Pete de ulei pe pantalon

Pete de ulei pe pantalon | Autor: Idaira

Link direct la acest mesaj

Sint doua pete de ulei ,cred ca mai vechi,pe un pantalon de-al sotului meu.Nici el nu stie unde sau cum s-a intimplat,de parca acum ar mai conta?!
Ideea e,ca normal,vreau sa le scot si nu stiu cum.
Din cite mi-aduc aminte,pt cele de ulei proaspat,de folosea pudra de talc,dar pt petele mai vechi??!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NinaR spune:

Incearca cu Vanish solutie, torni direct pe pata, lasi putin sa actioneze, apoi bagi pantalonii in masina de spalat cu o detergent si o masura de Vanish.


Nina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:


Multumesc,Nina! Am sa incerc,sa vad.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorena_andreianu spune:

Nu stiu daca merge pt pete mai vechi... dar incearca si cu un degresant de vase. Suna aiurea, stiu, dar eu am reusit sa le scot cu Axion (pasta). Am frecat pata (adevarat, proaspata) si am lasat un pic sa actioneze, apoi am clatit. La mine a mers.

Bafta!



Mitza cu bb2 si Miron Radu (06 oct. 2004)

Nazdravanii de sept-oct 2004 la 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichi16 spune:

Eu petele de la alimente le scot cu detergent de vase.Inainte sa bag hainele in masina, pun putin de detergent de vase pe pata si fec, dupa care bag la masina de spalat. Ai grija si cu frecatul, ca eu am reusit sa-i decolorez un pantalon sotului meu tot de la o pata. Daca este ulei alimentar s-ar putea sa iasa, daca e ulei de masina ??????? Vezi ca a aparut acum noul detergent ARIEL cu M-zim care cica scoate chiar si petele uscate. Inca n-am apucat sa-l folosesc pe ceva papat dar sunt chiar curioasa daca functioneaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pet.cost2005 spune:

Pt. petele de ulei/grasime de pe tesaturi eu am folosit intotdeauna cu succes pudra de talc. Pui de seara pudra pe pata, lasi pana a doua zi dupa care scuturi si speli normal ... la masina, la mana ... E valabil si pt. pete mai vechi ... la mine a mers!!!

Petronela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

multumesc frumos ca mi-ati raspuns! Am sa incerc tot ce mi-ati scris.. poate voi reusi,sper eu,sa rezolv problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Idaira spune:

n-au iesit cu nimic!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

poti sa incerci la curatatorie, alta solutie n-am!

Kati +Krisztina(28.07.2003)+ Robert(19.08.2006)
Poze noi

Mergi la inceput