Endometru, monitorizari, ovulatie, TB - cap.154

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

Alexia bine ai revenit pe aici, sper sa mai scrii si in continuare, chiar daca nu ai mai scris demult. Ma bucur ca incercati pentru bb2, nu poti sa-ti spun decat multa bafta la prestat si sa te auzim ca in curand ne anunti vestea celor II.Sa-ti traiasca minunea, sa creasca mare si sanatoasa, ca e tare dulce si presupun ca e si cumintica.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arde2010 spune:

L5845, multumesc din suflet pentru informatii. Bafta multa tuturor!!!

Lili, mamica in devenire

http://tt.lilypie.com/EyK2p3.png
http://lilypie.com/pic/070903/oxyX.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

arde cu multa placere iar daca mai ai ceva nelamuriri, scrie aici, ca se gaseste oricand cineva care sa-ti raspunda sau macar sa te indrume putin.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia_ spune:

Alexia, tu ai fost prima graviduta de la acest subiect, dupa ce am inceput eu sa scriu, in 2005! Erai fericita ca ai reusit din prima inseminare, nu? ce trece timpul.. Sanatate si asteptam vestea despre bb2!
Lau, vad ca numai noi am mai rams pe-aici... eu nu prea mai am ce cauta la acest subiect, ca sunt in plin "proces" fiv.. ami intru din cand in cand sa vad daca nu apare vreo veste buna...
gabrielarusu, daca ciclul e regulat, de,29-30 de zile, e posibil sa fi ovulat in z16. Oricum, si eu sunt de parere ca monitorizarea ecografica e cea mai sigura, daca esti din Bucuresti... in orasele mai mici e mai greu...


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

felicia ai dreptate,am cam ramas singurele pe aici, dar totusi, ma bucur ca scrii, chiar daca rar (ca si mine de altfel). Sper ca fetele care animau ca niste vrabiute acest topic, sa fie fericite mamici sau fericite gravidutze.Ma si iti tin pumnii sa reuseasca cu bine FIV-ul si sa intri macar sa spui ca esti fericita si apoi implinita mamica. Eu astept CM, am luat 10 zile Duphaston si in a 2 sau a 3-a zi, sa fac niste analize sa vedem ce sanse zice dr. ca avem fie pentru FIV (asta a fost prima optiune exprimata de el) fie pentru IA (as vrea sa incerc, daca se potriveste). Multa, multa bafta si sa vii numai cu vesti bune.



Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Lau, Feli - si eu mai sunt pe aici- nu sunteti singure

Citesc in fiecare zi, insa nu stiu ce sa scriu, pentru ca momentan sunt out of topic (ma chinui de 1 luna si jumatate cu o coasta rupta, rinita alergica si astm bronsic- urmarile unei pneumonii prost tratate)

Am cam ramas in urma cu planurile mele


LA sf lunii trebuie sa imi refac analizele si sa-mi tratez VSH-ul marit - trebuie sa caut un dr. internist fff bun, dar nu stiu unde.

Si nu am voie sa fac bb in urmatoarele 6 luni - pt ca am facut vreo 5 radiologii (asa m-a sfatuit dr.- am corpul iradiat si imunitatea slabita).

O sa-mi revin eu.

In rest- sunt in Z3 si sunt prezenta zi de zi pe forum (desi nu scriu).




Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgia_c spune:

buna fetele ..
desi sunt o aspiranta ca si voi , postez mai mult pentru ca ma intriga ceea ce a patit elly , si mai ales pentru ca imi suna cunoscute analizele pe care ea le face ... intreabrea mea e .. un factor reumatoid ai facut ?.. ai dureri de articulatii .. la maini sau la picioare?

iti doresc din tot sufletul multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Mi-am facut ASLO si mi-a iesit marit - am un inceput de reumatism.
Am mai avut cand eram mai mica - am facut moldamin si mi-a trecut .

Sper sa se rezolve si acum, problema este ca nu suport moldamin-ul.
Este groaznic de dureros- dar fac orice.

Insa, acum sunt fff slabita- coasta nu s-a prins inca si ma chinui cu tuse/astm...



Voi fi rabdatoare- caci se vor rezolva pana la urma.



Elly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia_d spune:

Buna fetelor,

in sfarsit am reusit sa ma inregistrez si eu, urmaresc subiectele acestui forum de mult timp. Chiar mi-am rezolvat o cervicita nasoala cu un tratament naturist gasit in arhiva DC.

Si pentru ca voi va cunoasteti si pentru ca asa este frumos si civilizat, ma prezint in cateva randuri...

Am 31 ani, sunt mamica, am o fetita de 8 ani jumate si de vreo 9 luni aspir la bb2... care insa se lasa asteptat. Este drept ca 3 din cele 9 luni am "lucrat" la o cervicita urata, iar de 3 luni am revenit la conceptie. Pentru ca am varsta asta si nu mai am rabdare sa astept alti ani, am mers la doctor si am inceput monitorizarea. Am facut un eco in z4 si analize hormonale. Chiar azi am primit rezultatele, doi dintre hormonii investigati nu se gasesc in valorile normale, nu stiu ce sa spun, astept ziua de luni, cand voi face si o radiografie a trompelor si o alta eco.

Sper sa am destul timp sa pot participa activ la discutii.

elly, iti doresc multa sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns L5845 spune:

elly imi pare rau ca ai ramas cu "sechele" de pe urma problemelor prin care ai trecut. Sa nu te lasi si sa faci tot ce primesti ca tratament si sa asculti medicul, ca mai bine astepti 6 luni si sa te fortifici decat sa apara cine stie ce alte probleme. Ce ti-a dat pentru astm? Ca si eu am, dar deja e vechi are 30 de ani si iau Ventolin spray si doar seara, Miofilin, ca sa nu folosesc Vento peste noapte.Sanatate maxima si sa treaca bine cele 6 luni, sa fii iar sanatoasa tun si sa te reapuci de proiectul magic : .
georgia sa ai bafta si curand sa ne spui ca esti fericita posesoare a unui test cu II.
lavinia sa-ti traiasca puiuta si bine ai venit printre noi, sa speram ca si tu, vei avea o veste buna si vei fugi repede, repede la Odisee.Cum a fost la investigatie azi? Ce ti-a spus?




Va doresc si voua ce-mi doresc mie: sanatate si mult doritul BEBE!
Lau-Meli si
Poze
Trebuie sa renasti din cenusa, ca si pasarea Phoenix si niciodata sa nu spui "Niciodata"!

Mergi la inceput