De ce atit de multe operatii cezariene in RO?

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miram spune:

uite film edificator! in rest fiecare face cum se simte mai confortabil. nu e nimic de condamnat daca alegi sa iti faci cezariana fiindca ti-e frica. Nici daca nu vrei sa iti alaptezi puiul fiindca nu te simti confortabil cu asta- durerea si dependenta in prima luna este greu de gestionat pt multa lume. Frica chiar conteaza si face o nastere sa fie dureroasa ba chiar periculoasa. Insa oare de ce ne este asa frica...?! De ce credem ca corpul nostru care este la fel ca al bunicelor, strabunicelor noastre nu mai este in stare sa faca cel mai minunat si firesc act din lume- NASTEREA....


http://www.youtube.com/watch?v=NdOUUHN8ipw

Am doua nasteri la activ:)ambele vaginale si fara anestezie- prima puternic medicalizata( perfuzii si cam toate interventiile posibile intr-o nastere normala inafara de anestezie :) ) si a doua 99% naturala( pe masa de expulzie am permis ruperea membranelor de catre dr..deci d'asta zic 99% )Pot spune ca durerea naturalacea unde nu iti sunt administrate oxyton si alte " minuni medicale" este o durere minunata:) complet speciala fata de orice alta durere .Eu sunt o fricoasa imi fac anestezie si pt detartraj la stomatolog ...:)


Mergi la inceput