doar daca e si voia Domnului si daca e spre binele meu, spre mantuirea mea . De asemenea am cerut mereu multa rabdare pana la indeplinirea cererii sau pana la sfarsitul vietii daca nu va fi asa. Nici n-am apucat sa-mi duc canonul la indeplinire caci in9 august am descoperit ca sunt insarcinata si plecam la munte si la mare. Asa ca parintele mi-a dat dezlegare pt bebe sa manac ce poftesc. Insa seara can dse putea la cate o cabana mai citeam din acatist(e greu cand esti in camera cu altii sa le spui sa taca 20 de minute ca ...)dar speram ca voi va rugati si pt mine.

Adadar m-am lasat in voia Domnului si nu m-am mai stresat cu aceasta problema. Se pare ca Maica Domnului Impreuna cu toti Sfintii la care m-am rugat s-au rugat mult pt. mine ca prea repede a venit minunea si nu meritam.


GeorgiaNu-ti face probleme in privinta sotului tau. Nici al meu nu merge la biserica(dar nu-mi interzice mie )decat la Pasti si la Craciun, are el ceva cu preotii, teorii.... Parintele a spus sa nu-l duc cu forta, e suficient sa merg eu si sa ma rog mereu si pt el. Chiar ne-m certat inainte de a merge in concediu ca stateam cam mult in genunchi si spunea sa nu mai citesc din carti ci sa ma rog cu cuvintele mele. Ei bine, acum e uimit si el de minunea noastra si nu mai comenteaza, recunoaste ca e chiar de la Dumnezeu darul. Si am avut o surpriza foarte placuta vineri seara. Am intrat la vecernie desi era pe sfarsite, stateam in fata sprijinita de un stalp caci nu ma simteam bine si ca intotdeauna ma gandeam Doamne cand o sa-l vad si eu pe sotul meu ca vine la biserica de buna voie?! Ei bine, sotul meu era in spate si nu ne-am vazut pana am mers in fata la miruit(venise de la serviciu si intrase si el). Nu va spun ce bucurie am simtit. Nu stiu daca se va mai itampla dar eu nadajduiesc ca da. trebuie sa vem rabdare si cu sotii ca si cu toata lumea si sa le mai dam o sansa.

Imi pare rau ca n-am fost prea scurta cum anuntam la inceput. Dar am si eu o boala, aceea a scrisului si cand incep, uit de toate.Iertare, inca o data.

Dumnezeu sa va asculte rugaciunile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

Buna dimineata dragele mele!

Cleopatra sunt fr fericita de rezultatul de la medic, mi-au dat lacrimile cind citeam ce ai postat despre experienta de la dr ca ai vazut si simtit bataile inimioarei bebelusului tau, si mai ales ca ai avut un vis curat in care Dumnezeu te asigurat ca bb e bine, Dumnezeu sa te ajute incontinuare, si noi o sa ne rugam ca sa fiti bine si aditi la fel sa te intareasca Dumnezu si Maica Domnului pe tine si pe sotul tau caci rugaciunile tale au fost auzite sus de Tatal si ti a indeplinit dorinta cea mare si mai ales ca sotul vine si el la biserica, ma bucur fr mult ca sunteti exemple vii pu mine, cea care eram deprimata rau si eram si suparata pe soarta, ca Dumnezeu nu imi da si mie o alinare, un copil, dar iata ca prin intermediul acestui subiect am reusit sa ma linistesc, sa ma rog si mai mult sa nu mai pun intrebarea "DE CE EU DOAMNE" si tot asa....ma rog ca Dumnezeu sa mi realizeze si mie cel mai frumos vis, sau daca nu macar sa ma binecuvinteze cu linistea sufleteasca si cu impacarea ca poate nu mii dat sa am copii, mii geu sa accept, poate va fi contrariul, in adincul meu tot sper, ca o sa am copii!
Restul fetelor sa ne ajute Dumnezu pe toate in realizarea visului nostru! Va multumesc!

Maria

http://tt.lilypie.com/wBpAp3.png

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele..
cu intarziere LA MULTI ANI pentru toate Mariile ...(dar eu nu am net in we )
cleo, multumesc ca m-ai adaugat in lista ; ma bucur tare mult ca sunteti bine si tu si bb , si sunt sigura ca bunul Dumnezeu o sa va ajute sa fiti bine in continuare
aditi ,esti de 2 ori fericita ...1 data pentru bb si 1 data pentru ca sotulica al tau si-a intors fata la credinte ..

o sa povestesc fff pe scurt ce simt eu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainigriv spune:

Aditi, te asteptam si pe tine, multumim ca ne-ai povestit cum a aparut bebe, int-adevar este o minune de la Dumnezeu si imi place tare mult cum ai gandit!!!Probabil de asta ai primit si asa de repede darul:ai fost rabdatoare, ai cerut ce-i de folos spre mantuire si sa se faca voia Domnului!!!Asa ar trebui sa ne rugam toate si sa ne curatim prin spovedanie, eu de exemplu, am un mare pacat:vreo 8 ani de casnicie nu am vrut un bebe, ca chipurile casa, cariera, dar noi egoistii am vrut sa mai stam doar noi 2 si apoi sa vina bebe.Nu am facut niciun avort, dar si sa impiedici voia Domnului e mare pacat!!!Daca Dumnezeu zice acum, asteptati si voi 8 ani, cum asteptat si eu???!!!
Numai ca Dumnezeu nu pedepseste pe nimeni, vrea doar sa ne para rau pt pacatele noastre, sa le recunoastem, sa le spunem si altora greselile noastre pentru a nu se repeta.
Pupici multi tuturor fetelor si ajutor de la Dumnezeu sa avem tot timpul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

privind lucrurile "omeneste", nici mie nu mi-ar place sa ma roage cineva sa-l ajut atunci cand are nevoie de mine.. iar altfel sa uite de mine (asa cum am facut eu cu Dumnezeu in ultimii ani); asa este , bunatate-i netarmuita si iertarea la fel , dar ce te faci cu mine , care nu ma rog constant ca voi , care nu am credinta la fel de vie ca multe dintre voi ...
ma deranjeaza ideea ca zic "Doamne ajuta-ma " atunci cand am nevoie ..si in rest , sunt departe de El ....

o sapt usoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marryan spune:

georgia vreau sa te incurajezi daca o sa reusesc prin faptul ca eu tot asa am fost, ma rugam la Dumnezeu numai cind aveam nevoie doar, pina cind miam dat seama ca nu sunt cu adevarat credincioasa si nu miam pus nedejdea numai in Dumnezeu, si in ziua cind am citit la acest subiect mi as deschis o fereastra a inimii sa continuii in fiecare zi sa ma rog si sa nu ma culc pina cind nui multumesc lui Dumnezeu pu ziua binecuvintata!
Curaj o sa fie bine, si o sa ai tot ceea ce iti doresti!

Maria

http://tt.lilypie.com/wBpAp3.png

imi doresc un bebe si il iubesc foarte mult de pe acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela amalia spune:

Si eu vreau inca un , deci (Numele meu de botez este Maria-Mihaela)



www.tickercentral.com/view/4ufc/3.png" target="_blank"> Mihaela si www.tickercentral.com/view/4ufc/4.png" target="_blank"> Amalia

"Respecta-te pe tine insuti, caci, daca nu, respectul pe care-l dai altcuiva nu are nici o valoare..."

Mergi la inceput