Rahova sau apropiere (29)

Rahova sau apropiere (29) | Autor: anangel_lexi

Link direct la acest mesaj


Rahovistele:
aissa (19.12) mami de Ale (30.09.2004)
anangel-lexi mami de Maria Cornelia(20.09.2006)
anculina
andreap mami de Maria (7.11.2004)
andre_ea (22.01) mami de Tudor (10.08.2005)
alinutzaa (11.04)
cgaby
cristinaT
Dory232002 (12.11) mami de Alexa (20.10.2005)
kris
mama_lui_alin
Miag mami de Roli
MIRCLAU (27.01) mami de Andi (10.09.2005)
miha
miria cristina (17.04) mami de Maria Damiana (05.11.2004)
Monica-Elizabet (29.10) mami de Alex (7.06.2001) si Ruxi(16.12.2004)
Preda-Vicky
ralcat mami de Mihai Cristian (27.10.2005)
turttle
viovio mami de Bianca (22.12.2004)
violeta69 mami de Mihnea (8.06.2000)

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Va astept sa continuam aici.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

wow(cat de repede) lexi , multumim

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

a venit cristinaaaa ...bine ati venit acasa!
trasei cu ochiul si te vazui pe ym si la adoptii...astept pozeeeee

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Cu placere, Monica.
Aissa, bine ati revenit! Sper ca ati avut un concediu de vis!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, si eu te vad pe mess , asteptam sa ne spui cum a fost si sa ne arati poze,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

nici o pozaaaaa
cris stiu ca esti obosita...asa ca te iert
noi am fost putin pe la magazine dar nu am cumaprat mare lucru, dar macar am papat mancare thai ca-mi era dor de ea
va pup
somn usor

monica
mami de alex(7 iunie 2001)si ruxi(16 dec 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Salut.... Fetelor am fost varza ieri si azi sunt cam la fel...dar trebuie sa ma montez. Am reusit aseara sa incarc niste poze dar nu apucasem sa scriu aici ca deja era tarziu.
Copiez ce am scris adineauri la adoptii ca sa nu tacan iar ca ai mei dorm:
A fost f frumos cu exceptia arsurii si a faptului ca Ale e speriata de apa. Desi inainte de a pleca o montasem ca mergem sa facem baldabac, cand a vazut marea a inceput sa planga, in prima zi nici pe noi nu ne lasa sa intram. Nu am reusit sa "parcam" mai aproape de 3 randuri de sezlonguri fata de apa, nu vroia nici macar sa se apropie sa luam in galetusa, nici sa se joace in nisipul ud (il uda pe ala unde statea ea), nici in barcuta nu a intrat (anul trecut ii luasem o piscinuta si in aia a intrat in ultimele zile). Am bagat-o de 2 ori cu forta in mare, sa dam nisipul jos de pe ea si urla "tine-ma!, tine-ma!" apoi mi-a zis clar ca ii e frica si am lasat-o in pace mai ales ca ultimele 2 zile apa a fost sloi de nici noi nu am putut intra. La piscina am incercat sa o tentam cu toboganul dar cand a vazut ca e apa pe el a urlat, a dat-o taica-su o data aproape cu forta, iar in ultima zi am bagat-o putin in piscina unde nu a comentat chiar asa tare, dar tot urla ca sa o tinem.... Ii e teama, ce sa-i fac...sper din nou ca peste un an sa fie mai bine....
La manuta s-a ars din prima zi la dozator, era un din ala tip Cumpana cu apa calda si rece, Tony i-a pus apa calda peste suc ca era prea rece, el a scos paharul, ea a bagat mana (e maimuta, imita tot) si s-a oparit. A fost nasol, am plans in hohote amandoua, am linistit-o greu, mi-au dat la farmacie un spray, i-am dat niste Nurofen si a reusit sa adoarma. Cand s-a trezit nu o mai durea, a facut basica, s-a spart a 2-a zi, acum s-a cojit pielea si se vede uratel (manuta e neagra si acolo e alb-rozaliu) dar se va reface...
Aveti poze la semnatura.
Revin cu detalii, putin mai incolo...


Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Cristina, bine ati venit acasa, ma bucur ca va-ti distrat bine, si imi pare rau de incidentul cu Ale, dar stii ca asa sunt copii...., o sa treaca.Acum ma uit la pozele voastre, inca nu am termitat de vizionat si imi plac tare mult, se vede din ele ca a fost ft. frumos.Sa-mi spui te rog cum ti sau parut preturile acolo fata de cum sunt la noi.

Monica, tocmai a trecut tatal tau pe la mine , .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aissa spune:

Dory nu stiu sincer ce sa zic la preturi. Noi am cheltuit destul pe haine, prostii... I-am luat lui Ale trening (erau la greu treninguri si geci groase cu teme gen Ferari, Yamaha, Marlborro...) cu 30 leva (daca iei la cursul hotelului 1 leva = 2 lei inseamna 600 mii, dar cursul oficial e 1,6 deci e mai putin), geaca groasa pt Stefan cu 40 leva, cojoc pt Ale cu 100 leva, mi-a dat si bacsis o pereche de sandale ala doar sa cumpar (intrasem ca era afisat un cojoc superb, rosu, din ala cu guler rasfrant...nu avea insa masura ei si am luat unul clasic, maro, cu gluga, pana la fundulet). La cojoc am inca sentimentul ca m-am pacalit, ca erau si altele cu 35, e adevarat parca mai subtiri si mai prost inchegate, nu cred ca sunt naturale, dar de cald ii va tine cald sigur si am zis ca merita. De mancta nu am mancat decat la hotel ca de aia am luat AI, am fost o singura data la Mc si am dat pe 1 happymeal si 2 big macuri pt noi vreo 500 mii si nu ne-am mai dus ca nici nu au fost prea bune. In rest nu stiu, am baut un frappe pe plaja cu vreo 3 leva parca...

Bulgaria, 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andre_ea spune:

Salut!
Cris, se pare ca v-ati distrat la mare. Imi pare rau de incidentul cu Ale. Pupam fetita sa treaca repede.

La mine, dupa una rece, vine una calda:
De ieri sunt matusa! Sora mea a nascut un Raducu de 3350g si 50cm la ora 5 dimineata.



Andreea, mami de Tudor- 10.08.2005
Delu Prichindelu'

Mergi la inceput