suparare pierderea unui copil

suparare pierderea unui copil | Autor: simona3176

Link direct la acest mesaj

in urma cu o luna am pierdut ce am avut mai drag pe lume fiul meu de 6 ani andrei .incercam cam de vreo 3 ani sa mai facem un copil dar nimic, am fost la gine am facut analize(prolactina,lh,fsh,spermograma)totul ok,dar tot nimic.gine mia dat clostilbegyt ce parere aveti .imi explica si mie cineva cum e cu stimularea ovariana.trebuie sa iau din ziua a 3 de ciclu pina in ziua a 7 si apoi in ziua 8 si 9 trebuie sa fac ecograf.ce se va vedea la ecograf? multumesc

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irinach spune:

Simiona, imi pare fff. rau pentru pierderea baiatului. Nu am cuvinte sa ma exprim...
In privinta stimularii - se face pentru a avea mai multi folicului, deci in consecinta mai multe ovule. La ecograf se vede citi foloculi ai si apoi odata la 2 zile sau in fiecare zi iti urmareste cresterea lor si cind ovulezi, ca sa poti "presta" la momentul potrivit.
Dar numai analizele astea ai facut? Stiu ca se mai face si verificarea trompelor (HSG), estradiol, progesteron.
sper ca ti-am fost de ajutor si-ti sa dea D-zeu sa ramai cit mai repede un bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hera01 spune:

Buna Simona

Condoleante, este asa de greu sa-mi exprim sentimentele cand este vb de un deces dar cand mai este vorba si de un copil sunt muta in fata dureri tale.Sa-ti dea D-zeu cat mai repede un copilas si multa tarie in aceste vremuri grele..........

Despre acest medicament citisem pe undeva ca in urma acestuia ai mari sanse sa ai sarcina gemelara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

sau Doamne-fereste sa nu fi aparut la sot probleme. Se mai schimba si spermogramele in timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona3176 spune:

multumesc celor care sint alaturi de mine.analize numai atit am uitat testosteronu altceva nu .gine mia zis ca daca nu am avut alte probleme atunci nu este nevoie sa fac test la trompe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns psj spune:

testosteronul nu e suficient iar trompele din pacate se pot infunda din cauza unor raceli.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Simona imi apre nespus de rau de pierderea pe care ai avut-o . DD sa-l aiba in grija.
In legatura cu analize si eu stiu al fel ca sunt necesare si estradiol , progesteron testosteron, cortizol. Si in afar ade progesteron care se face in z21 a cm celelalte se fac in z2 sau z3 a cm. Si de clostilbegit eu l-am luat la recomandarea de muresan de la gine 1 din z5 pina in z9 si din z10 m-a chemat din doua in doau zile la eco . Tu la ce medic esti? Aaa si parerea mea sa ii faci si sotului oa spermogram si de nu iese ok poti s aincepi sa ii faci si lui o serie de nalaize hormonale.
Succes

in asteptarea unui ingeras

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simona3176 spune:

magduta10 am facut si testosteronul si spermograma la sot si gine zice ca sint ok.Gine este Butnaru Alin Gine1.Trat trebuie sa incep din ziua 3 pina in ziua7 si in ziua 8 si 9 sa fac eco.

Mergi la inceput