Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic

Sa ne amintim de cei "plecati" vesnic | Autor: Crinutz

Link direct la acest mesaj

M-am gandit (impreuna cu alte fete) sa deschid un subiect strict legat de amintirile noastre cu persoane dragi care nu mai sunt, de durerile si bucuriile legate de aceste persoane, de ceea ce simtim in legatura cu disparitia lor si tot ceea ce vreti voi sa vorbiti. Au mai fost deschise subiecte insa erau strict pt o persoana anume. Asadar, aici puteti intra toti cei care simtiti nevoia sa vorbiti si sa va amintiti cu nostalgie de mama, tata, copii, soti/sotii, bunica, bunicul, sora, frate, cumnat/a, unchi si matusi, prieteni si orice alta persoana draga voua care nu mai e aici pe pamant cu voi si de care vreti sa va amintiti, sa ii aduceti un omagiu, sa spuneti ceea ce nu ati apucat sa spuneti niciodata acelei persoane. Poate pentru unii va parea dureros subiectul, insa sunt si persoane care nu au unde sa se descarce de frustrarile legate de moartea cuiva. Aici cred ca e locul potrivit si vom gasi cu totii un umar pe care sa plangem atunci cand ne vom simti la capatul puterilor.
Singura problema ar fi daca am plasat bine subiectul la femina intim. Sincer la "generale" mi s-a parut prea superficial si am considerat ca e un subiect mai delicat, mai intim, mai feminin. Rog moderatorii sa imi spuna daca nu e locul potrivit. Multumesc si va invit sa va spuneti oful atunci cand doriti.
Acum nu am timp suficient sa scriu dar o voi face curand. va astept sa spargeti gheata.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ieri a fost al 5-lea an in care nu am primit buchetul imens de gladiole rosii ... il primeam mereu de la Mama mea. Am plans de suparare, de singuratate. Ma simt foarte, foarte singura. Imi lipsesc vorbele ei si incurajarile, desi par optimista si puternica, serile mai plang, incet, sa nu deranjez pe nimeni. Sunt foarte trista.


Daria & www.webshots.com/user/giulia16" target="_blank">GIULIA_(2004_08_16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Bravo Crinutz..in sfirsit avem un loc al nostru unde putem vorbi cu drag de cei care nu mai sint.Sper ca e locul potrivit.Astept insa sa ma asigur 100% ca nu sint probleme si abia atunci o sa scriu.
Crisa


Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annie80 spune:

personal mi se pare morbid sa fie aici unde vb de frumusete si cum sa ne mentinem tinere si frumoase...cat mai mult timp posibil



------------------------
Someone's pleasure is another's pain!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aileene spune:

Sunt doar 2 ani si jumatate de cand ne-ai parasit , bunicuto draga ! Dar parca sunt secole ce ne despart , ai lasat un gol in intreaga familie , sufletul din noi s-a dus...odata cu tine !
Unde sunt acei ani de scoala cand tu ne ajutai pe mine si pe sorele mele , sa facem temele ! Unde sunt colacii facuti de mainile tale atat de brazdate de vreme , de care nu te plangeai niciodata ci continuai sa faci tot mai multe ptr noi ! Ochii tai blajini si plini de iubire imi vor lipsi mereu , de aceea profit pe aceasta cale sa-mi aduc aminte de tine draga mea bunica !
Cea mai frumoasa steluta care-mi va straluci pe cer , voi sti ca aceea esti tu ! Iar cand deasupra mormantului tau , pasarele vor zbura sa stii ca noi eram trecand in zbor spunandu-ti cat de dor ne e si cat de mult ne lipsesti
Odihneste-te in PACE ! Vei fi mereu in inimile noastre , iar imaginea ta va trai vesnic ! Bunico Te voi iubi mereu
(Frumos subiect , merci din suflet)


Aileene...Alexandre...(22-sept'99)
amintiri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

quote:
Originally posted by Annie80

personal mi se pare morbid sa fie aici unde vb de frumusete si cum sa ne mentinem tinere si frumoase...cat mai mult timp posibil

------------------------
Someone's pleasure is another's pain!


So, exact de ce-mi era frica , hai sa scriem Crinutz unui moderator sau administratorului si sa me rugam draga Annie80 pentru tine sa nu treci prin asa faze morbide prin care am trecut.Fara cuvinte.
Numai bine,
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Daca poti trimite unui moderator mesaj si roaga-l sa te indrume unde anume putem sa deschidem un astfel de subiect morbid , astfel incit sa nu mai deranjeze.
Crisa

Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns indu spune:

Ma gandesc ca subiectul ar putea fi incadrat foare bine la "Sufletul Credintei" si cred ca acolo nimanui nu i-ar mai parea morbid.
E bun subiectul si foarte delicat. Dar cred ca ne-ar pinde bine. Din pacate am si eu o poveste pentru subiectul asta.. dar o sa revin mai tarziu, dupa ce se clarifica "apartenenta" subiectului..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Ok, fetelor, si mie mi-a fost frica de reactii de acest gen. Initial am vrut la sufletul credintei dar m-am gandit ca acolo nu prea intra multa lume. Acum cred ca cel mai potrivit ar fi sa il plasam acolo. Rog un moderator sa o faca caci sincer nu stiu cum sa mut un subiect.
Annie scuza-ne ca te-am oripilat! Stiam ca se vorbeste despre orice problema intima oricat ar fi ea de grea si morbida.

"Ceea ce suntem este darul lui Dumnezeu pentru noi, ceea ce devenim este darul nostru pentru Dumnezeu"

http://community.webshots.com/user/Crinutz - Grecia Thassos 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unboticutz spune:

cei dragi, plecati de langa noi, sunt "subiecte morbide"? durerile din sufletele noastre sunt morbide? amintirile noastre sunt morbide?

edit: oricum, morbid inseamna patologic/bolnavicios nicidecum macabru

---------------------------------------
common sense is not really so common

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CrisaS spune:

Din pacate dupa cum ai vazut DA .Pentru domnisoara in cauza sint morbide. Patetic!!! Fara cuvinte. Am sa trimit un mesaj unui moderator sa schimbe subiectul acolo unde ati propus. Sincera sa fie mi-e sila de astfel de oameni.
Crisa


Cind nu ai ceea ce-ti place trebuie sa-ti placa ceea ce ai!!!
http://tt.lilypie.com/7nGZm4.png

Mergi la inceput