Ce sirop de tuse?

Ce sirop de tuse? | Autor: Candy

Link direct la acest mesaj

Ce sirop de tuse e eficient ptr un copil de 2 ani si jumatate? Eventual recomandati-mi unul bun la gust, ca e supemofturos si Eurespal-ul nici sa nu-l vada!

God, if I can't have what I want, let me want what I have.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

La "noi" merge foarte bine Prospanul.


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=98766" target="_blank"> Bazar pentru Alex, un baietel diabetic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina Roman spune:

Noua ne-a placut Stodal, Prospan, sirop de pin- astea-s naturiste. In afara de astea, am mai luat si Tusin(tuse neproductiva) si Rinatiol(tuse productiva).N-a comentat nimic de gust si al meu e si el mofturos.


Florentina, mamica lui Tudor Ioan(5.07.2002)si a lui Matei Ciprian(22.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Humex

cristina si nazdravanul Andrei (22.11.2002)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Depinde ptr ce fel de tuse vrei..porductiva sau ne?

Eu as recomanda asa :Stodalul sau Prospanul, care merg la ambele tipuri de tuse, apoi ptr tuse productiva...Humex, Ventolin, Mucosolvan

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567608176/" target="_blank">Antalya 2007
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia maria spune:

Stodal...e pentru toate ipuriel de tuse ...e homeopat ..

mama de 2 bbei prematuri ANTONIO MIHAI (29.05.2004) si ALEXIAN GABRIEL (07.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariana31 spune:

Stodal pt tote tipurile de tuse sau sirop din muguri de pin de la plafar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingridnen spune:

Am amestecat Eurespal cu "Plantusin cu propolis" de la Plafar si am avut rezultate ! Seara i-am dat Ketof pentru ca tusea si noaptea (de fapt mai mult noaptea,..)

Ingrid si Cristi 4 ani si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enachescug spune:

Prospan.
Merge la "noi". Mai incet, dar sigur. E bun la gust. Nu are o aroma prea puternica precum suspensiile cu aroma de fructe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theiuta spune:

Cred ca se scrie asa: Chaughend. Este un sirop pe baza de...vreo 10 plante, aferente medicinii traditionale indiene.
Este bun pentru toate tipurile de tuse si pentru tot felul de infectii respiratorii.

Theiuta

Mami si Nicolas


Sanatosi sa fim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochi_verzi spune:

Ultima oara i-a trecut fiicei mele cu BRONCHICUM, pt ca tusea cand sec cand productiv, iar dr. ne-a spus ca asta o ajuta.Asa a si fost.

http://community.webshots.com/user/tincadiana
DIANA
Mihaela si Diana

Mergi la inceput