Aspirante optimiste >20 ani (124)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Fetelor, eu mereu graficul mi l-am scris asa: z1 este ziua in care vine menstruatia. Daca in ziua 29 vine urmatoarea menstruatie, atunci ziua 29 devine din nou ziua 1 si tot asa. Asta inseamna ca ciclul menstrual este de 28 de zile.


Blanche, iti doresc sa fie bebe mic in burtik, sa ne tii la curent cu rezultatul!
Ovulatia nu e la toate femeile care au cm regulat in ziua 14, poate sa fie si mai tarziu, depinde de la organism la organism, nici unul nu functioneaza dupa ceas. Asa ca e f posibil sa ovulezi dupa ziua 14.


Cat despre cum sa nimerim ziua cu ovulatia, nu va faceti griji, daca actul sexual are loc din doua in doua zile mai mult ca sigur prindeti ovulatia pt ca ovulul odata eliberat rezista 24h, la fel si spermatozoizii sau chiar mai mult, acestia din urma.


Plec si eu acasa, va doresc seara frumoasa la toate si ne vedem maine!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Motanica artistocratica multumesc de raspuns.
Aceleasi urari de bine ti le doresc si tie.


maybe baby? -august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pmihaela spune:


Am revenit sa va spun pe scurt povestea mea...
Aveam ciclu f.f. abundent si dureros, dureri la contact, stari de rau, etc. Am fost la dr., mi-a zis ca n-am nimic si imi dadea tot felul de vitamune. Dupa ceva timp, putin inainte sa vina CM am avut niste dureri groaznice, stari de rau si am ajuns de urgenta la spital, cu perfuzii si toate cele. Verdictul a fost endometrioza. Eram 3 chisturi destul de mari. Am mers la un dr. care mi-a dat tratament, dar in final am facut laparoscopie. Apoi am inceput sa sper din nou la bebe si el nu venea. La sot erau f.f. lenesi si mai tarziu i-au depistat viabilitate 0 la 24 ore. Am inceput o serie de inseminari, care in total au fost 9, cu/ fara stimulare. Eu ovulam perfect. De la o stimulare am facut iar un chist mare, de 5 cm care nu se stia sigur daca e de natura endometriozica sau nu, asa ca am facut laparo 2. Imediat, prima luna am facut din nou inseminare, s-a prins dar pt. f. putin timp...s-a oprit in evolutie. Si apoi am decis FIV. S-a prins din prima, cred eu ca totusi am fost norocoasa, dupa toate prin cate am trecut. Si iata-ma insarcinata in aproape 10 sapt.
Secretul nu stiu care este, oricum perseverenta si increderea cred ca sunt de baza. Un sfat v-as da, sa faceti fiv, daca dupa cateva inseminari nu se prinde pt. ca oricum pierdeti timp si bani. Stiu efortul financiar e altul dar daca ajungi la capatul puterilor...
Va doresc sa va impliniti toate visul mult dorit si sa ne vedem la gravidute. Multumesc ca m-ati mutat la gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blanche25 spune:

Mihaela multumim de poveste. Sa dea Doamne Doamne sa ai parte de o sarcina linistita si de un bebic sanatos si la termen.
Unde ai facut FIV?

maybe baby? -august 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

buna seara!
pmihaela, felicitari, esti o norocoasa dar meriti dupa toate prin cate ai trecut. ai fost perseverenta si ai fost rasplatita! sarcina usoara si bebe sanatos!
eu sunt in faza inseminari: am facut-o acum 2 saptamani pe cea de a 3-a si astept verdictul azi-maine,asa ca stiu cum e. si stiu cum e si cu investitia, dar si cu inseminari nereusite, in fiecare luna, in timp cam tot pe acolo ajungi. te pup!

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

http://tt.lilypie.com/JUibm7.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teo2rina spune:

blanche,in luna in care am ramas gravida am avut numai teste cum spui tu,cu o luna in urma ovulasem prin Z11 si deja era Z14 si nimic... m-am enervat si m-am si impacientat... noroc ca-mi luam tb si in Z15 mi-a scazut tb (asa e la mine in ziua in care ovulam),atunci am incercat cu sotul de doua ori, a doua zi a crescut tb,deci sigur am ovulat... si apoi n-a mai venit ciclul. dar testele de ovulatie mi-au scos peri albi,dupa ce ca abia se gasesc... dr. mea a zis ca nu are incredere in ele, pana nu vede ea nu stiu ce acolo si-ti zice ca e momentul prielnic. nu stiu ce sa zic si cu tb, ai rabdare,la mine era f regulat ciclul, dupa chiuretajul din primavara s-a dereglat de tot... in prima luna la 36 de zile, apoi la 23... si in luna a treia am ovulat in Z15.bafta multa si
dragelor, iata ce parere are un medic f bun din austria, ne-a impartasit asta Michelle: outul nu traieste 24 de ore, ci doar 8 ore! deci trebuie inainte prestat ca dupa nu mai au spermatozoizii ce prinde... va

Marina, o in 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

teo, ne bucuram ca mai vii pe la noi si inainte sa citesc mesajul tau chiar ma gandeam sa-i spun lui blanche ca testele astea de ovulatie au si ele limitele lor...
mihaela, ma bucur mult pentru tine ca ai reusit!!
andriuscha, ce sa mai, inseamna ca si la tine e bebe!!
astept confirmarea!!

http://tt.lilypie.com/FLgTp3.png ianuarie 2007
http://www.kodakgallery.com/ShareLandingSignin.jsp?Uc=vytszv5.ct69129&Uy=is7arz&Upost_signin=Slideshow.jsp%3Fmode%3Dfromshare&Ux=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

neatza, neatza, ce frumoasa este viata, mai ales vineri dimineatza!
VINE WEEKENDU'!
hai la o cofy-cofy! (sau ceai, sau lapte, sau iaurt)....
mai fetele ....nica, nici un simptom nici azi! nici nu am mai luat TB...

ioana

http://tt.lilypie.com/Nj3Jp3.png
- ianuarie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_r7 spune:

ieri am facut un user comun: si o sa va dau parola la toate pe PM sau pe mess.............sa ne fie mai usor pe viitor sa deschidem capitole......
avem acum si o adresa de mail unde putem sa punem poze cu noi si sa le vedem doar noi..........
Ioana pai tu essti mai avansata in numaratoare...............dar nu cu mult........
eu luna asta nu mi-am luat TB deloc...........
Teo deci daca eu am inceput din z7........................e de bine nu??????????
pupici pe burtica.........cum te mai simti?
Anca nu mai intri pe aici ca imi e dor de tine...........
restul fetelor va pupic dulce pe toate si azi o sa va scriu in sfarsit si de la munca............imi monteaza calculatoarele......
dupa ce va dau parola sa scrie-ti si voi mesaje cu userul comun sa treaca de monitorizare.........pupici!!!!!!!!!!!

poze
bebita te asteptam!!!!
in asteptare din 13 decembrie 2000
ROXANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioanara23 spune:

baby ...astept....

ioana

http://tt.lilypie.com/Nj3Jp3.png
- ianuarie 2007

Mergi la inceput