cel mai bun test de sarcina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

clear blue, pozitiv in ziua 29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

sure check pozitiv cu 4 zile inainte de cm.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

quote:
Originally posted by numeioana

In ce zi esti?


Cristina, bine ca nu ai postat mesajul asta cand mi-a iesit mie primul Barza Gold fff slab pozitiv. Si-asa eram disperata, imi venea sa ma urc pe pereti!

Mie niciodata nu mi-a iesit un test fals pozitiv. Dar sunt fete care au avut. Asa cum sunt fete care au ramas de mai multe ori gravide cu prezervativ... Serios!!

Ioana
13+
burtica



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.



Euuuu.... sunt in a 24 zi de ciclu din 32-33. Am zis ca fac saptamana viitoare Miercuri testul, cand o sa fiu in 29 de zile, adica 3-4 inainte de ciclu. Sper sa iasa pozitiv ca - fie ea autosugestie - eu cred ca sunt insarcinata.

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alé spune:

Tuuu.... mai asteapta putintel, ca daca e sa fie, se vede cam pe orice test de sarcina... Io am facut dr sigur si preferata mea, barza.


Toate lucrurile se intampla cu un scop | Alé |

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Clear blue si Shure check

Cea mai fericita sotzie si o viitoare mamica!!!

viitoare mami 29+ de bubulina IASMINA ALYSSA
www.babysfirstsite.org/newtickers/ticker/103560.sigmaker.png" target="_blank">


bubulina noastra


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Va multumesc mult tuturor, chiar aveam nevoie de experientele voastre ca sa stiu si eu mai bine cum e cu testele. Ca una scrie pe instructiuni si poate altele sunt experientele voastre. Am inteles, NU Barza, Shure check sau Clear blue. Ca cel mai devreme 4 zile inainte de venirea ciclului.




:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Si eu recomand Sure check si Clear blue. Ba chiar si Dr Sigur, care e si mai ieftin. Bafta!!

my baby

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Fetelor eu aveam o parere buna despre Sure check pana am vazut ca este facut in China.Atunci s-a rupt filmul si nu mai vreau sa-l cumpar pt nimic in lume,am o parere f f proastra despre tot ceea ce vine din China.Raman la preferatul meu Barza Gold.
Clear blu dupa parerea mea nu e cu nimic mai bun ca restul decat ca e de vreo 2 ori mai scump.La ce farmacii gasim Dr Sigur?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Dr. Sigur l-am gasit rar la cate o farmacie mai mica mai degraba decat una din asta gen Helpnet, Sensiblu etc. Explicatia este simpla. Desi este un test la fel de bun ca toate celelalte (mie una mi s-a parut chiar mai sensibil decat ce am mai folosit pana acum) este la jumatate de pret. Asta e motivul pentru care se gaseste greu. Pentru ca face concurenta 'neloiala' celorlalte teste. Am luat Dr. sigur la recomandarea unei farmaciste de la P-ta Victoriei cu 3.5 RON ... si s-a pozitivat in 3-4 secunde in prima zi de intarziere a ciclului ... As vrea sa mai gasesesc si imi fac provizii
Daca a mai gasit cineva recent ?

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrissa spune:

eu am gasit la o farmacie langa birou niste teste ciudate, care in loc de doua liniute, au o inimioara care se contureaza in roz in cazul in care testul e pozitiv, iar altul are un +.si am mai intrebat la birou si fetele spun ca sunt bune, in sensul ca nu ies fals pozitive(ca mie barza si femina imi ies slab pozitive mai mereu).nu stiu cum se numesc, dar daca ma intarzie uratzii luna asta voi incerca unul din testele alea si promit sa va spun cum se cheama.



Cristina in asteptarea mormolocului

Mergi la inceput