Exista sarcina fara simptome??

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinushca spune:

Multe multe felicitari!! Sper sa te bucur la maxim de perioada asta fara gretzuri si alte probleme si nici sa nu vina. Toate fetele povestesc ca abia de la 5-6 saptamani s-au instalat greturile. Doctorul meu zicea ca se pot instala si la 8 saptamani... Mie una nu mi s-au instalat deloc! Din pacate am pierdut sarcina dar sunt convinsa ca lipsa greturilor nu a avut nici o corelatie cu faptul ca am pierdut-o. Sunt unele femei care nu au probleme cu greturile de loc si cred ca am vazut pe undeva o statistica de vreo 30% de astfel de femei
Felicitari si mergi neaparat la doctor, incepe sa iei cate o pastila de Acid folic zilnic (face bine la bebe si toti doctorii o prescriu negresit), si in rest... sanatate multa!

:) Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beks spune:

Sincere felicitari!.Sa stii ca eu nu am avut nici un simptom pina la 9 saptamini; cind am zis ca nu vreau sa mai astept sa vad ce se intimpla cu ciclul meu(am uneori intirzieri de pina la 1 saptamina, iar in perioade foarte stresante pina la 2), mi-am cumparat un test si a iesit pozitiv.

Nici in cazul nostru nu a fost programat, dar e binevenit.Acum suntem ambii inebuniti si abea asteptam sa se nasca, eu fiind insarcinata in 24 + de saptamini.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aliceionescu spune:

Am fost la ginecolog. E totul ok, sunt insarcinata in 5-6 saptamani, e acolo unde trebuie si...cam atat, pt moment.

Va pup!


Inca nu pot cred ca e vorba de mine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geanina28 spune:

Buna fetelor! Sunt noua pe acest site.Am citit cu mare atentie tot ce ati scris despre acest subiect (sarcina fara simptome).Asa sunt si eu.Sunt insarcinata in 9 sapt.3 zile si ma simt la fel ca inainte sa fiu gravida.Adevarul este ca ma cam sperie starea mea de bine.E chiar ceva normal sa nu ai greturi dureri etc???
Va pup si astept raspunsuri de la voi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui geanina28

Buna fetelor! Sunt noua pe acest site.Am citit cu mare atentie tot ce ati scris despre acest subiect (sarcina fara simptome).Asa sunt si eu.Sunt insarcinata in 9 sapt.3 zile si ma simt la fel ca inainte sa fiu gravida.Adevarul este ca ma cam sperie starea mea de bine.E chiar ceva normal sa nu ai greturi dureri etc???
Va pup si astept raspunsuri de la voi.

Catalina


Este foarte normal. E posibil ca toata sarcina sa nu ai greturi, dureri, sa nu vomiti, etc. Si chiar iti doresc o sarcina asa usoara.

30+ (Amaris-Stefania)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toforgettime spune:

Buna fetelor, nu am scris niciodata, dar am citit si citesc postarile voastre.Nu stiu ce sa fac si rabdare nu mai am deloc. Incercam de peste 2 ani sa avem un bebe si fara noroc se pare. Acum e prima data cand mi-a intarziat ciclul am facut si un test , dar se pare ca nu sunt insarcinata. De obicei imi venea cu 2-3 zile inainte, niciodata peste. Nu au trecut multe zile, decat 3. Sa mai astept sau sa merg la doctor.Simptome nici una. Sunt tare nelinistita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Se intampla sa iasa testul fals negativ. Stiu ca e greu, dar mai asteapta 3-4 zile si daca tot negativ iti iese, programeaza-ti o echo transvaginala.

Mami de Daria (21.04.2008) si Vladic (17.10.2006)
Vladic
Daria

36+

"We do not stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."

Author unknown

Mergi la inceput