*LMA*Piticlonti de iulie-august 2004 (229)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Carmenp - asa si gradinita asta micuta, dar mie mi-e tare draga si e aproape de casa, aducatoarea e vecina mea, ingrijitoarea idem ... si nu sunt multi copii :-)
Alice - io mi-am luat tot orgoliul, tot creierul, tot ce mi-a mai ramas in suflet, le-am pus undeva departe si incerc sa mai fac o ultima incercare pt Giulia. Suna patetic, dar doar la ea ma gandesc. Eu incerc, de partea ailalta a baricadei insa ...


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana21 spune:

Of, of, of...Ianca e racita cobza, am lasat-o acasa cu bona...Nu a afacut febra, dar tuseste sec, are nasucul plin de mucisori, stranuta, are ochii rosii...Toata noaptea s-a trezit plangand (eu credeam ca e din cauza gradinitei, insa pe ea o durea gatul...). Asa ca, am inceput cu stangul, o luam de la capat cu prima zi de gradi. Sunt putin cam suparata pentru ca mi-e teama ca pauza asta o sa ne faca si mai grea adaptarea...Ieri a fost ok, dar aseara imi declara ca ea nu mai vlea deloc la gladi! Si vorbea serios pentru ca azi-dimineata chiar s-a bucurat cand a vazut-o pe bona, ceea ce nu s-a mai intamplat de mult timp.

Daria, hai mai, cel mai important este sa fie cfericit copilul la gradi. Eu una, sunt convinsa ca as putea sa-i schimb imediat gradinita daca ceva nu va fi ok. Adica nu e primul criteriu asta, cum arata.

Mitzura,, da ne-a lasat sa stam acolo cat am vrut pentru ca au fost doar vreo 10 copii si cateva mamici. Pentru ca unele dintre ele au preferat sa stea in curte sau au plecat de tot. Insa, partea proasta e ca ne-au lasat incaltate (au spus insa ca e o exceptie fiind prima zi), iar piticii se joaca pe covorase, jos, aproape tot timpul. Educatoarea s-a descaltat, insa parintii, nu!

Cu Ianca, eu zic ca nu e de la gradi raceala asta pentru ca de ieri pana azi mi se pare cam repede sa se si manifeste. Posibil in weekend sa fi pescuit vreun virus.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78981" target="_blank">Povestea Burticii
Dialoguri strumfesti

Poze strumfesti



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Sanatate muuulta Iancai !

Mey, care mai aveti legatura cu duoamnele moderatoare sa deschida un capitol nou, da` sa aduca lista inapoi !!!


Daria & GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

incerc sa deskid io
edit, nu mai deskid acu am vazut ca n-am cum

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Hai ca incerc eu sa deschid sa vad daca pot...
AICI E SUBIECTUL 230 - ma duc sa adaug si listuza!

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

gabi, nu poti

...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

quote:
Originally posted by carmenp

gabi, nu poti

tzucurei de tzucurei 1, 2, 3
...anii cei mai buni sunt cei care-or sa vina...




carmen, mie imi apare creat - poti sa verifici si tu linkul meu de mai sus, te rog?

Gabriela si Stefan David (8 Iulie 2004) Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput