Gravidutze si mamici de CLUJ - 9

Gravidutze si mamici de CLUJ - 9 | Autor: Morgano

Link direct la acest mesaj

Bun venit la un nou capitol al clujencelor!
Spor la scris si tinem pumnii Meli sa te faci repede bine si sa revii printre noi


Ripley 28+ Iris Maria si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns felicia20 spune:

Sper ca Meli sa se faca bine si SPER ca astfel de situatii (vina medicilor si neglijenta lor) sa dispara cat mai curand. Altfel...E JALE!!! VAI DE NOI! meli, toni, timeea si tuturor mamicilor!


Felicia, 10+

http://bd.lilypie.com/IQ5Bp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bex spune:

buna dimineata!

fetelor,aseara am ramas fara cuvinte cand am citit prin ce trece scumpa de meli:( sunt revoltata si sincer foarte speriata...sper sa se termine totul cat mai repede si sa vina acasa sanatoasa:)

ma gandesc cui ce curaj si incredere sa mergi oricum in locul ala infect, care e gine 1 si sa nu te poti baza nici pe cei care trebuie sa se ocupe de santatea si de viata ta si a bebelusului...

25 +
http://image.lafemmebonita.com/c/p408308.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

buna dimineata,

m-am gandit toata noaptea la Meli ,nu o cunosc personal insa sunt sufleteste alaturi de ia ,ma rog pentru sanatatea ei ,am citit mesajul scris de Tonide azi noapte si mi-au dat lacrimile.
Acum cand ar trebui sa fie alaturi de Timea ,ia este in spital ,of Doamne ,Meli,toata sanatatea din lume ti-o urez.
si asa cum au scris si fetele daca va putem ajuta cu ceva nu ezitati ,suntem aici pt voi cu gandul,sufletul ,sfaturi sau orice alceva .

chiar ieri inainte de a afla de Meli ,am intrebat in parc o mamica ce e asistenta la Stanca pe terapie intensiva ,daca poat ramane bucati din placenta in uter si a zis ca da si nu se elimina doar cu medicamente ci doar cu chiuretaj.

Gabriella77, nu te mai gandi ca ai putea pati si tu asa ceva nu-ti fac bine astfel de ganduri ,si nici alte fete gravidute.

va pup si sa aveti o zi frumoasa!

SOSO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Buna dimineata..imi pare rau de Meli,chiar am vb cu ea alaltaieriinainte sa se duca la spital.Si eu din pacate am avut de patimit la prima nastere.Stiti povestea mea si nu vreau sa va stric mitul dar asta e.
Sper sa se faca bine Meli sa vina acasa langa bb si sot.Doamen ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Salutare clujului.....

Sper ca Meli sa fie O.K. la ora aceasta. Sunt convinsa ca toate gandurile noastre bune au ajutat-o! Toni te asteptam cu vesti, Doamne ajuta sa fie bune! Daca a ramas placenta atunci dr. muresan nu si-a facut treaba cu atentie.......

La fel ca voi toate burticile, m-a apucat teama de nastere...nici nu sti la ce sa te astepti de la "minunatii" doctori clujeni....Si la prima nastere si acum cand ma gandesc la momentul acela mi-am zis ca nasterea a fost de cand lumea un lucru firesc, natural...a nascut bunica acasa, strabunica la camp da' uite ca nasti in anii 2000 in spital (de renue) si nimeni nu-si face treaba ca lumea. Mama lor.....

Lavinia, referitor la taxa de nastere, eu m-am gandit la 500RON da' auzind cat a dat Meli cred ca nu sunt realista.(200EUR?)..da' cred ca afli tu prin spital si ne dai de stire! In alta oridine de idei, am vazut apartamente de vanzare in bloc nou, finalizat, in zona pationoarului, Fac. de stiinte economice, cam scumpe insa 1300EUR/mp.

Ripley, si eu m-am gandit ca m-as duce un pic spre Sibiu, pe drumul de la Rasinari spre paltinis e plin de pensiuni frumoase de 4 margarete. Cand mergem la ski in zona stam pe acolo...

Raluca , mami de Ilinca si...

http://bd.lilypie.com/nrPOp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Tot io ..fetelor aveti careva cblu,tel si internet de la RDS?E ok ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Mie mi s-a si facut frica de Gine 1! Dar totusi ma gandesc ca dr. Puscas este un om om extraordinar! Sper din tot sufletul ca Timea este bine si cat de curand Meli sa fie alaturi de ea! Are cine numarul de telefon al lui Meli?

Lavinia, tu pe unde esti??? Nastere usoara!

Monica, eu nu am prin RDS... imi pare rau ca nu te pot ajuta! Ce mai iti fac flacaii?

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Si eu sper ca la ora aceasta, Meli sa fie mai bine! Oricum, am ramas cu un asa gust amar...Toata noaptea m-am gandit la ea! Poate ca am exagerat cu optimismul meu...habar nu am...credeam, in nebunia mea, ca te poti increde in medicii si in clinicile clujene atat de celebre...Se pare, ca nu de fiecare data e asa!

Pe de alta parte, Soso, ai dreptate, acum nici nu o sa ma panichez, trebuie sa IMI PASTREZ CALMUL SI OPTIMISMUL si sa sper ca va avea DD grija de mine si de bebele meu!Singur, in Dumnezeu, te mai poti increde.

Raluca,Ripley, eu am fost la Rasinari,recomand pensiunea Mai, are vreo 4 margarete, am tinut si un training acolo, f frumos, curat si civilizat! Si o mancaaaaaaaaaaaaaaaaaaare de nota 10!

Eu am fost prin oras de dimineata, am luat niste finet sa imi coase mama la masina niste bucati, si m-am mai uitat de una-alta! Mi-am revizuit lista si cu un drum la CORA si al SENSIBLU voi da gata cumparaturile.
E asa bine afara, ma bucur ca avem din nou vreme buna, sa imi pot relua plimbarile.
Sper sa treaca si starea asta...sincer, m-a marcat puternic ce i s-a intamplat lui Meli!

Va pup k drag, o zi frumoasa!

Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Monica, eu cablu si internet am prin UPC! Sorry!

Gabriela 32+ Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaAlina spune:

Gabriela, cam la ce dimensiuni te-ai gandit la scutecele de finet si cam la cate bucati?

OanaAlina

http://bd.lilypie.com/pI4rp3.png

Mergi la inceput