O clipa de liniste pentru Mirela si Dan !

O clipa de liniste pentru Mirela si Dan ! | Autor: Mariaa

Link direct la acest mesaj


nota administratorului:
atentie - persoana care face apelul de mai jos nu este coordonatoarea acestor actiuni



----------------------------------------

suntem intr-o goana dupa realizari, impliniri, vindecari miraculoase,intoxicatii voite cu iaurt si placeri frivole si in toata nebunia asta trecem pe langa doi oameni speciali dintre noi care stau tacuti pe margine si privesc tabloul acesta haotic si grotesc...nu-i vina lor, si-a nimanui, asta-i viata!

haideti sa ne oprim un minut si sa facem liniste!

poate nu conteaza atat de mult ca azi la coada la iaurt o tantza nu era machiata corespunzator, poate nu conteaza atat de tare ca azi Base' are sau nu iesire la terasa sau poate Columbenii pot sta o zi de-o parte lipsindu-se de atentia noastra excesiva!

opreste-te 1 minut si gandeste-te la Dan (doinabita) si Mirela (Barbye), oameni simpli loviti de necaz si care cu ajutorul tau pot iesi la lumina!
conteaza ca poti umbla, poti duce lingura la gura usor,ca poti sta drept in scaun, ca poti face un dus singur, fara ajutor, ca poti iesi cand doresti cu prietenii la o bere in oras...lucrurile astea simple conteaza!

strop cu strop se aduna marea!

40 ron pentru fiecare dintre ei ar fi de ajuns ca sa faca inca un pas spre o zi mai buna, ziua in care vor sta drepti in carut! ceea ce pentru noi e putin pentru ei e enorm!

lasa totul de-o parte, fa o clipa liniste pentru Dan si Mirela si gandeste-te!


edit: editez ca sa rog moderatorii sa lase mesajul pe discutii generale cateva zile, sa fie viziualizat de cat mai multi forumisti! multumesc!


Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

...si poate totusi cineva se opreste din drumul sau o clipa...




Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Maria, nu stiu altii ce au crezut, dar eu am avut impresia ca nu doresti postari pe acest topic: am luat-o asa cum ai spus-o tu, adica citim si...tacem :-)

Pai sigur ca vrem sa ajutam pe Mirela si Dan. Sigur ca ne pasa de ei si sigur ca suntem impresionati de greutatile imense ce le stau in cale.

Eu propun sa se redeschida campania pentru Mirela, sa se deschida o campanie si pentru Dan. Sunt sigura ca o multime de oameni ii vor ajuta.


Marius, tot bietul Marius , crezi ca ai mai putea face fatza unei noi 'provocari'? :-) Nu se poate sa nu intervina de fiecare data cineva care sa puna 'motz' campaniei, dar stii ca noi suntem incapatanati ;-).

-------------------------
Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !
-------------------------
Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionut7bianca spune:

chiar ai dreptate hai sai ajutam acuma cat se mai poate face ceva cu ei
pacat casunt tineri si mai sper si ei la o viata mai buna mai sanatoasa si fericita
care poate sa redeschida cazul mirelei si sa donam bani fiecare cat poate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

contati si pe mine


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:



am vrut sa strangem randurile cumva in jurul lor, sa ne mobilizam !
poate nu sunt cea mai potrivita persoana care putea deschide un astfel de topic, nefiind un donator pe DC insa niciodata nu-i tarziu!
si am vrut sa fac acest prim pas pentru ei!
am intrebat cu ceva timp in urma si mi s-a spus ca donatiile se pot face in continuare in conturile lor, insa o simpla donatie nu schimba nimic, de aceea am vrut sa strangem randurile si sa ne mobilizam multi, foarte multi ! evident ca postarea are ca scop redeschiderea campaniei pentru Mirela si Dan!

pe 'Umanitare' am facut un calcul vis-a-vis de costul bicicletei medicinale si cat ar veni impartit la numarul de membri donatori si rezulta cam 36 ron; si mai spuneam ca povestea lor a impresionat mult mai multa lumea si sigur vor fi donatori si mai multi decat pana acum...cu o rotunjire a sumei ar fi 40 ron.



Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Contati si pe mine!
Viata merita traita in picioare si pe picioare...e prea frumoasa ca sa o traiesti intr-un scaun cu rotile. Sunt prea tineri ca sa nu se bucure de viata!
Mariaa, felicitari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

si pentru cei ca mine, care au descoperit aceste cazuri intamplator, aveti aici povestea lor:


povestea Mirelei
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=87291

povestea lui Dan
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=90436




Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

Mariaa scumpo stiu ca ai suflet si bravo de initiativa

DAR

Barbye a facut subiectul unei campanii DC. sunt enorm de multe cazuri pe site care au nevoie de ajutorul nostru. Mi-ai putea replica ca Barbye e de-a noastra si asa e, dar si Sonia (Kay) sau Diana (Laura B) sunt tot ale noastre si nu au beneficiat de ajutor DC oficial.
Asa ca din pacate nu cred ca oficial campania de ajutorare a lui Barbye va reincepe.
Asa cum am scris si la subiectul ei nimeni nu o opreste sa aiba un subiect la umanitare (respectand regulile de acolo) si sa adune bani in continuare pentru nevoile ei.

Iti multumesc de intelegere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Marina
Asa ca din pacate nu cred ca oficial campania de ajutorare a lui Barbye va reincepe.



Felicitari Maria pentru initiativa.

Marina,din cate am inteles din regulament cine a avut o campanie nu mai poate beneficia de o alta...Inteleg ca e cazul Mirelei...dar Dan? El poate beneficia de ajutorul nostru?Al membrilor DC?

Miha si Robert


Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ForemanElf spune:

Da, chiar asa, de ce nu deschide Mirela un subiect la umanitare? Ne-ar fi mai usor sa o ajutam, mai ales ca s-ar putea sa aiba si ea nevoie de o operatie in China. Daca nu gresesc, spunea intr-un topic deschis de ea ca tocmai le-a trimis un mail doctorilor de acolo si acum asteapta raspunsul.

Nici pentru Dan nu s-a facut o campanie speciala DC, dar ne-am mobilizat chiar si numai cu topicul de la umanitare.

Mai are cineva numarul de cont al Mirelei? ma gindeam sa il cer pe PM, dar cred ca e mai bine daca-l lasam la vedere, sa aiba cit mai multa lume acces la el. Multumesc mult.

Oricum, felicitari, Mariaa pentru idee!

Laura





Mergi la inceput