cel mai bun test de sarcina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana_29 spune:

buna fetelor
eu mi-am facut beta hcg si a iesit 0,413 doctorita zicea ca este un inceput de sarcina val normale sunt intre 0-0,1 dar l asta a fot miercurea trecuta
maine ar trebui sa-mi vina ...sper ca nu
am facut testul ieri dimineata si nu a iesit nimic
nu stiu ce sa mai zic
voi ce teste ati mai folosit?
eu am folosit un test first response cica arata sarcina cu 6 zile mai devreme,,, dar nimic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Barza Gold. Dar mai toate sunt de incredere foarte aproape de ziua la care trebuie sa vina ciclul, si mai putin de incredere cu X zile inainte cate scrie pe ele ca sa te convinga sa le cumperi.


Mami de (28.10.2008) si bb2 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Si iaca de cand am deschis subiectul asta am capatat ceva epxerienta personala la teste, dupa cum se vede si la semnatura


Mami de (28.10.2008) si bb2 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danylini spune:

Buna,
Si eu in aceasi dilema ma aflu, in 7 august trebuie sa vina urati si am facut duminica dimineata testul de la first respomse, dar a iesit negativ, cred ca l-am facut cu o zi mai devreme...
Dar maine ma duc la dr. si vad exact ce se intampla. (o programare acum o luna facuta)
Iti tin pumni, stiu prin ce treci sunt cele mai lungi zile.
Sper sa fie cu nororc

Inca ceva....am citit pe siturile din anglia si multe se plang de teste fals negative de la first response

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

danylini, cu 6 zile mai devreme abia se vede la testul de sange ca esti insarcinata. eu n-as pune nici o baza in first response daca promite ca iese pozitiv cu 6 zile mai devreme. BHCG-ul este asa micutz cu 6 zile inainte ca este f f putin probabil pentru majoritatea femeilor (parerea mea). Nici la doctor nu o sa aiba ce sa vada dr fiind prea devreme. Ori test de sange ori mai astepti cuminte pana pe 7. Succes!


Mami de (28.10.2008) si bb2 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Si eu cred ca Barza Gold e bun...si ammmm experienta...Dar si Sure Check.Mie cu Barza mi-a iesit pozitiv cu 5 zile inainte sa-mi vina menstruatia.

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)


2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MACARIE spune:

roxana_29
, daca ti-a iesit beta pozitiv si a spus si doctora ca este sarcina ...nu te mai stresa .....felicitari si sarcina usoara , beta este cel mai sigur test de sarcina care exista.....

Nu va ingrijorati de ziua de maine,caci ziua de maine se va ingrijora de ea insasi.Ajunge zilei necazul ei.......Iisus Hristos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana_29 spune:

felicitari pentru sarcina
azi trebuie sa-mi vaina...niciun simptom
am facut 3 teste din care la unul a iesit o liniuta handicapata....
poate sunt ...sa dea domnul.....
daca e ca la tine ....si eu am hcg scazut...nu ieseeeee neam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_m spune:

Buna ,
si eu am o problema cu aceste teste... am facut bhcg in data de 22.07 si a fost 720 m UI/ml , in data de 23.07 era ziua 28... in data de 25.07 si 26.07 am facut test de sarcina ambefe fiind negative...tot in 26.07 am repetat bhcg si era 7200 (e posibil sa fie valoare asa mare dupa 3 zile ?), iar iari am facut un nou test si este negativ. Nu stiu ce sa mai cred, am facut FIV iar de la Giulesti mi=au zis dupa primul test bhcg ca este sarcina , iau arefam de 3 ori pe zi , si i-mi e teama ca iau degeaba, ca nu i-mi vine CM din cauza progesteronului ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Citat:
citat din mesajul lui mimi_m

Buna ,
si eu am o problema cu aceste teste... am facut bhcg in data de 22.07 si a fost 720 m UI/ml , in data de 23.07 era ziua 28... in data de 25.07 si 26.07 am facut test de sarcina ambefe fiind negative...tot in 26.07 am repetat bhcg si era 7200 (e posibil sa fie valoare asa mare dupa 3 zile ?), iar iari am facut un nou test si este negativ. Nu stiu ce sa mai cred, am facut FIV iar de la Giulesti mi=au zis dupa primul test bhcg ca este sarcina , iau arefam de 3 ori pe zi , si i-mi e teama ca iau degeaba, ca nu i-mi vine CM din cauza progesteronului ...


Clar ca esti gravida,daca beta hcg a iesit asa de mare.In mod normal se dubleaza o data la 2 zile valoarea.Dar cine stie,poate sunt gemeni.Nu stiu de ce nu a iesit testul pozitiv...ciudat...ce test ai folosit???

Ramonel,mami de Bea(08.11.2007)

2 sarcini oprite din evolutie la 5s si 7s-MTHFR C677T heterozigot, PAI1 4G/5G genotip heterozigot

In cartea vietii, un înger a scris despre nasterea copilului meu. Apoi, închizand cartea, a murmurat: "Prea frumos pentru acest pămant!"

Mergi la inceput