Naturiste si homeopate (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

gudinde. Poate totusi e cineva care are idee de vreun tratament.

De ce cadem? Ca sa invatam sa ne ridicam!
marrina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by magduta10

Adimercedes iti multumesc mult. Dar mai indraznesc sa te intreb ceva.
Daca ma apuc de stimulare pt fiv sa mai iau naturale? Incape pe linga cele sintetice si cred destul de tari pt o stimulare pt fiv???

in asteptarea unui ingeras



magduta, eu stiu ca tratamentele de stimulare (adicatelea hormoni sintetici) nu se impaca deloc cu naturalele pt exista riscul de suprastimulari si dereglari hormonale. Daca vrei musai sa ajuti cu ceva stimularea, eu ti-am recomanda ca dintre naturiste sa bei doar ceai de cretisoara si pulbere de orz verde si sa te monitorizezi indeaproape in timpul tratamentului de stimulare.

Iti urez mult succes si sanatate!!!

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Adimercedes iti multumesc mult, dar oare va fi rau de pina la stimulare voi lua Mastodynon, dade imi mai scade din prolactina si cind incep stimularea sa am opresc cu Mastodynon si daca e prl mare sa iau dostinex???

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marrina spune:

Adimercedes Ai auzit de vreun tratament pentru scaderea anticorpilor antiTPO?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

quote:
Originally posted by marrina

Adimercedes Ai auzit de vreun tratament pentru scaderea anticorpilor antiTPO?

Aminteste-ti sa petreci timp langa persoanele iubite pentru ca nu vor fi langa tine o eternitate.
marrina



Marina, vazusem mesajul tau ieri, dar pt ca stiu mare lucru despre asta, am zis ca nu te mai zapacesc si eu. Din pacate nu stiu de nici un tratament naturist pt scaderea acelor anticorpi. Imi pare tare rau. Mai asteapta, poate vreuna din fete stie totusi ceva. Nu stiu daca exista vreun subiect pe teme de tiroida. Daca nu, fa un nou subiect pe aceasta tema si cred ca se vor gasi fete care sa iti poata spune mai multe...

imi pare rau ca nu te pot ajuta mai mult .

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."


samburici


Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicaosoian spune:

salutare fetelor !
sa stiti ca citesc tot,si aproape in fiecare zi,si ma bucur pentru fiecare care vine cu II
eu nu am noutati,doar ca am reusit(sper)sa imi vina CM in fiecare luna,cu mici intarzieri
dar acum as vrea sa va intreb ceva
de vreo 4 luni iau BU in primele 12 zile,ceai de napraznic non-stop,Vit E de vreo 2 luni,ulei de peste(pe acesta la-m intrerupt vreo 2 luni si acum iau iarasi)si mai iau vitex tot in primele 12 zile
acum eu as vrea sa va inteb cat timp sa mai iau Bu?,vitex?vit e?ulei de peste??
sincer imi este sila dimineata cand vad cate am de luat,parca sant o baba cu atatea medicamente
dar stiu ca ele ma-u facut bine si le iau incontinuare
multumesc anticipat


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

buna

duminica seara mi-am facut un test de ovulatie. Surpriza II liniute.
luni dupa amiaza am prestat...marti dimineata mici pete pe chilotei...marti am prestat...astazi mici pete maronii pe chilotei...
Ce sa fie?
am tot citit pe net ca este momentul ruperii folicului...dar eu stiam ca este momentul in care gigelu cu D-ra se intalnesc
voi cum stiti?
... pentru fiecare

ma ajuta cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

buna

duminica seara mi-am facut un test de ovulatie. Surpriza II liniute.
luni dupa amiaza am prestat...marti dimineata mici pete pe chilotei...marti am prestat...astazi mici pete maronii pe chilotei...
Ce sa fie?
am tot citit pe net ca este momentul ruperii folicului...dar eu stiam ca este momentul in care gigelu cu D-ra se intalnesc
voi cum stiti?
... pentru fiecare

ma ajuta cineva?



Gabitoni,

Am vazut mesajul dar nu stiu ce sa-ti spun ca este mult prea devrema sa ne gandim la pete de la nidatie. Chiar nu stiu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitoni spune:

multumesc gudinde!
Tare mult imi doresc BB. Cred ca din cauza aceasta urmaresc fiecare detaliu si sper sa fie ...
ca am tot insistat, dar...
ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca aceea scurgere continua, nu este in cantitate, doar o picatuta maro...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gudinde spune:

quote:
Originally posted by gabitoni

multumesc gudinde!
Tare mult imi doresc BB. Cred ca din cauza aceasta urmaresc fiecare detaliu si sper sa fie ...
ca am tot insistat, dar...
ceea ce ma ingrijoreaza este faptul ca aceea scurgere continua, nu este in cantitate, doar o picatuta maro...




Gabitoni,

Din cate stiu tu esti la dr T, nu?
Ai facut cumva monitorizare luna asta?

Oricum daca e doar o pata nu cred ca e cazul sa te sperii.
Pupici si sa auzim vesti bune

Mergi la inceput