cel mai bun test de sarcina

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

mey fetelor , daca ati facut beta si a iesit pozitiv ,este clar ca sunteti insarcinate si din diverse motive( prea mica sarcina) sa nu iasa la teste de urina ....doamne mi-as da mana dreapta sa-mi iasa un beta pozitiv .....
mimi_m, cam mare beta ....posibil gemeni , dar sarcina este clara ca nu iesea beta ala asa din senin , nu mai face teste de urina ca dai banii degeaba si dute la giulesti la o eco ...nu stiu daca se vede mare lucru acum dar ceva se va vedea la, acelasi sfat il am si pt roxana_29, si mi-e la fiimea mi-a iesit a doua liniuta ramolita rau de nici nu am luat-o in seama in prima faza....nu va mai stresati ca faceti rau la bebei

---------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

Multumesc de raspuns, am fost ieri la dr. si clar nu s-a vazut, dar nu cred ca sunt deoarece endometru era de 6 mm (la 3 sapt si 2 zile) . Chiar dc la prima sarcina la 4 saptamani aveam endometru de 8 mm si eram insarcinata. Mentionez ca eu de obicei am endometru subtire, luna trecuta era numa de 4 mm, fac tratament ptr. asta.


Cu cat iti faci sperante cu atat dezamagirea e mai mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

mimi_m , roxana_29, fetelor , ce mai ziceti/ ...va asteptam cu vesti

--------------------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna fetelor! Eu sunt noua pe aici dar sper sa ma primiti printre voi. Si eu imi doresc un bebe si sper sa vina cat mai repede. Am aflat multe despre teste de la voi desi eu testul il voi face abia la inceputul lui septembrie, dar sper din suflet sa iasa pozitiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

ramo_b , bine ai venit si sedere cat mai scurta.....da-ne mai multe detali....incerci sa ramai natural? asistata? care este povestea ta? ......

--------------------------------------------------------

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

Buna! eu am 27 de ani si sunt casatorita de 4 ani cu cel mai bun om din lume care pe langa sot e si cel mai bun prieten al meu. Acum ne-am gandit ca ar fi momentul sa apara o minune in viata noastra. Am luat anticonceptionale si acum incerc sa raman natural. Dr mi-a spus sa fac 2 luni pauza si din a treia luna sa ma pun pe treaba (la control totul a iesit ok, iar dr a zis ca in prima luna dupa anticonceptionale sansele sunt de 30%, in a 2a luna de 60%, iar in a 3a luna de 90%). Asta ar fi a treia luna . Pe treaba ne-am pus noi, dar acum... sa vedem. Prima incercare sper sa fie si prima reusita nu se stie niciodata. citesc de mult timp acest forum si acum m-am gandit sa ma alatur voua. Asa ca... testul nu il pot face inca, e cam devreme. Dar voi veti afla primele cu siguranta.
Bafta tuturor si cat mai multe doua liniute si bebei frumosi si sanattosi!
cam asta e povestea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Ramo sa de DD sa vina bebe cat mai repedeSi eu sunt din Oradea
Fetelor daca vreti puteti intra si aici : http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=155593&whichpage=1 ,suntem un grupuletz de aspirante la titlu de mamica!
tuturor!

Cosmi,aspiranta optimista viitoare
www.fertilityfriend.com/home/2f8009" target="_blank"> Grafic TB

Doamne,pustii sunt casele fara copii si triste sunt inimile sotilor care n-au urmasi. Chiar daca nu avem credinta dreptilor care pentru rugaciunile lor s-au invrednicit sa aiba copii, pentru mila Ta nemasurata, nu ne lasa, Atotputernice Doamne, ci vezi suspinul inimii noastre. Umple-ne casa de bucuria pe care o aduc copiii, iar pe noi ne intareste ca sa-I crestem cu dragoste si intelepciune, spre slava numelui tau.Amin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramo_b spune:

multumesc din suflet de primire si de urare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

salutare fetele

Pe 2 trebuie sa imi vina urati, sper sa nu vina. Cand si ce test sa imi fac? astept sugesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Mie intotdeauna mi-a iesit testul pozitiv in Z20,din 24,adica la 10 zile dupa ovulatie.
As vrea sa va dau un sfat,nu cititi testul dupa 10 minute.Liniuta trebuie sa apara in primele 5 minute daca e sa fiti insarcinate.Dupa 10 minute,e liniuta de uscare,care se vede foarte bine.Am patit-o cu testele Barza si Minut.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput