Fier cu aburi - vertical

Fier cu aburi - vertical | Autor: carolinah

Link direct la acest mesaj

Stiti unde pot gasi un fier de calcat cu aburi, care se foloseste sa calci vertical? Adica nu pe masa de calcat, ci pe obiecte care stau pe umeras atarnate de bara, sau perdele atarnate deja la geamuri etc


Prin anii 90 era o reclama la astea, nu stiu cate dintre voi va mai amintiti, dar imi inchipui ca trebui sa mai existe si in vremurile noastre, nu?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

la orice domo, altex,flanco, carrefour, cora etc unde vand fiare de calcat

chris + alexandra
varsta alexandra
bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guguluff spune:

Mai e un subiect cu fiare de calcat si concluzia era ca Tefal e cel mai tare. Mi-am luat si eu Tefal 8(300) si pe langa o groaza de alte functii, calca si vertical. Nu mi se pare fenomenal dar isi face treaba bine; cat are apa si scoate aburi e imbatabil, problema e ca i se termina aburul si eu nu termin o camasa... Si Phillips Azur e bun, are mama mea. Se gasesc(verticale) si cred ca marea majoritate a fiarelor scumpe au functia asta. Din experienta mea, la Metro sunt mai ieftine decat in alte magazine dar poate prinzi vreo oferta in alta parte.

ALINA mamica fericita de ELIZA fetitza perfecta (10.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Multumesc, eu aveam senzatia ca este un tip special de fier. Din ala normal (chiar scumput) am si eu, dar nu m-am gandit sa calc vertical cu el. Hmmm...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IoanaBarbu spune:

Scuze fetelor, dar un aparat de calcat vertical special facut pentru acest lucru, nu se compara cu unul "üniversal" Eu am unul doar pentru verticala si nu l-as da pe 10 din cele cu talpa de metal. Calca perfect rochii,sacouri, bluze , haini ,perdele etc. Am scutit sute de lei pentru ca le calc acasa ca la curatatorie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdalena67 spune:

imi poti spune si mie de unde l-ai luat?
eu in ofertele de la domo, altex nu vad sa aiba asa ceva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyciotlaus spune:

Salut! Am vazut pe net cateva modele, dar nu stiu exact care merita si care nu prea. Nu ne spui ce model ai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokiy spune:

Buna,
Sunt multe fiare de calcat normale cu functia de calcare verticala,dar nu se compara cu cele speciale .Un fier pt calcare verticala este mai usor si are un maner special .

Mergi la inceput