Cit este manopera pt zugravit/pus fainta etc?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurora56 spune:

Andriushca,nu a fost intentia mea sa-l laud desi daca am citit postarea cam asa a iesit.Am vrut sa spun doar ca am avut un singur om la aceasta lucrare ,nu echipa.Dupa cum ai observat ghilimelele nu am fost prea multumita de el mai ales ca 2 zile mi-a venit la 15.Am apreciat totusi ca ne-a ajutat la carat.Cateodata trebuie sa facem si compromisuri.Anul trecut am zugravit si noi singuri si ne-am mancat tot concediul dar anul asta sotul nu mai avea nici o zi din concediu ca am avut grija sa mergem la munte in iulie.
Cornelia, pretul in Tulcea la montat parchet variaza intre 8 ron-10 ron /metru patrat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc Aurora pentru informatie.
Mie mi se pare ca si la Bucuresti ar trebui sa fie cam la fel, dar individul asta care zice ca imi va pune parchetul vrea 30Ron/mp - mi se pare cam prea mult.
Dar mai studiez.
Astept in continuare tarife pentru montaj parchet laminat, eventual si din Bucuresti.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

quote:
Originally posted by aurora56

Andriushca,nu a fost intentia mea sa-l laud desi daca am citit postarea cam asa a iesit.Am vrut sa spun doar ca am avut un singur om la aceasta lucrare ,nu echipa.Dupa cum ai observat ghilimelele nu am fost prea multumita de el mai ales ca 2 zile mi-a venit la 15.Am apreciat totusi ca ne-a ajutat la carat.Cateodata trebuie sa facem si compromisuri.Anul trecut am zugravit si noi singuri si ne-am mancat tot concediul dar anul asta sotul nu mai avea nici o zi din concediu ca am avut grija sa mergem la munte in iulie.
Cornelia, pretul in Tulcea la montat parchet variaza intre 8 ron-10 ron /metru patrat.


poze1
poze munte 2007



stiu, aurora, am glumit si eu.


ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Buna!
Cred ca n-ar trebui sa generalizam si sa-i bagam pe toti intr-o oala.Eu cunosc un instalator foarte bun,care nici nu consuma alcool(asa cum am auzit ca fac unii la locul de munca) si nici nu este lenes.Am cunoscut si un zugrav f. bun,dar din pacate nu mai lucreaza in tara.Mi-a facut baia in 3 zile,super!
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

quote:
Originally posted by RamonaD

Buna!
Cred ca n-ar trebui sa generalizam si sa-i bagam pe toti intr-o oala.Eu cunosc un instalator foarte bun,care nici nu consuma alcool(asa cum am auzit ca fac unii la locul de munca) si nici nu este lenes.Am cunoscut si un zugrav f. bun,dar din pacate nu mai lucreaza in tara.Mi-a facut baia in 3 zile,super!
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."



Te cred, dar cei despre care spui sunt exceptii..., rar poti gasi asa ceva.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

Cornelia,daca te mai intereseaza tarife montaj parchet:
-la particular-intre 10-15 ron/mp
-prin firma costa,intr-adevar 30 ron/mp
Iti pot da un nr tel de mester particular daca te intereseaza.
Ramona,mamica lui COsmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CORNELIAP33 spune:

Multumesc Ramona. Am gasit deja un mester cu 7 RON/mp.Va voi spune la sfarsit cum a fost.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaD spune:

quote:
Originally posted by CORNELIAP33

Multumesc Ramona. Am gasit deja un mester cu 7 RON/mp.Va voi spune la sfarsit cum a fost.

Cornelia si taurasul Rares Costin (nascut in 22.04.2002)
Fotografii

www.help-ema.puls-il.ro/" target="_blank">Ajutati-o pe Ema!

"Este mai bine sa taci si sa dai impresia ca esti prost, decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu."





Ai gasit super bine!Ma bucur!
Ramona,mamica lui Cosmin-Alexandru

"No need to run and hyde/ it's a wonderful,wonderful life..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

eu am pus cu 12 ron/mp

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

Stiti cumva preturi pentru manopera glet?

Mergi la inceput