Aparat de curatat cu aburi - pareri...

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns buli spune:

sper sa-ti pplaca
ti-am zis la noi sotul il foloseste, eu doar am admirat rezultatele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mada spune:

buna
de fapt ce poti curata cu el; eu am gresie si faianta doar in baie pe jos linoleum nu parchet deci in afara de baie la ce il pot folosi?
chiar ma intereseaza si as fi incantata sa ma scape de munca bruta.

Mada,un om. Cu frica lui Dumnezeu si Ilinca Teodora 22 sept 2004
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fara spune:

iertati-ma ca ma repet!
caut de vreo saptamana-doua produsul asta: " aparat de curatat cu aburi" vazusem o reclama la tv cu el, dar nu s-a repetat si telefonul notat atunci in fuga...nu-l mai gasesc.

imi puteti spune unde il pot comanda in afara de Ufesa (sau cat costa la ei, ca pe siteul lor nu scrie...) va rog ?

sincer mi-ar fi placut sa le pot compara pe cel de la Tv cu cel de la Ufesa..dar poate deja vreau prea mult.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

je am poftit la unul, acum un an si jumatate. l-am luat, de la tcm, un milion jumate. am ajuns acasa, l-am citit, montat, pus in functiune. e minunat, curata tare bine si canapelele de piele/inlocuitori/material textil. si oglinzi, tot ce vrei.
singura mea problema e ca.. nu merge singur. dupa ce am vazut cat e de bun, l-am pus in cutie (aveam burta si nu prea ma dadea energia afara din casa pe atunci) si.. acolo sta. cand am ceva de curatat, chestii mici, prefer sa o fac pe loc, cu carpa/solutie de curatat, mi-e lene sa desfac equipmentu' pentru te miri ce. si tot asa..
asadar, aparatul e f bun, singura intrebare e (ca la multe alte electrocasnice) daca il veti folosi..
sau oi fi numai io defecta cu astea, ca am si un steamer minunat,o bicicleta medicinala si o cadita de masaj la picioare, toate cu acelasi defect numit mai sus,,,, (ma rog, bicicleta e folosita pe post de suport haine, deci are o utilizare!)

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kia spune:

Fetelor,

Geamurile de la balcon se pot spala cu aparatul asta? ati incercat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

mira_m , ai cumparat aparatul?
Sunt foarte curioasa daca este asa cum ti-ai imaginat.
Eu am unul dar nu sunt deloc multumita de el. Poate nu stiu eu sa il folosesc . Dupa o saptamana l-am abandonat in garaj.
Deci ... cum e???

Aida - mama de pisica mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fara spune:

quote:
Originally posted by 26octombrie

je am poftit la unul, acum un an si jumatate. l-am luat, de la tcm, un milion jumate. am ajuns acasa, l-am citit, montat, pus in functiune. e minunat, curata tare bine si canapelele de piele/inlocuitori/material textil. si oglinzi, tot ce vrei.
singura mea problema e ca.. nu merge singur. dupa ce am vazut cat e de bun, l-am pus in cutie (aveam burta si nu prea ma dadea energia afara din casa pe atunci) si.. acolo sta. cand am ceva de curatat, chestii mici, prefer sa o fac pe loc, cu carpa/solutie de curatat, mi-e lene sa desfac equipmentu' pentru te miri ce. si tot asa..
asadar, aparatul e f bun, singura intrebare e (ca la multe alte electrocasnice) daca il veti folosi..
sau oi fi numai io defecta cu astea, ca am si un steamer minunat,o bicicleta medicinala si o cadita de masaj la picioare, toate cu acelasi defect numit mai sus,,,, (ma rog, bicicleta e folosita pe post de suport haine, deci are o utilizare!)

Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)




Draga 26 octombrie....m-am regasit in cateva chestii pe care l-ai enumerat si daca nu as crede in Dumnezeu as cauta o explicatie mai...zodiacala pe tema nefolosirii aparatelor de acasa pe care alta data le-am vanat, cum e si cazul meu, inclusiv cu bicicleta medicinal si burta crescanda...vede-o-as scazanda pana la un nivel normal.

Ca sa revin la subiect....din moment ce sunt dispusa sa-mi dau mai mult de un sfert de salariu -si inca inainte de a pleca in concediu- pe un aparat, consider ca sunt motivata de-a-l folosi, chiar daca din cand in cand nu voi avea dispozitie.

mi-ar fi placut ca si cele care au spus ca nu sunt multumite de aparat sa ne dea o referire, o explicatie...o ultima tragere de maneca. am rugamintea, draga aidaciolac sa zici un pic mai mult, dac se poate...uite io dejam visam ca-l opt folosi si pt saltele sau stofa de mobila, pereti ...care ajung mai greu spalate.

am scris si pe topicul celalalt ca cea care l-a comercializat a regretat ca nu si-a luat dupa ce-a vazut ca-l cauta si restauratorii de biserici, pt pereti...si inca majoritatea nu stiu...

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 26octombrie spune:

draga Maria, eu intru mai cu lene si mai cu lipsa de timp pe-aici, asa incat iti raspund cu oarece intarziere..
da, e bun si pentru stofa, saltele. nu stiu de pereti, cred ca depinde cat de lavabila e vopseaua, aburul acela nu stiu ce efect are..
oricum, daca tu stii ca l-ai folosi, eu iti recomand sa il iei, e bun la multe! aa, aragaz, chestii murdare de grasime, gasesti si de-astea in orice casa (la mine sigur!)
daca l-ai luat, spune-ne si noua cum e!!


Luana si Hora - 14 Mai 2006

www.geocities.com/mamici_de_mai_iunie2006/povesti.html#Hora " target="_blank">poveste
io tot cresc

“Daca ti se da o coala liniata, scrie pe cealalta parte”
(Juan Ramon Jimenez)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Concret ce se curata cu el?
La ce poate fi folosit?

Eu am vazut unu pe site la Quelle. Cred ca e cam 2,5 mil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

... scuze , abia acum am vazut ca s-a mai scris aici.

-Spalat geamuri ... nu e bun din cauza ca toata apa aia curge pe pervaz ...
-spalat saltele ... nu am incercat , dar daca se scurge apa pe geam ce se intampla la o saltea
-parchet ... nu cred ca este indicat (eu stiu ca se spala cu o carpa umeda stoarsa) ... (sunt atatea scule de spalat - eu am ceva cu un burete si o tija care stoarce , de care sunt super multumita)
-cuptorul ... eu nu coc prea mult si dupa fiecare coacere spal ... , dar sigur ca mai raman depuneri.Cuptorul care il aveam nu am putut sa il curat. Atat am dat cu abur si am frecat dupa ... ca am reusit sa scot doar geamul asa cum imi doream

Mie personal mi se pare inutil. Eu una nu stiu la ce sa il folosesc. Sta in cutie (in garaj).
L-a probat si cumnatela ... ca deh nu stiu eu ce si cum ... hm , l-a adus inapoi cu coada intre piciore.

Mai aveti ceva de intrebat?

Aida - mama de pisica mica.


nov2006 , vara2007 , septembrie2007

Matza Emma in actiune

Mergi la inceput